Śląsk

Ruch kluczem do inteligencji - warsztaty online
Ogólnopolska Warsztaty

Ruch kluczem do inteligencji - warsztaty online

16 stycznia 2021
Wpis archiwalny

Obserwując rozwój motoryczny we wczesnym dzieciństwie możemy przewidzieć problemy w nauce szkolnej i dysfunkcje. Wykonując odpowiednią gimnastykę można uzupełnić rozwój zaniedbanych niechcący struktur mózgu i zapobiec kłopotom w szkole. Najłatwiej zrobić to w wieku przedszkolnym.


SZKOLENIE dla rodziców odbywa się w formie wideokonferencji live. DODATKOWO tego samego dnia po szkoleniu odbędzie się 15-MINUTOWA INDYWIDUALNA KONSULTACJA online.


Często nie mamy świadomości, że tempo rozwoju intelektualnego dziecka przedszkolnego jest zależne od tego, jak przebiegał rozwój ruchowy i manualny w pierwszym roku życia. Pełzanie i raczkowanie prawidłowym ruchem naprzemiennym odpowiada za rozwój trzech z siedmiu struktur mózgu. Tymczasem większość dzieci nie pełzało właściwym ruchem, ani na tyle dynamicznie, aby można było uznać, że mózg został prawidłowo rozwinięty. To dlatego tak wiele dzieci ma dysleksję. Potwierdzają to angielskie badania. Wstrzymując rozwój jednej funkcji mózgu hamujemy jednocześnie rozwój pozostałych.


Gimnastyka i odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą nie tylko zapobiec dysfunkcjom i problemom w nauce. Małe dziecko wykonując ruchy ciałem możne zwiększyć potencjał intelektualny oraz uporać się z problemami takimi jak wstydliwość, nadwrażliwość i agresja.


Jeśli chcesz, aby dziecko ładnie i chętnie pisało i rysowało - zacznij prawidłowo wspierać rozwój manualny już teraz. Tym obszarem rozwoju również należy zająć się od pierwszych tygodni życia, a nie wtedy, gdy dziecko zauważa już, że ma trudności i nie chce ćwiczyć.


DLA KOGO: dla rodziców dzieci w wieku od roku do 12 lat


SZKOLENIE PROWADZI: Dr Aneta Czerska, specjalista rozwoju dziecka, pedagog, matematyk, autorka metody Cudowne Dziecko, ekspert, który uczy rodziców najnowszych technik rozwoju potencjału dziecka


KIEDY: sobota, 31/10/2020 – 5 godzin

 

Uczestników szkolenia zapraszamy 16 października 2020, piątek / godz. 19.00-21.30 /na wykład wprowadzający. Jest on integralną częścią pierwszego wybranego szkolenia


WIĘCEJ INFORMACJI: https://cudownedziecko.pl/szkolenie/ruch-kluczem-do-inteligencji/


Jeśli już zdajesz sobie sprawę, ile korzyści przyniósłby Ci udział w szkoleniach organizowanych przez Instytut Rozwoju Małego Dziecka, to kup pakiet 3 szkoleń z rabatem do 20% lub pakiet 10 szkoleń z rabatem 30%, który możesz wykorzystać w ciągu 3 lat.

 

Miejsce wydarzenia:
warsztaty online

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć