Śląsk

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki
Śląsk Impreza portalu Czasdzieci.pl

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

8 grudnia 2019
Wpis archiwalny

Program na trzeci dzień Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.

 

Program:

 

11:00-12:00 - Spotkanie z Michałem Rusinkiem

 

Każdy dom skrywa w sobie szereg fascynujących opowieści i tajemnic. Czy wiedziałeś, że patrząca na Ciebie z fotografii w salonie starsza pani, którą mama nazywa prababcią, była w młodości śpiewaczką operową? Czy znasz historię egzotycznej figurki, którą rodzice przywieźli z wakacji i postawili w kuchennym kącie, więcej już o niej nie myśląc? O sekretach czyhających w każdym rogu naszych domostw i nieprawdopodobnych anegdotkach dotyczących na pozór całkiem zwyczajnych krewnych porozmawiamy podczas spotkania z Michałem Rusinkiem. Popularny literaturoznawca i pisarz jest bowiem również autorem dwóch książek dla dzieci - Wierszyki rodzinne i Wierszyki domowe - które pozwalają spojrzeć na nasze rodzinne gniazda z zupełnie innej perspektywy!

 

Wiek: 6-101 lat

Miejsce: Śląskie Targi Książki (Scena Targów - FORUM 1)

Zapisy: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-katowice/

 

UWAGA! Dla uczestników wydarzenia przewidziane upominki literackie.

 

11:00-14:00 - Ostry Dyżur Literacki

 

W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

 

Wiek: 0-12 lat

Miejsce: Śląskie Targi Książki (Stoisko portalu CzasDzieci.pl)

 

13:30-14:30 - Spotkanie z Jujją Wieslander

 

Spotkanie ze szwedzką autorką książek dla dzieci - Jujją Wieslander.


Zapraszamy na spotkanie z Jujją Wieslander, szwedzką autorką książek dla dzieci. Spod jej pióra wyszły znane polskim dzieciom przygody Mamy Mu i Pana Wrony oraz opowiadania o kilkuletnim Kajtku, zawarte w tomach „Kajtek i Miś” oraz „Kajtek i Tosia”.


Książki Jujji rozwijają w dzieciach otwartość na świat, ułatwiają kontakty z rówieśnikami. Zachęcają do niesztampowego myślenia i dążenia do realizacji marzeń. Wpływają na samoakceptację. Często w zabawny sposób przedstawiają sytuacje z codziennego życia, na które można spojrzeć z zupełnie innej strony.


Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, co Mama Mu ma wspólnego z radiem, do kogo podobny jest Pan Wrona, kto bawił się tak jak Kajtek i wielu innych ciekawych rzeczy. Może nawet Jujja Wieslander zaśpiewa piosenkę o pomysłowej krowie?

 

Wiek: 3 - 7

Miejsce: Muzeum Śląskie

Zapisy: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-katowice/

 

UWAGA! Dla uczestników wydarzenia przewidziane upominki literackie.

 

17:30-19:00 - Na tropie Tomka

 

Animacja w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”.


Od piątku do niedzieli zapraszamy na animacje do świata przygód Tomka Wilmowskiego w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Ta przestrzeń to miejsce dla całej rodziny, łączące pokolenia i zachęcające do wspólnego odkrywania świata. Trasa wyprawy prowadzi przez pięć kontynentów: Afrykę, Amerykę Południową, Amerykę Północną, Australię i Azję. Na każdym z nich dzieci wraz z opiekunami poznają bogate tradycje odległych kultur oraz faunę i ?orę nieznanych zakątków globu.

 

Dzięki specjalnie zaprojektowanej ścieżce zwiedzania łączącej naukę z zabawą dorośli i dzieci poznają świat powieści Alfreda Szklarskiego, rozbudzą swoje pasje, nauczą się szacunku dla różnorodności kulturowej świata. Na rodziny wcielające się w podróżników czeka wiele twórczych wyzwań i fascynujących opowieści. A wszystko to w przyjaznej przestrzeni pobudzającej zmysły i wspomagającej naturalną kreatywność. W stolarni zwiedzającym będzie towarzyszył animator, który pomoże w odkrywaniu znajdujących się na wystawie ciekawostek.

 

Wejścia: godz. 17.30, 18.00, 18.30, 19.00

Wiek: 6-9 lat

Miejsce: Muzeum Śląskie (Przestrzeń edukacyjna “Na Tropie Tomka”)

Miejsce wydarzenia:
Śląskie Targi Książki - Plac Sławika i Antalla 1; Katowice
Muzeum Śląskie - Dobrowolskiego 1, Katowice
Organizator:

Fundacja CzasDzieci

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć