Trójmiasto

Oczarowani Dęciakami, czyli rodzinnie w Filharmonii. Nasza relacja

Oczarowani Dęciakami, czyli rodzinnie w Filharmonii. Nasza relacja

Orkiestra Dęta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Jarosław Praszczałek - dyrygent, prowadzenie koncertu

 

Podczas koncertu " Zaczarowane Dęciaki", który odbył się 19 marca 2017 w Filharmonii Bałtyckiej, młodzi słuchacze mogli posłuchać muzyki klasycznie i bardziej rozrywkowej.
Za pomocą muzyki mogliśmy przenieść się do polskich Tatr i poznać legendę dotyczącej Janosika - zbójnika o dobrym sercu.

 

W życiu liczy się wiedza, a jej nigdy dość. Nie ważne czy planujecie udział w show Milionerzy. Od dziś pytanie "Jaki jest najstarszy polski taniec?" nie będzie dla Was zagadką. Polonez w wykonaniu orkiestry sprawił, że córka zechciała się przenieść na dawne salony. W takiej atmosferze warto zamienić się w księżniczkę.

 

Dowiedzieliśmy się dużo o instrumentach dętych, które dzielą się na dwie grupy: drewniane i blaszane. Można było nie tylko usłyszeć brzmienie każdego instrumentu osobno, ale jeszcze dowiedzieć się o ich budowie, jak i historii.


W formie zagadek posłuchaliśmy sporo przebojów muzyki filmowej, melodii z bajek i programów telewizyjnych, w oryginalnych aranżacjach na instrumenty dęte.

 

Oczywiście oprócz tego można było spróbować swych sił w graniu na instrumentach, jak i potańczyć!


Na tym koncercie tańce są dozwolone, nie brakowało spontanicznych reakcji dzieci siedzących na widowni. Muzyka łagodzi obyczaje, a dla mnie i mojej rodziny udział w Koncertach Familijnych na Ołowiance stał się swego rodzaju tradycją. Jeśli kochacie muzykę i pragniecie mieć coś dla siebie z weekendu, to gwarantuję Wam, iż to doświadczenie muzyczne spełni Wasze oczekiwania.

 

 

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Czas Dzieci jest patronem medialnym Koncertów Edukacyjnych, o których informacje możecie znaleźć na naszej stronie w kalendarzu wydarzeń.

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć