Śląsk

Ogólnopolska Pod naszym patronatem

8 zasada Fonia

od 23 kwietnia do 30 kwietnia

Na wiosnę strona akcji Moja Pierwsza Komórka zyskała nowego blasku.
W serwisie www.mojapierwszakomorka.pl pojawiła się kolejna 8 zasada Fonia, która brzmi następująco: Twoja Komórka to Twoja Rozmowa – nie wszyscy wokół muszą ją słyszeć.


Jest to zasada, która zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez CenterNet, na ósmą zasadę Mojej Pierwszej Komórki. Autorem zasady jest dziesięciolatek. Jury wybrało ją z ponad 1000 nadesłanych propozycji, bo jak mówi Pani Alicja Świgoń, mama zwycięzcy: -Szczytem "głupoty" jest dla nas sytuacja, kiedy ktoś jadąc autobusem czy tramwajem rozmawia z kimś tak głośno jakby zapomniał, że mówi do telefonu, a nie bezpośrednio do osoby, znajdującej się parę kilometrów od niego.


Na wiosnę w serwisie pojawiło się również coś dla nauczycieli. Propozycja wiosennej lekcji pod nową zakładką dla szkół.
Zebrano w niej materiały dydaktyczne dla nauczycieli klas I-III, takie jak konspekt do lekcji, ćwiczenia, krzyżówki, materiały z ćwiczeniami po angielsku, które pomagają w przeprowadzeniu lekcji z bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Aby zainspirować nauczycieli na stronie został zamieszczony filmik z lekcji z Foniem przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 275 z oddziałami integracyjnymi w Warszawie.


Fonio ma coraz większe grono przyjaciół, którzy wiedzą jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z telefonu komórkowego. W sekcji dla szkół zostało udostępnione miejsce, w którym można obejrzeć zdjęcia, przeczytać sprawozdania ze szkół, które dotychczas przeprowadziły lekcje rozsądnego i bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego.
Zachęcamy do odwiedzenia serwisu mojapierwszakomorka.pl.

 

Moja Pierwsza Komórka to akcja społeczna, której celem jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Akcja trwa od września 2008 roku, jest realizowana w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, przez CenterNet S.A – nowego infrastrukturalnego operatora telefonii mobilnej w Polsce.
 

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć