Trójmiasto

Po premierze! Kosmiczny odlot w Teatrze Szekspirowskim

Po premierze! Kosmiczny odlot w Teatrze Szekspirowskim

Musical KOSMOS to wzruszająca, barwna opowieść o wszechświecie, o relacjach jakie zachodzą między planetami, księżycami i gwiazdami. Spektakl porusza ważne szczególnie dla młodego widza tematy przyjaźni, miłości i relacji międzyludzkich.

Bardzo mi się podobało, iż scenariusz zakłada pokrzepienie w widzu wiary w swoje możliwości. Jest to temat, którego osobiście brakuje mi w obejrzanych przeze mnie przedstawieniach, jak i w literaturze dziecięcej.

 

Świetna gra świateł, piękna scenografia, wspaniałe stroje i charakteryzacja aktorów sprawiły, że musical ogląda się z zapartym tchem. Młodzi aktorzy wspaniale sprawdzili się w bardzo trudnej, dynamicznej choreografii, dzięki której spektakl był pełen emocji. Całości dopełniła piękna muzyka i teksty piosenek, które porwały widza w podróż po tajemniczym kosmosie.


 

Był to pierwszy musical na którym byłam z córką. Moje wyobrażenia o tej formie sztuki nie były odległe od rzeczywistości. Oczywiście miałam lekkie obawy czy KOSMOS spodoba się mojej ośmiolatce. Czy nie będzie tu zbyt wielu bodźców, czy spektakl nie będzie się jej dłużyć? Okazało się, że nasz debiut został przez nią bardzo dobrze odebrany, a KOSMOS jest musicalem, który śmiało mogę polecić tym bardziej i mniej zaprawionym kulturą widzom.

 

Mama Martyny

 

Więcej informacji o musicalu znajdziecie tutaj.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Akademii Artystycznej.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć