Śląsk

"Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?" Spektakl dla dzieci Teatru "Baj Pomorski"
Śląsk Spektakl 4–14 lat

"Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?" Spektakl dla dzieci Teatru "Baj Pomorski"

18 października 2020
Wpis archiwalny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl zaprasza na spektakl dla dzieci pt. "Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?”.

 

Niedźwiedź i Masza… to znana większości dzieci dowcipna i ciepła opowieść o przyjaźni pozornie niemożliwej, ucząca, jak często, bazując jedynie czyjejś powierzchowności, wydajemy o kimś krzywdzący, negatywny osąd. Spektakl oglądać mogą wszyscy, którzy kończyli 4. rok życia. Pewnego dnia doszło do niecodziennego spotkania. Mała dziewczynka trafiła do domu groźnego niedźwiedzia, który postanowił ją uwięzić. Aby wyjść na wolność, musi spełnić jeden warunek… Jaki? Przekonajcie się sami! Co wyjdzie ze spotkania postaci ze zdawałoby się odmiennych światów? Jak potoczy się ich znajomość? Czego mogą nauczyć siebie nawzajem? Wejdźcie razem z nami do lasu i przeżyjcie przygody razem z bohaterami tekstu Marty Guśniowskiej. Inspiracją dla niego była rosyjska baśń, w której pojawiła się słynna para. W ramach programu Teatr Polska 2020 gościnnie wystąpi Teatr „Baj Pomorski” z Torunia.

 

A na Małej Scenie Baja Pomorskiego w Toruniu reżyser, scenografka i kompozytor dokonali inscenizacji wręcz idealnej (...) Świetna to lekcja teatru dla najmłodszych widzów.


Anita Nowak, W Baju szaleją mapety!, e-teatr.pl.

 

Spektakl ten, oprócz wielu czytelnych przesłań, mówi, że ludzie i zwierzęta mieszkając w różnych środowiskach mogą się ze sobą zaprzyjaźnić, zrobić coś razem – na przykład wspólnie przyrządzać posiłki. Pokazuje, że różnice nie są ważne, że zawsze można znaleźć coś, co na połączy. Tak jak autorzy spektaklu połączyli ze sobą amerykańskie muppety z ulicy Sezamkowej z rosyjską opowieścią o Niedźwiedziu i Maszy oraz z polską wyobraźnią.

 

Ilona Słojewska, Niedźwiedź, Masza i... Słowik, Dziennik Teatralny.

 

Szczegóły:

 

Trailer spektaklu „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?”: tutaj

 

Twórcy: autor - Marta Guśniowska, reżyseria - Michał Tramer, scenografia - Olga Ryl-Krystianowska, muzyka - Tomasz Giczewski, asystent reżysera - Anna Katarzyna Chudek, realizacja traileru - Ireneusz Maciejewski. Obsada: Anna Katarzyna Chudek - Zając 1, Babcia, Dominika Miękus - Masza, Krzysztof Grzęda - Zając 2, Dziadek, Andrzej Słowik - Niedźwiedź. Premiera spektaklu miała miejsce 31.03.2019 r. na Małej Scenie Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu www.bajpomorski.art.pl.

 

Celem programu TEATR POLSKA www.teatrpolska.pl jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.instytut-teatralny.pl ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejsce wydarzenia:
44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B
Organizator:

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Rybnik ul. 1 Maja 91B
tel.: 32 4331852

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć