Śląsk

Momo - spektakl gościnny
Śląsk, Katowice Spektakl

Momo - spektakl gościnny

10 listopada 2019
Wpis archiwalny
godz. 16:00
Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie, którzy pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców, sprawiając, że nawet w zapomnianej dzielnicy, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie stara się w pracy, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są kolorowymi, nudnymi zabawkami. Słowem: życie obraca się w ruinę. Na szczęście Momo stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?
 
„MOMO” jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Książka Michaela Ende opowiada historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, które sama sobie nadała, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dorośli mieszkańcy dzielnicy przychodzą do niej z trapiącymi ich zagadnieniami, a ona daje im swój czas – wysłuchując w milczeniu. Dzieci uwielbiają Momo, bo ona zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.
 
W spektaklu wykorzystywane są różnorodne techniki teatralne: japońskiego teatru Kamishibai, teatru przedmiotu i teatru lalek.
 
autor: Michael Ende
adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki
scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo / Bartosz Socha / Krzysztof Pyta
reżyseria światła: Maciej Dziaczko
występuje: Ewa Kubiak
 
Czas trwania: około 50 minut
 
Ceny biletów:
Jednoosobowy - 20 złotych
Rodzinny (3+1 gratis) - 60 złotych
Wejściówka (wygrane zaproszenia itp.) - 1 złoty
 
 
Rezerwacji na spektakl można dokonywać poprzez:
telefon: 501 395 069 - codziennie (również SMS)
facebook: prywatna wiadomość na naszym profilu
Organizator:

Teatr Gry i Ludzie

Al. Niepodległości 2
40-310 Katowice

tel.: 501 395 069

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć