Śląsk

Ogólnopolska Artykuł sponsorowany

Zabawy fundaMentalne

od 11 maja do 17 maja 2010
Wpis archiwalny

W ciągu pierwszych pięciu lat życia rozwija się około 50% zdolności do uczenia się, a następne 30% rozwija się do 8 roku życia! To oznacza, że Rodzice są najważniejszymi na świecie nauczycielami i dom, a później przedszkole, to najważniejsze miejsca uczenia się dziecka.

 

Mamy wielką przyjemność zaprezentowania nowych tytułów, które ukazały się już na rynku:

 

Książeczka „Przesuwanki – Zgadywanki” opowiada o tym, w jaki sposób wprowadzić dziecko w świat radosnego czytania. Pomaga mu zrozumieć, że za pomocą „czarodziejskich” znaków - liter – można zapisywać własne myśli i odczytywać cudze. Dziecko uczy się również odczuwać przyjemność płynącą z rozszyfrowywania tajemnic, jakie kryją w sobie książki, a historyjka „ Zwierzaki, pluszaki i dziecięce pisaki” pokazuje, że zapisywanie wyrazów na papierze może być sposobem na fantastyczną zabawę. Proponowane w książeczce zabawy rozwijają wyobraźnię i myślenie dziecka, a także kształtują jego charakter. Ucząc aktywności i zaangażowania, powodują wzrost poczucia własnej wartości. Zabawy zachęcające do nauki czytania rozwijają dziecko wszechstronnie. Aby dziecko nauczyło się czytać z radością, musi mieć nauczycieli, którzy kochają czytanie i z cierpliwością potrafią cieszyć się nawet najdrobniejszym sukcesem dziecka w tej dziedzinie. Dziecko, które we wczesnym dzieciństwie opanuje czytanie, rozwija się lepiej nie tylko pod względem intelektualnym, ale i społecznym i emocjonalnym. Bardzo szybko buduje pozytywny obraz samego siebie, potrafi koncentrować się na różnorodnych zadaniach, szybko uczy się reguł i chętnie podejmuje się nowych zadań. Fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia przez dziecko biegłości w czytaniu ma codzienna zabawa z dzieckiem. Poznawane podczas wielu zabaw kształty liter, wyrazy i zdania mają magiczną moc, bo kojarzą się z przyjemnością, domem i dzieciństwem. Człowiek ze swojej natury skłonny jest do powtarzania czynności, które napełniają go wewnętrzną dumą i przynoszą radość, a zatem nauka podczas zabawy jest najbardziej efektywna.

 

                      

 

Książeczka „Pół jabłuszka do fartuszka” opowiada o tym, jak w ciepły i przyjazny sposób wprowadzić dziecko w świat matematyki. Podczas wykonywania prac domowych i rozmowy o nich, maluchy uczą się rozumienia sensu działań matematycznych. Zabawy w sortowanie, porównywanie i układanie przedmiotów codziennego użytku budują w umyśle dziecka podstawowe wzorce logicznego myślenia. „Czarodziejskie” zabawy, tropienie zagadek - te atrakcyjne formy ćwiczeń budzą ciekawość dziecka
i utrzymują jego uwagę w napięciu.
 

Historyjka „Wesołe żelki” to nie tylko ciekawa opowieść o przygodach Tomcia i Michałka, ale i forma zagadki pobudzającej dzieci do myślenia i rozwiązywania problemów.

 

Proponowane zabawy nie tylko ćwiczą zdolności umysłowe dziecka, ale również kształtują jego charakter: uczą aktywności i zaangażowania, umacniają również jego poczucie własnej wartości. Wspólne zabawy umacniają rodzinę pokazując, jak w efektywny i przyjemny sposób spędzać wolny czas. To łatwe, wystarczy spróbować!

 

Jak się bawić z wykorzystaniem Zabaw Fundamentalnych?
1. wybierz zestaw Zabaw Fundamentalnych 1 lub 2 – odpowiedni do wieku dziecka
2. przeczytaj rozdział w Podręczniku „Zabawa jest nauką”, który pasuje do wieku dziecka oraz rozdział
„zasady wykonywania ćwiczeń”
3. zapoznaj się z zabawami, które są opracowane dla wybranego wieku dziecka
4. wykorzystaj scenariusz zabawy wprost lub jako inspirację
5. bawcie się!
 

Przykładowa zabawa

 

www.zabawyfundamentalne.pl

Organizator:

Zabawy fundaMentalne

Wydarzenia na Śląsku

Przeczytaj również

Warto zobaczyć