Śląsk

Śląsk Warsztaty 3–10 lat

Warsztaty Ceramiczne w Solei w Zabrzu

21 czerwca 2012
Wpis archiwalny

21 czerwca zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat na warsztaty ceramiczne. Są one świetną okazją do doskonałej zabawy, odkrycia nowej pasji i nauki obcowania ze sztuką.

 

Warsztaty Ceramiczne
- Jak twórczo spędzić czas?
- Jak rozwinąć kreatywność dziecka?
- Jak uruchomić jego plastyczną wyobraźnię?
- Jak stworzyć ceramiczne ozdoby – oryginalne prezenty?

 

Podczas warsztatów dzieci wykonają: miseczki, kafelki ozdobne, aniołki, ozdoby świąteczne, ramki do obrazków i wiele innych przedmiotów, które zostaną wyszkliwione i wypalone w Pracowni Terranova.


Zajęcia odbywają się w czwartki 16.40, trwają 60 min. Prowadzone są przez wykwalifikowanego ceramika.


Cena warsztatów: 30zł (60 min) wraz z materiałami i wypałem prac.

Informacje i zapisy pod numerami telefonów: 504 299 786 oraz 504 089 964 lub mailowo: solei.info@gmail.com

 

„Czy zauważyli Państwo z jakim zaangażowaniem dzieci bawią się w piasku? Jeśli tak, to nietrudno będzie zrozumieć ich wielkie zafascynowanie małą, wilgotną grudką gliny, która za każdym dotknięciem ręki przybiera coraz to inny kształt. Oto niezwykły proces, który uruchamia wyobraźnię i wyzwala wielką, twórczą radość, a jego efektem są choćby małe żabki, pękate misie, wesołe pingwinki albo groźne warownie. Każde dziecko uwielbia być twórcą i dostrzegać, jak jego ręce – niczym narzędzie rzeźbiarza – nadają materiałowi rozmaite firmy. W grudce gliny zawarte jest niemal wszystko, czego potrzebuje dziecko. Pozwala mu ona prowadzić percepcyjny dialog, jaki ma miejsce pomiędzy człowiekiem a tworzywem, pomiędzy myślą a działaniem, pomiędzy formą a dotykiem. Praca z gliną dostarcza wielu możliwości – od pełnego lubości gniecenia, poprzez gwałtowne uderzanie i dziurawienie, aż po kojące zaokrąglanie i wygładzanie. Daje więc możliwości doznawania wielu wrażeń zmysłowych, które dzisiaj coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Dzieci współczesnego społeczeństwa informacyjnego czerpią bowiem nowe bodźce nie z realnego i całościowego doświadczenia, ale coraz częściej z wirtualnej, a więc pozornej rzeczywistości. Nasze dzieci, aby poznać świat, potrzebują zatem twórczej oferty i namacalnych tworzyw. Do najbardziej podstawowych wrażeń zmysłowych człowieka należy na przykład dotykanie. Zmysł dotyku otwiera drogę do doznań cielesnych, do wglądu w głąb siebie oraz do świadomego poznania.”

Dr Charmaine Liebertz

Wydarzenia na Śląsku

Przeczytaj również

Warto zobaczyć