Trójmiasto

Kolorowe soboty. Warsztaty weekendowe dla dzieci (OKM w Gdańsku)
Trójmiasto, Gdańsk Warsztaty 7–12 lat

Kolorowe soboty. Warsztaty weekendowe dla dzieci (OKM w Gdańsku)

18 stycznia 2020
Wpis archiwalny

Zapraszamy na cykliczne zajęcia odbywające się raz w miesiącu w sobotę. Zajęcia będą miały formę warsztatów plastycznych połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji w Ośrodku Kultury Morskiej, Spichlerzach na Ołowiance i Żurawiu. Pierwsza część zajęć odbywać się będzie na wystawach, a następnie dzieci przejdą do warsztatów plastycznych, gdzie będą kontynuować swoją magiczną podróż w krainie sztuki.

 

Rezerwacje na adres: edukacja@nmm.pl
Cena: 6 zł za spotkanie (karnet za wszystkie zajęcia: 50 zł)
Godziny: 10.30 – 12.30
Grupa wiekowa: 7-12 lat
Grupy do 15 osób

 

Harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019:

 

18.01.2020
Walizka pełna kultury - pamiątka z podróży do muzeum
Od wieków marynarze przewożą w swoich bagażach "okruchy" kultur, których odmienność zrobiła na nich wrażenie podczas dalekich rejsów. Na zajęciach stworzymy kufry i walizki z kartonowych pudełek. Na wystawie „Łodzie ludów świata” wysłuchamy opowieści o zwyczajach ludu Makonde z dalekiej Tanzanii i poznamy słowo: "ujamaa" Odwiedź nas w "kolorową sobotę", a dowiesz się, co oznacza ten tajemniczy wyraz!

 

22.02.2020
Na jakiej głębokości żyją organizmy morskie?
Gdzie ukryła się ośmiornica? A gdzie jest wieloryb? Na te i inne pytania odpowiemy siedząc na… dnie morza. Zapraszamy na malowanie wodą - kilka kartek i trzy produkty spożywcze pozwolą nam przenieść się w podmorskie głębiny i odkryć niesamowity świat!

 

21.03.2020
O prawdziwej przyjaźni. "Legendy gdańskie" Jerzego Sampa w scenografii Żurawia.
Zajęcia rozpoczną się wysłuchaniem legendy w scenerii gdańskiego Żurawia – największego dźwigu portowego dawnej Europy. Następnie stworzymy kompozycję rzeźbiarską - płaskorzeźbę w plastelinie, aby odlać pierwowzór w gipsie. "Zatrzymamy" w ten sposób czas, tak jak pewien rzeźbiarz z legendy…

 

25.04.2020
Portowa makieta z klocków z tektury.
Odwiedzimy wystawę poświęconą statkom i stoczniom, na której „przebierzemy się” w stroje stoczniowca i spawacza. Obejrzymy modele różnych statków, a do wnętrza jednego z nich zajrzymy dzięki tajemniczej lunecie. Następnie stworzymy makietę portu z tekturowych pudełek i klocków. A może nawet zbudujemy dźwig…

 

16.05.2020
Rejs dookoła świata z techniką sgrafitto
Zwiedzając wystawę "Łodzie ludów świata", odbędziemy prawdziwą podróż wokółziemską! Zapamiętane obrazy z wysp Samoa i podróży do Afryki przeniesiemy na papier. Nie będą to jednak notatki do książki, tylko sgrafittowe ilustracje. A co to za technika? Przyjdźcie, a dowiecie się więcej!

 

20.06.2020
Kapitanie, nieznany ląd na horyzoncie!
Na wakacje popłyniemy promem "Motława". Narysujemy pastelami, jak wygląda obserwowana przez lornetkę wakacyjna wyspa. Czy jest płaska, czy górzysta? Czy to mroźna lodowa kraina, czy tropikalna dżungla? A może na brzegu widać jakieś nieznane zwierzęta? Zacumujemy przy nabrzeżu Wyspy Ołowianki i stworzymy wspólnie duży obraz na kapie, przypominający ścienny mural.

Miejsce wydarzenia:
Tokarska 21/25, 80-888 Gdańsk
Organizator:

Narodowe Muzeum Morskie

ul. Ołowianka 9- 13, Gdańsk
tel.: 58 301 86 11

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć