Śląsk

Ogólnopolska Inne

Uszyj Szpeciaka dla dzieciaka

od 6 grudnia do 19 grudnia 2007
Wpis archiwalny

Właśnie rozpoczęła się aukcja „Uszyj Szpeciaka dla dzieciaka”.

Szpeciak (znany na świecie jako Ugly Doll), to paskudna maskotka będąca tworem niewprawnej ręki i nieograniczonej wyobraźni jej autora. Charakteryzuje się budzącym grozę spojrzeniem i przyprawiającym o obłęd kształtem. Od dziś dzieła krawców amatorów, którzy włączyli się w działania charytatywne na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce można zakupić na aukcji internetowej.

W ramach akcji „Uszyj Szpeciaka dla dzieciaka” na portalu www.szpeciaki.pl  rozpoczęła się właśnie aukcja szpetnych maskotek. Dochód z ich sprzedaży wesprze finansowo 56 rodzin zastępczych, opiekujących się dziećmi w SOS Wioskach Dziecięcych.
Do wybranego grona osób wysłano zaproszenie do zabawy wraz z gotowym pakietem do uszycia lalki. W każdym z nich znajdowały się skrawki kolorowych materiałów i niezbędnik do szycia. „Żółw przecież”, „Karramba”, „Być może sowa”, „Makumba” to tylko wybrane imiona stworów, które straszą swoją brzydotą na stronie aukcji.
Idea wsparcia podopiecznych Wiosek Dziecięcych poprzez osobiste zaangażowanie w prace kreatywne zdobyła serca: Katarzyny Cichopek, Joanny Liszowskiej, Krzysztofa Ibisza, Agaty Młynarskiej i Jarosława Gugały.

Gotowe maskotki, opatrzone certyfikatem autentyczności, będą licytowane na aukcji internetowej na stronie www.szpeciaki.pl za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro. Uzyskane w ten sposób fundusze zasilą konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. (http://www.wioskisos.org ).

Aukcja internetowa rozpoczęła się dziś 6.12.07 i potrwa do 19.12.07.Szczegóły dostępne są na stronie http://www.szpeciaki.pl    

 

O SOS Wioskach Dziecięcych
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce tworzy domy rodzinne dla dzieci osieroconych i opuszczonych. Wioska to osiedle domków jednorodzinnych, w których dzieci mieszkają z zastępczymi rodzicami. W Polsce istnieją cztery SOS Wioski Dziecięce, w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie, gdzie mieszka 440 dzieci.  

Wydarzenia na Śląsku

Przeczytaj również

Warto zobaczyć