Śląsk

"Scenariusz dla trzech aktorów" z Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem, Mikołajem Grabowskim w Katowicach
Śląsk

"Scenariusz dla trzech aktorów" z Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem, Mikołajem Grabowskim w Katowicach

9 grudnia 2019
Wpis archiwalny

Mistrzowskie trio: Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Was w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby. To „teatr w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości, gdzie prywatne spory i dyskusje artystyczne aktorów, ich intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia, stają się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów!


Fascynujący seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera jest po brzegi wypełniony improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.


Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen wyróżnia się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością.


Z okazji trzydziestolecia spektaklu zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

 

Bilety:

https://kulturairozrywka.pl/katowice-scenariusz-dla-trzech-aktorow/wydarzenie/38394


Premiera w Teatrze STU w Krakowie 28 marca 1987 roku.
Fanpage spektaklu Scenariusz dla trzech aktorów
Oficjalna strona spektaklu
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Muzyka ilustracyjna Krzysztof Suchodolski
Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
Czas trwania 90 min

Miejsce wydarzenia:
Teatr Śląski

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć