Rzeszów

Konkurs Odlotowe Czytanie Online
Rzeszów Konkurs 6–11 lat

Konkurs Odlotowe Czytanie Online

od 1 lipca do 31 sierpnia 2021
Wpis archiwalny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 11 lat do wzięcia udziału w II edycji konkursu pięknego czytania „Odlotowe Czytanie Online”.

 

Zadaniem uczestników jest piękne przeczytanie jednego utworu wybranego z kanonu literatury dziecięcej, tematycznie związanego ze zwierzęcym bohaterem literackim i nagranie prezentacji utworu w formie krótkiego filmiku audio-wideo w formacie MP4. Czas czytania nie może przekroczyć trzech minut.

 

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, wzbudzanie zainteresowania literaturą wśród najmłodszych, stymulowanie rozwoju mowy i kształtowanie umiejętności pięknego czytania, a także wzmocnienie poczucia własnej wartości u dzieci.

 

Pracę konkursową należy przesłać za pośrednictwem portalu, którego adres podano w Regulaminie konkursu, w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r.

 

Komisja konkursowa będzie oceniać płynność czytania, wyrazistość, dykcję i interpretację wybranego tekstu. Zwycięzca otrzyma tytuł „Mistrza pięknego czytania”.

 

Szczegóły konkursu są zawarte w Regulaminie i na stronie www.wimbp.rzeszow.pl

 

Konkurs dofinansowano ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Miejsce wydarzenia:
Online
Organizator:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

ul. Sokoła 13, 35-010 Rzeszów
tel.: 17 8669 400

Wydarzenia w Rzeszowie

Warto zobaczyć