Śląsk

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy
Śląsk, Gliwice Lato!

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy

od 14 lipca do 16 lipca 2017
Wpis archiwalny

Jedenastą edycję ULICZNIKÓW w Gliwicach planujemy przeprowadzić skupiając się na widowiskach teatralnych, przeplatanych spektaklami z nurtu nowego cyrku i kuglarstwa.

 

W sobotę w godz. 12:00-16:00 w Parku Chopina warsztaty kreatywne.

 

O 16:00 spotkanie z Falkoshow z podkrakowskiej Lanckorony. Tradycyjny i uroczy teatr pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wyczarowuje znaną od lat historię o rezolutnej dziewczynce w czerwonym kapturku. Piękne lalki i barwna scenografia przenoszą małego widza w inny świat, zaś muzyka porywa do wspólnej zabawy.

 

W sobotnią noc, o godz. 21:30, w Parku Chopina rzeczy niebywałe. Stołeczny Teatr Akt zaprosi nas na widowisko plastyczno-taneczne „Sen Kustosza”. Obrazy ożywają, postaci opowiadają swoje zabawne i wzruszające historie za pomocą tańca klasycznego i nowoczesnego, baletu, pantomimy, tańca synchronicznego, czy nawet frywolnego kankana.

 

W niedzielę, 16.07 o godz. 18.00 na gliwickim Rynku wystąpi jeden ze znakomitszych ośrodków pantomimy w Polsce – Teatr Pantomimy Mimo. Będzie to wyjątkowa okazja, by powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje przedstawienia na ulicach i placach miejskich. Zobaczymy ten rodzaj pantomimy, który już bardzo rzadko pojawia się na scenie.

 

Strona organizatora i więcej informacji tutaj.

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć