Śląsk

Skocz z Bajtlem do kina - Pewnego razu w Hollywood
Śląsk, Katowice Seans filmowy

Skocz z Bajtlem do kina - Pewnego razu w Hollywood

22 sierpnia

godz.12.00

22 sierpnia godz.12.00 "Pewnego razu w Hollywood"
reżyseria: Quentin Tarantino/Dramat/Kryminał/USA/Wielka Brytania/2019/165 min

Aktor Rick Dalton i jego przyjaciel kaskader powracają do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności.

 

29 sierpnia godz.12.00   "Ból i blask"
reżyseria: Pedro Almodóvar/Dramat/Hiszpania/2019/113 min
"Ból i blask" ma być zwieńczeniem nieregularnej trylogii Hiszpana, której głównymi tematami są pragnienia oraz zjawisko filmowej fikcji. Dotychczas składały się na nią "Prawo pożądania" (1987) oraz "Złe wychowanie" (2004). Głównym bohaterem trzeciej opowieści jest Salvador Mallo - reżyser, który, będąc u schyłku swej kariery, przeżywa tęsknotę za jej początkami oraz bezpowrotnie utraconą miłością. Trudno nie dopatrzyć się w tym zarysie fabuły analogii do kultowego dzieła "Osiem i pół" (1963) Felliniego, ale i do momentu, w którym znajduje się obecnie sam autor filmu. Produkcja zapowiadana jest zresztą na najbardziej osobisty projekt Almodóvara. Po sieci krąży już trailer, nasycony sensualnymi kadrami, typowymi dla kina twórcy „Matadora” (1986). Zobaczcie sami!

 

Seans "SKOCZ Z BAJTLEM DO KINA" został stworzony specjalnie z myślą o matkach, ojcach i opiekunach z niemowlakami. Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu - na sali kinowej przyciszany jest dźwięk oraz stonowane światło, dostępny jest również przewijak.

 

Bilety na wszystkie seanse:
18 zł (normalny),
15 zł (ulgowy),
13 zł (z kartą Kaśka)

Organizator:

Światowid

Katowice
3-go Maja 7

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć