Śląsk

Śląsk, Bytom Warsztaty

Szkółka Tańca Współczesnego

28 kwietnia

SZKÓŁKA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Jest to cykl cotygodniowych warsztatów z dziećmi w wieku 6 - 9 lat, które mają na celu ruchowe i kondycyjne usprawnianie najmłodszych. Poprzez zabawy ruchowe i taniec uczymy je koordynacji, wyczucia kierunków i przestrzeni, wyrabiania tzw. pamięci ruchowej - zapamiętywanie krótkich sekwencji ruchowych oraz co równie ważne a może najważniejsze - wypracowywania prawidłowej postawy ciała. Niemniejszą rolę ma tu również muzyka i jej wpływ na kształtowanie wrażliwości dziecka oraz sposobu jego reagowania na bodźce zewnętrze. Obecność muzyki lub czasami jej brak ma ogromny wpływ na formę i jakość ruchu, stąd w programie zajęć znajdują się wszelkie ćwiczenia rytmiczne, uwrażliwiające dzieci na dźwięk, tempo, takt.

W przystępnej, zabawowej formie kształtujemy nowe pokolenie odbiorców a może również artystów, którzy za kilka lat zawodowo zwiążą się z tą piękną formą sztuki jaką jest taniec.

Prowadzenie: Sebastian Zajkowski, w zespole śląskiego Teatru Tańca od 2000 roku.Kompetencje pedagogiczne zdobywał w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych gdzie prowadził zajęcia. Regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w studiu Śląskiego Teatru tańca w Bytomiu.

 

Wtorki, godz. 15.00 – 16.00 – grupa początkująca;
godz. 16.00 – 17.00 – grupa zaawansowana;
Koszt: 15 zł. - lekcja , 50 zł. - miesiąc.
Miejsce: sala baletowa ŚTT.

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć