W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Wakacje w Akwarium


Wakacje w Akwariumpowiększ

Wakacje w Akwarium

Data wydarzenia:
od soboty 27 lipca 2019 do soboty 31 sierpnia 2019

Organizowane przez nas dodatkowe atrakcje wakacyjne stały się już tradycją w kalendarzu trójmiejskich wydarzeń letnich. Od 1 lipca do 31 sierpnia zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych oraz projekcjach filmowych dostępnych dla naszych gości w cenie biletu wstępu na ekspozycję. Celem jest zapoznanie uczestników z kruchym pięknem otaczającej nas przyrody. Zanieczyszczenia oceanu stały się już nieodłącznym, smutnym elementem współczesnego morskiego krajobrazu. Właśnie dlatego już sam plakat wydarzenia ma wpływać na emocje odbiorcy i zmuszać do chwili refleksji nad stanem środowiska.

 

Podczas Wakacyjnych Spotkań z Nauką Akwarium zabierze swoich gości na rafę koralową. Zajęcia odbywać się będą we wszystkie dni powszednie (poza 15 sierpnia) trzy razy dziennie w godzinach 11.30, 12.30 oraz 13.30.

 

Uczestnicy będą mogli dotknąć prawdziwych koralowców, rozgwiazd oraz wielkich muszli. Podczas obserwacji mikroskopowych zębów rekina, jego skóry oraz kręgu, będzie można posłuchać o ważnych cechach przystosowawczych tych zwierząt. W trakcie zajęć opowiemy o niektórych z zagrożeń, jakie stwarzamy dla Tych wspaniałych ryb. Wytłumaczymy, czym jest finning, czyli bestialskie połowy rekinów oraz dlaczego na egzotycznych wakacjach nie powinniśmy kusić się na kosztowanie zupy z tych ryb. Poruszymy temat plastiku i mikroplasiku, czyli nieodłącznych elementów wodnego krajobrazu. Zanieczyszczenia tego typu niszczą morski ekosystem na kilka podstępnych sposobów. Większe elementy mogą zdeformować ciało zwierząt, a niewidoczny mikroplastik  jest bezwiednie spożywany przez mieszkańców oceanu. Następnie odkłada się w ich tkankach, by później trafić do naszego układu pokarmowego. Nie można również pominąć faktu, że z plastikowych odpadów wydzielane są substancje chemiczne, mogące wpływać na cały ekosystem. Innym niebezpieczeństwem okazują się chemiczne filtry UV, którymi smarujemy skórę w czasie wakacji. Podczas pokazowego eksperymentu pokażemy jaki wpływ mają te substancje na środowisko delikatnych raf koralowych. Zajęcia przygotowaliśmy tak, by uczestniczyć w nich mogły całe rodziny, niezależnie od wieku uczestników.

 

Jeżeli odwiedziny w Akwarium i uczestnictwo w zajęciach dodatkowych pozostawią w naszych gościach jeszcze odrobinę niedosytu, w Sali Kinowej wyświetlane będą zjawiskowe filmy przyrodnicze. Projekcje rozpoczną się o pełnych godzinach między 11.00 a 18.00 we wszystkie dni tygodnia. Filmowe emocje przeniosą widzów do baśniowego świata głębin morskich. Magiczne ujęcia to propozycja nie tylko dla zainteresowanych nurkowaniem, ale dla każdego, kto chciałby poznać piękno naszej planety.

Uczestnictwo we wszystkich wakacyjnych atrakcjach Akwarium nie wymaga wcześniejszych zapisów, jednak liczba miejsc jest ograniczona pojemnością sal, a wszystkie wymienione wyżej atrakcje będą dostępne w ramach biletu wstępu do Akwarium.

Miejsce wydarzenia:
81-345 Gdynia, al. Jana Pawła II 1
Akwarium Gdyńskie MIR
Wizytówka organizatora:

Akwarium Gdyńskie MIR

81-345 Gdynia, al. Jana Pawła II 1

tel.: 58 732 66 01

Wyślij wiadomość »

www.akwarium.gdynia.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019