Jak spędzić czas z dzieckiem 29 marca 2009

Teatralny konkurs plastyczny
od do 12 listopada 2012

Teatralny konkurs plastyczny

Konkurs
Dzieci 3 - 14 lat
Teatr Dzieci Zagłębia organizuje konkurs na ilustracje do sztuki teatralnej. więcej »

organizator: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Debiut u Dormana. Konkurs dramaturgiczny na sztukę dla dzieci
od do 30 czerwca 2016

Debiut u Dormana. Konkurs dramaturgiczny na sztukę dla dzieci

Konkurs
Właśnie ruszył konkurs "Debiut u Dormana" na najlepszą sztukę dla dzieci, inspirowaną osobowością, twórczością i metodą pracy Jana Dormana, wybitnego patrona Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. więcej »

organizator: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

od 3 lutego 2009 do 30 czerwca 2009

Międzynarodowy Rok Astronomii 2009

Inne
Kochani mali i duzi odkrywcy ten rok będzie Waszym Rokiem a redakcja portalu CzasDzieci dołoży wszelkich starań abyście mogli samodzielnie dosięgnąć gwiazd. więcej »
od 4 lutego 2009 do 15 maja 2009

Wszechświat piękny jak malowanie

Pod naszym patronatem
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Tematem konkursu jest piękno otaczającego nas Wszechświata. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać swój rysunek, ilustrujący piękno Wszechświata
i obiektów, jakie w nim się znajdują, a takŜe tematyka lotów kosmicznych, teleskopów, obserwatoriów itp. więcej »
od 18 lutego 2009 do 18 kwietnia 2009

Nagradzanie za doradzanie

Nagradzanie za doradzanie to najnowsza akcja portalu CzasDzieci.pl. Redakcja postanowiła nagradzać najbardziej aktywnych Rodziców - forumowiczów. więcej »
od 27 lutego 2009 do 3 kwietnia 2009

Wielkanocna pisanka

Konkurs
Centrum Edukacji "Sukces" zaprasza wszystkie przedszkola do udziału w konkursie "Wielkanocna Pisanka". więcej »
od 1 marca 2009 do 31 marca 2009

Zoografika. Gnieźnieńskie spotkania z plakatem

Pod naszym patronatem
Od 6 marca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będzie można oglądać wystawę "Zoografika". Wśród prac zobaczyć będzie można m.in.: kilka plakatów przedwojennych, w tym wybitny plakat Thomasa Theodora Heinego do wystawy „Berlińska secesja” z 1901 roku; plakaty reklamowe z lat 30. i 50., w tym plakat jednego z najwybitniejszych grafików szwajcarskich Herberta Leupina, laureata kilku nagród w corocznych konkursach na „Szwajcarski Plakat Roku”; plakaty jednego z najważniejszych projektantów graficznych w Japonii – Kazumasa Nagai; około 40 polskich plakatów cyrkowych z lat 60. i 70. z motywami zwierzęcymi projektowanych przez czołowych polskich plakacistów ... więcej »
od 3 marca 2009 do 30 maja 2009

Odkryj swój Wszechświat

Konkurs
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich miłośników astronomii. Forma prac jest dowolna, z wyjątkiem prac czysto opisowych (tzw. referatów). Mogą to być: prace obserwacyjne, fotografie nieba, prace multimedialne, programy komputerowe, urządzenia, jak również prace plastyczne w dowolnej technice. więcej »
od 10 marca 2009 do 15 maja 2009

EURO 2012 w malarstwie dzieci i mlodzieży

Konkurs
Zapraszamy miłośników i miłośniczki piłki nożnej do udziału w konkursie rysunkowym związanym z Euro 2012 więcej »
od 13 marca 2009 do 31 marca 2009

II KONKURS TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

Konkurs
Widzimy świat budzi się do życia w parku, w lesie wokół domu.
Pojawiają się małe listki na gałązkach, a dni są już coraz dłuższe.
Zachęcając do obserwowania zmieniającej się, otaczającej nas przyrody w drodze do szkoły, na podwórku, na spacerze w parku, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: Świat budzący się do życia. więcej »

organizator: Starochorzowski Dom Kultury

od 17 marca 2009 do 20 kwietnia 2009

Duch Gdańskiej Architektury - konkursy

Konkurs
Tematem przewodnim działań artystycznych, edukacyjnych oraz społecznych Fundacji "Wspólnota Gdańska"roku 2009 jest Duch Gdańskiej Architektury. Trwa kolejna edycja konkursów dla dzieci i młodzieży z całej Polski. W prezentacji tematu Duch Gdańskiej Architektury możecie posłużyć się różnymi formami wyrazu. Plastyczną, literacką, animacją i grafiką komputerową. W tym roku po raz pierwszy będzie można także nadesłać komiks.

więcej »
od 17 marca 2009 do 1 kwietnia 2009

Nowości Wydawnictwa Literatura

Nowość!
Wspaniałe nowości Wydawnictwa Literatura! Kolorowo, ciekawie, edukacyjnie - dla każdego cos dobrego... więcej »
od 18 marca 2009 do 31 marca 2009

CzasDzieci.pl na Targach w Poznaniu - relacja!

