W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Casting do spektaklu "Akademia pana Kleksa" dla dzieci od 6 do 13 lat


Casting do spektaklu "Akademia pana Kleksa" dla dzieci od 6 do 13 latpowiększ

Casting do spektaklu "Akademia pana Kleksa" dla dzieci od 6 do 13 lat

Wstęp wolny
Data wydarzenia:
od poniedziałku 9 września 2019 do środy 18 września 2019

Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o występie na scenie? Teatr Miniatura zaprasza do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu.

 

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera „Akademii pana Kleksa” – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku – 21 i 22 września dzieci w wieku od 6 do 13 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu Miniatura zaprasza na casting, a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia.

 

Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych.

 

Na pierwszy etap castingu, 21 września, trzeba przygotować dowolną piosenkę – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Drugi etap, 22 września, będzie miał formę praktycznych warsztatów. Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni.

 

Wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony teatru) należy przesłać na adres miniatura@teatrminiatura.pl do 18 września 2019, a oryginał przynieść na casting. 

 

Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne.
Termin przesyłania zgłoszeń: 18 września 2019


Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.teatrminiatura.pl. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting.
Adres mailowy: miniatura@teatrminiatura.pl


Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 100 zł na miesiąc
Podkład do wybranej piosenki prosimy dostarczyć na pendrivie w plikach formatu mp3.


O reżyserce
Agnieszka Płoszajska
Aktorka, reżyserka, czasem skrzypaczka. Pochodzi z Sopotu, gdzie pierwsze kroki na scenie stawiała w teatrze „Stajnia Pegaza”, później współtworzyła niezależny teatr „Świnia”.  W 2006 r. ukończyła PWST w Krakowie. Zagrała w ponad 30 tytułach w teatrach w Warszawie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Toruniu. Za rolę Pani Capuletti w spektaklu „Romeo i Julia” w reżyserii Katarzyny Deszcz została wyróżniona nagrodą dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. W 2016 za spektakl „Jutro będzie za późno” otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera festiwalu Windowisko w Gdańsku. Przedstawienie zostało również wyróżnione na sopockich Konfrontacjach Teatralnych, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu oraz przez kapitułę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Napisała i wyreżyserowała spektakl „Ściana”, monodram inspirowany zagadnieniami czarnej pedagogiki. Z mężem Emilem stworzyła tandem scenariuszowo-reżyserski specjalizujący się w muzycznym teatrze familijnym. Ich wspólne realizacje to „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, „Jacek i Placek na tropie księżyca”, „Pan Kleks. Powrót” oraz  „Marysia ma Rysia”. Współautorka i aktorka audycji dla dzieci: „Radiowy Klub Myszki Norki” (Radio Bajka, 2013-15) oraz czterdziestu odcinków słuchowiska „Tramwaj zwany Eugeniuszem” (Polskie Radio Dzieciom, 2016). Współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, z której podopiecznymi współtworzy Integracyjną Grupę Teatralną. Ostatnia realizacja to spektakl „Dymny: siedem bestii moich” w Teatrze Muzycznym w Toruniu (premiera wrzesień 2019).

Miejsce wydarzenia:
ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
Miejski Teatr MINIATURA
Wizytówka organizatora:

Miejski Teatr MINIATURA

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

tel.: 0 58 341 12 09

Wyślij wiadomość »

www.teatrminiatura.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Temat Na Czasie!

Jak wspierać rozwój kompetencji językowych dziecka?

Jak wspierać rozwój kompetencji językowych dziecka?

Dzięki stymulacji mózgu od przysłowiowej kołyski, dziecko w późniejszych latach jest bardziej samodzielne, szczęśliwsze, a także łatwiej osiąga wyznaczone cele.  

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019