Śląsk

Ogólnopolska Lato!

Półkolonie - Stwórz własnego robota

 

Planeta Robotów od 2013 roku daje wzór, jak powinny wyglądać dobre zajęcia z LEGO robotyki dla dzieci i młodzieży. Nasze warsztaty powstały z pasji do robotów i kreatywnej edukacji.

 

Podczas robo-zajęć staramy się przekazać naukowego bakcyla młodemu pokoleniu. Przy pomocy nowoczesnych zestawów LEGO® Mindstorms pokazujemy, jak z kilkudziesięciu klocków, wielozadaniowej kostki EV3 i specjalnych silników oraz sensorów stworzyć własne, mobilne roboty. Wszystko to bez żadnych gotowych instrukcji - wspieramy w ten sposób rozwój kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej.

 

W czasie wakacji organizujemy:
- półkolonie – w 11 największych miastach, w różnych terminach
- kolonie – w malowniczym, położonym nad mazurskim jeziorem Młyniku

 

Lato na Planecie Robotów to czas wypełnionych zajęciami z robotyki, projektami LEGO, kreatywnymi warsztatami plastycznymi oraz zabawami na świeżym powietrzu. To wszystko przygotowaliśmy dla dzieci między 6 a 12 rokiem życia. Mali Odkrywcy podzieleni są na grupy dostosowane do wieku i poziomu umiejętności tak, żeby każdy z uczestników czuł się komfortowo.

 

Dla młodzieży, która ukończyła już 12 lat lub ma doświadczenie w programowaniu przygotowaliśmy warsztaty z programowania i eksperymentowania!

 

Masz do wyboru dwa kursy:
- Python + LEGO Mindstorms – stworzysz na nim robot patrolujący teren, pojazd rozwiązujący labirynt oraz syntezator mowy
- C++ wraz z Arduino – dowiesz się, jak zaprogramować wyświetlacz LED, stworzysz sterownik diod LED oraz czujnik światła

 

Nie ważne w jakim jesteś wieku, na Planecie Robotów każdy znajdzie coś dla siebie!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Organizator:

Planeta robotów

tel.: 731 471 482; 736 934 068

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć