Śląsk

Ogólnopolska Pod naszym patronatem

Piratologia

od 28 listopada do 11 grudnia 2007
Wpis archiwalny

Dziennik łowcy piratów odnaleziony po 300 latach.

Historia wielkiego pościgu!

Kolejna, czwarta z serii tajemniczych ksiąg - "autentyków", które podobno przetrwały wielowiekową próbę czasu i zostały wydane na nowo w starej formie. Tym razem, po Smokologii, Egiptologii i Księdze Czarów, czytelnik dostaje do rąk dziennik kapitana statku ścigającego po morzach i oceanach słynną piratkę. Odkrywając ukryte w księdze informacje i cenne wskazówki, krok po kroku wchodzimy w świat piratów, korsarzy i bukanierów. Poznajemy ich prawdziwe życie i zgłębiamy najskrytsze sekrety. Kto zwycięsko przebrnie przez gąszcz listów, mapek i szyfrów, ten być może na końcu rozwiąże tajemnicę pirackiego skarbu. Szatą graficzną, stylem ilustracji i nagromadzeniem ciekawostek księga w niczym nie odbiega od swych poprzedniczek, zatem zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych czytelników.

 

 

Pisarz i redaktor : Dugald A. Steer
Dugald Steer pracuje jako autor i redaktor w oficynie Templar, dla której napisał wiele książek dla dzieci. Jest twórcą słynnej kolekcji starodruków, obejmującej tytuły: Smokologia, Egiptologia, Księga czarów, Piratologia oraz Mitologia (Premiera w II poł. 2008 roku). Stały się one światowymi bestsellerami, sprzedającymi się w milionowych nakładach. Ostatnio Dugald zarzucił prace redakcyjne, aby poświęcić się tylko i wyłącznie pisaniu. Mieszka niedaleko Londynu, mimo to ma o wiele mniej wolnego czasu niż dawniej. Uwielbia podróże, podczas których szuka inspiracji do tworzenia kolejnych "ologii".


Fragment książki:
Fragment 1

13 września AD 1723
Boston Massachusetts

Wyruszyłem tego dnia z poleceniem ścigania i ujęcia Arabelli Drummond, nikczemnej i nieokrzesanej piratki będącej śmiertelnym zagrożeniem dla każdego, kto przypadkiem stanie jej na drodze. Jak również odzyskania skarbów, które zrabowała niewinnym ludziom. Widziano jej statek, jak po opuszczeniu Bostonu skierowała się na południe. Moim zdaniem, żegluje na Karaiby przez wody Karoliny Północnej.

Wyposażyłem zatem mój statek "Kota Morskiego", niczym prawdziwy okręt wojenny i zaokrętowałem załogę. Każdy z nich poprzysiągł raz na zawsze oczyścić morza z plagi piractwa.
Kapitan William Lubber
Łowca piratów

  

 

Fragment 2
Wedle licznych relacji osławiona rozbójniczka morska urodziła się w Bristolu jako Mary Drummond. Niektórzy utrzymują, że była siostrą Edwarda Teacha, który zasłynął jako krwawy pirat Czarnobrody, inni twierdzą, że była jego kuzynką albo miłością z czasów dzieciństwa. Pewne wydaje się tylko to, że ojciec wyznaczył jej za męża człowieka, którego nie kochała, ukryła zatem swoje kobiece wdzięki pod przebraniem chłopca i uciekła na morze. Po kilku miesiącach niewolniczej pracy na galerach, na początku 1716 roku, kiedy większość korsarzy walczyła na pokładzie napadniętego statku koło Malty, Drummond uwolniła się i zdjęła kajdany towarzyszom. Uzbrojeni jedynie w wiosła i bosaki, opanowali statek i pożeglowali na Sardynię. Wkrótce już jako piratka przejęła znacznie większy holenderski galeon, FENIKS, wiozący niewolników do Indii Zachodnich. Natychmiast uwolniła więzionych pod pokładem ludzi powiększając swoją załogę. Wtedy też przyjęła pseudonim Arabella Drummond. Po dostosowaniu Feniksa do potrzeb pirackiego procederu, przechrzciła go na Śmiałą Przygodę. W ciągu następnych kilku lat zdobyła sławę, jako okrutna i niezwyciężona piratka, siejąca postrach na morzach.  Gromadząc skarby odważyła się nawet obrabować samego generalnego ekscelencję Samuela Shute'a, który postanowił za wszelką cenę sprowadzić ją przed oblicze sprawiedliwości i osądzić za wszystkie niegodziwości. To jakże trudne i niebezpieczne zadanie powierzył osławionemu łowcy piratów kapitanowi Williamowi Lubberowi.

I tak zaczyna się historia wielkiego pościgu...

 

Zapraszamy!

http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,32,piratologia.html

 

Format: 260 x 310 mm
Stron: 32
Oprawa: Twarda
Cena detaliczna: 59,90 zł

 

1/7
1/7
2/7
2/7
3/7
3/7
4/7
4/7
5/7
5/7
6/7
6/7
7/7
7/7

Wydarzenia na Śląsku

Przeczytaj również

Warto zobaczyć