W ostatni weekend mięliśmy ogromną przyjemność gościć na VIII Poznańskich Spotkaniach Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży.
Tym miłym akcentem oficjalnie przypieczętowaliśmy otwarcie kolejnego naszego miasta. Na naszym stoisku już tradycyjnie nie zabrakło zabaw plastycznych, baśniowych makijaży a szczególnym przeżyciem były wielkanocne warsztaty prowadzone przez naszego miłego gościa - autorkę książek dla dzieci - Joannę Krzyżanek. więcej »
od 19 marca 2009 do 2 kwietnia 2009

Barbie przedstawia Calineczkę

Pod naszym patronatem
Barbie przedstawia współczesną wersję bajki o Calineczce. Poznajcie maleńką dziewczynkę o imieniu Calineczka, która w harmonii z przyrodą zamieszkuje magiczną krainę Twillerbees, ukrytą pośród dzikich kwiatów. Przez zachciankę zepsutej dziewczynki - Makeny - Calineczka i jej dwie przyjaciółki zostają przeniesione do miasta. więcej »
od 20 marca 2009 do 27 kwietnia 2009

IX Ogólnopolski Konkurs Niezwykłe przygody Calineczki

Konkurs
Każdy z nas był kiedyś mały, a niektórzy tak naprawdę nigdy nie dorastają. Ale przecież małe jest piękne. Małe jest pełne kwitnących pomysłów i marzeń. Wszyscy znamy przygody Calineczki, najmniejszej ze wszystkich, ale o ogromnym sercu. Nie sposób opisać ich wszystkich. Ale może da się je narysować? Małe przygody małej dziewczynki, te których nie ma w książkach. więcej »

organizator: Teatr Groteska

od 23 marca 2009 do 5 kwietnia 2009

Dzielny Despero w kinach - premiera już 27 marca!

Pod naszym patronatem
Dawno, dawno temu w magicznym królestwie Dor panowała radość, gdyż wszyscy mieli pod dostatnie zupy. Przerażający wypadek sprawił, że król pogrążył się w rozpaczy, księżniczkę ogarnęła tęsknota,a mieszkańcy pozostali bez zupy. Zgasło słońce. Świat stał się szary. Całą krainę opuściła nadzieja... Aż do dnia narodzin Despero Tillinga... więcej »
od 23 marca 2009 do 29 marca 2009

XV Dziecięce Spotkania Teatralne

Impreza okolicznościowa
Już po raz piętnasty Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na Dziecięce Spotkania Teatralne, które w tym roku odbędą się w dniach 23 - 29 marca. więcej »

organizator: Gliwicki Teatr Muzyczny

od 26 marca 2009 do 9 kwietnia 2009

Wielkanoc w Kisielicach Małych

Nowość!
W książce tej znajdziesz opowiastki o babci Antoninie, dziadku Antonim, sąsiadce Aninie, domowej fabryce maślanych baranków, przedświątecznych porządkach, lanym poniedziałku, kurce Gerlatce, kózce Amelce ... więcej »
od 26 marca 2009 do 30 marca 2009

Festiwal Otwartych Serc

Zapisy
To już V Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych. Działania Festiwalowe obejmują zespoły artystyczne oraz twórców indywidualnych w zakresie plastyki, muzyki, tańca i teatru, oraz terapeutów i opiekunów osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia tylko do końca marca! więcej »

organizator: Starochorzowski Dom Kultury

29 marca 2009

Lokomotywa Pana Tuwima w Bytomiu

Spektakl
Lokomotywa Pana Tuwima to wybór znanych wierszy poety, do których została skomponowana muzyka. Postacie występujące w spektaklu śpiewają piosenki, a między utworami prowadzą konkursy oraz zabawy dla dzieci i dorosłych. więcej »

organizator: Bytomskie Centrum Kultury

od 29 marca 2009 do 29 marca 2009

Wielkanocny Ogród Sztuk

Impreza okolicznościowa
Co kryje się za tradycją zdobienia jajek, czy wielkanocnymi procesjami konnymi? Jak rozumieć zwyczaj wieszania śledzia? Obyczaje związane z okresem Świąt Wielkanocnych to ważna część niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu. Poznając je, odkrywamy przeszłość i tożsamość kulturową miejsca, w którym żyjemy. Mamy nadzieję, że program tegorocznego Wielkanocnego Ogrodu Sztuk pomoże w odkrywaniu zwyczajów, ich znaczeń i historii. więcej »

organizator: Muzeum w Gliwicach- Willa Caro

29 marca 2009

Światełka na niebie

Inne
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie planety tworzą układ słoneczny, dlaczego kometa ma ogon i co na nocnym niebie robi niedźwiedzica, zapraszamy na gwiezdny seans dla dzieci w chorzowskim Planetarium. więcej »

organizator: Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie - w trakcie renowacji - nieczynne

Zobacz również

Kolorowanki do druku

Kolorowanki do druku

Portal Czas Dzieci poleca ogromny wybór kolorowanek i malowanek dla wszystkich dzieci. Znajdziesz tu kolorowanki sezonowe (święta, walentynki...) oraz postacie z Twoich ulubionych bajek. Drukuj i koloruj. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem.  

Nowinki

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019