Śląsk

Królowa Śniegu wg H.Ch. Andersena - Teatr Miejski w Gliwicach
Śląsk od 6 lat

Królowa Śniegu wg H.Ch. Andersena - Teatr Miejski w Gliwicach

Zapraszamy na opowieść o losach dwojga dzieci – Gerdy i Kaja. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Wychowywany przez ubogą Babcię Kaj dostrzega i wyolbrzymia różnice, pomiędzy nim a koleżanką. Staje się zazdrosny i złośliwy. Czy jest złym chłopcem? A może to odłamek zaklętego przez Królową Śniegu lustra wpadł mu do oka?


Lustro zniekształca obraz świata. Jego fragmenty, podobno, spadły z nieba i zatruły
radość. 
Kaj postanawia zmierzyć się z Królową Śniegu. Jednak tajemnicza władczyni zdobywa przychylność chłopca i staje się jego opiekunką. Gerda wyrusza na poszukiwanie Kaja.


Spektakl to sceniczna interpretacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena.
Historia o przyjaźni i oddaniu, strachu i odwadze, a także zazdrości, chciwości i bogactwie, którą realizatorzy opowiedzą za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu.


Całości dopełnią piosenki i multimedialne projekcje.

 

Reżyser Przemysław Jaszczak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu. Debiutował „Brzydkim Kaczątkiem” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 roku. Wyreżyserował spektakle w wielu polskich teatrach m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ma na koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe.


Muzykę do „Królowej Śniegu” przygotowuje znakomity kompozytor Piotr Klimek. Jego utwory baśniowej towarzyszyły podróży Misia i Tygryska, bohaterów spektaklu „Ach, jak cudowna jest Panama”, reż. Laura Słabińska (premiera 4 lutego 2017, na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach).

 

Autorką scenografii i kostiumów będzie Aleksandra
Starzyńska. Za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski.
W spektaklu wystąpią aktorzy związani z Małą Sceną: Anna Moś, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski, a także Justyna Schabowska i Urszula Chrzanowska.


Spektakl dla dzieci w wieku od 6 roku życia.
reżyseria: Przemysław Jaszczak
scenariusz i teksty piosenek: Magdalena Żarnecka
scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska
muzyka: Piotr Klimek
ruch sceniczny: Michał Ratajski
projekcje: Aleksandra Ołdak
obsada: Urszula Chrzanowska, Cezary Jabłoński, Anna Moś, Kornel Sadowski, Justyna
Schabowska


Prezentacje na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 - 57

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć