Trójmiasto

Kolorowe soboty. Warsztaty weekendowe dla dzieci (OKM w Gdańsku)
Trójmiasto, Gdańsk Warsztaty 7–12 lat

Kolorowe soboty. Warsztaty weekendowe dla dzieci (OKM w Gdańsku)

16 maja

Zapraszamy na cykliczne zajęcia odbywając9e się raz w miesiącu w sobotę. Zajęcia będą miały formę warsztatów plastycznych połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji w Ośrodku Kultury Morskiej, Spichlerzach na Ołowiance i Żurawiu. Pierwsza część zajęć odbywać się będzie na wystawach, a następnie dzieci przejdą do warsztatów plastycznych, gdzie będą kontynuować swoją magiczną podróż w krainie sztuki.

 

Rezerwacje na adres: edukacja@nmm.pl
Cena: 6 zł za spotkanie (karnet za wszystkie zajęcia: 50 zł)
Godziny: 10.30 – 12.30
Grupa wiekowa: 7-12 lat
Grupy do 15 osób

 

Harmonogram zajęć na rok szkolny 2019/2020:

 

16.05.2020
Rejs dookoła świata z techniką sgrafitto
Zwiedzając wystawę "Łodzie ludów świata", odbędziemy prawdziwą podróż wokółziemską! Zapamiętane obrazy z wysp Samoa i podróży do Afryki przeniesiemy na papier. Nie będą to jednak notatki do książki, tylko sgrafittowe ilustracje. A co to za technika? Przyjdźcie, a dowiecie się więcej!

 

20.06.2020
Kapitanie, nieznany ląd na horyzoncie!
Na wakacje popłyniemy promem "Motława". Narysujemy pastelami, jak wygląda obserwowana przez lornetkę wakacyjna wyspa. Czy jest płaska, czy górzysta? Czy to mroźna lodowa kraina, czy tropikalna dżungla? A może na brzegu widać jakieś nieznane zwierzęta? Zacumujemy przy nabrzeżu Wyspy Ołowianki i stworzymy wspólnie duży obraz na kapie, przypominający ścienny mural.

Miejsce wydarzenia:
Tokarska 21/25, 80-888 Gdańsk
Organizator:

Narodowe Muzeum Morskie

ul. Ołowianka 9- 13, Gdańsk
tel.: 58 301 86 11

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć