W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » 8 zasada Fonia


8 zasada Fonia

Wpis archiwalny

Na wiosnę strona akcji Moja Pierwsza Komórka zyskała nowego blasku.
W serwisie www.mojapierwszakomorka.pl pojawiła się kolejna 8 zasada Fonia, która brzmi następująco: Twoja Komórka to Twoja Rozmowa – nie wszyscy wokół muszą ją słyszeć.


Jest to zasada, która zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez CenterNet, na ósmą zasadę Mojej Pierwszej Komórki. Autorem zasady jest dziesięciolatek. Jury wybrało ją z ponad 1000 nadesłanych propozycji, bo jak mówi Pani Alicja Świgoń, mama zwycięzcy: -Szczytem "głupoty" jest dla nas sytuacja, kiedy ktoś jadąc autobusem czy tramwajem rozmawia z kimś tak głośno jakby zapomniał, że mówi do telefonu, a nie bezpośrednio do osoby, znajdującej się parę kilometrów od niego.


Na wiosnę w serwisie pojawiło się również coś dla nauczycieli. Propozycja wiosennej lekcji pod nową zakładką dla szkół.
Zebrano w niej materiały dydaktyczne dla nauczycieli klas I-III, takie jak konspekt do lekcji, ćwiczenia, krzyżówki, materiały z ćwiczeniami po angielsku, które pomagają w przeprowadzeniu lekcji z bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Aby zainspirować nauczycieli na stronie został zamieszczony filmik z lekcji z Foniem przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 275 z oddziałami integracyjnymi w Warszawie.


Fonio ma coraz większe grono przyjaciół, którzy wiedzą jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z telefonu komórkowego. W sekcji dla szkół zostało udostępnione miejsce, w którym można obejrzeć zdjęcia, przeczytać sprawozdania ze szkół, które dotychczas przeprowadziły lekcje rozsądnego i bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego.
Zachęcamy do odwiedzenia serwisu mojapierwszakomorka.pl.

 

Moja Pierwsza Komórka to akcja społeczna, której celem jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Akcja trwa od września 2008 roku, jest realizowana w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, przez CenterNet S.A – nowego infrastrukturalnego operatora telefonii mobilnej w Polsce.
 

Wpis archiwalny

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Familijne Żłobki

Familijne Żłobki

Familijny Wrocław zaprasza do udziału w rozpoczynającym się naborze do nowo powstałych żłobków w ramach projektu „Familijne Pitagorasy”...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019