W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Becekowy Pokój Gier


Becekowy Pokój Gier

Wpis archiwalny
Data wydarzenia:
sobota 1 sierpnia 2009

Kolejny Becekowy Pokój Gier już 1 sierpnia o godz.14.00!

 

Gry towarzyskie to nie tylko doskonała rozrywka i niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, ale również możliwość rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Uczą strategii, spostrzegawczości, zręczności i szybkiej reakcji.

 

Pokój Gier będzie miejscem, gdzie można zagrać w „Chińczyka”, „Scrabble” czy szachy. Jednak oprócz tego, a nawet przede wszystkim, dostępnych będzie kilkadziesiąt tytułów, które nie są tak popularne, a równie interesujące. Będą to między innymi:

 

„Osadnicy z Catanu” - gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. „Osadnicy z Catanu” dostali, między innymi, prestiżową nagrodę Spiel des Jahres w 1995.

 

„Zlot Czarownic” – gracze wcielają się w czarownice, które uczestniczą w szaleńczym wyścigu, w którym wszystkie ruchy są dozwolone. Rzucają zaklęcia, wymyślają klątwy. Zrobią wszystko, żeby zwyciężyć, czyli jak najszybciej dolecieć na Łysą Górę.

 

„Hej! To moja ryba” – prosta gra logiczna. Każdy uczestnik jest pingwinem, który poluje na ryby. Niestety ma ograniczoną liczbę ruchów, więc musi się zastanowić nad każdym ruchem. Zmyślny pingwin, który napełni swój brzuszek największą ilością tłuściutkich śledzików wygra rozgrywkę!

 

„Zombiaki” - gracze siadają naprzeciwko siebie, na dwóch końcach ulicy. Na jednym końcu - cmentarz, z którego wychodzą Zombiaki, na drugim końcu - miasto, ludzie broniący swego mienia, a przede wszystkim życia. Pytanie, czy Zombiaki zdążą dojść do końca ulicy przed Świtem czy też Ludzie zdołają ich powstrzymać aż do wschodu słońca...

 

„Jenga” - gra składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę (3 klocki na piętro). Gracze na przemian wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na szczycie, uważając, by wieża się nie zawaliła. Każdy kolejny gracz ma trudniejsze zadanie, a wieża potrafi zachować równowagę nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie!

 

Od 1 sierpnia część gier będzie miało status rankingowych. Po każdej grze będą podliczane punkty i zapisywane. Przykładowo, zwycięzca zdobędzie 3 punkty, druga osoba 2 punkty, a trzecia tylko jeden. Osoba, która po całym miesiącu grania zdobędzie najwięcej punktów dostanie nagrodę, którą będzie oczywiście gra planszowa!

Bilety: 5 zł, karnet na cały miesiąc: 15 zł
 

Wpis archiwalny
Bytomskie Centrum Kultury
Wizytówka organizatora:

Bytomskie Centrum Kultury

Plac Karin Stanek 1
41-902 Bytom

tel.: 48 32 389 31 09, 48 32 389 31 10, +48 32 787 00 48

Wyślij wiadomość »

www.becek.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019