Strefa rodzica » Artykuły

Biegunki wirusowe – leczenie naturalne

Biegunki wirusowe – leczenie naturalne

Jesienią i wiosną często trafiają do gabinetów lekarskich pacjenci z ostrym wirusowym zapaleniem żołądkowo-jelitowym, potocznie zwanym ?grypą jelitową?. Choroba ta przybiera bardzo różną postać, od prawie bezobjawowej z nudnościami i bólami brzucha aż do pełnoobjawowej, z wysoką gorączką biegunką, wymiotami i ogólnym osłabieniem. więcej »
Naturalne kosmetyki najlepsze dla dziecka

Naturalne kosmetyki najlepsze dla dziecka

Nie da się zaprzeczyć, że kosmetyki naturalnie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Tego typu produkty bazują, jak sama ich nazwa wskazuje, na składnikach naturalnych, przyjaznych środowisku. Nie ma w nich syntetycznych barwników, sztucznych konserwantów, pochodnych ropy naftowej oraz różnych olejów mineralnych ani parafiny. Co więcej, podczas prac nad recepturami kosmetyków naturalnych nie przeprowadza się eksperymentów na zwierzętach. więcej »
Top 5 najpraktyczniejszych plecaków szkolnych.

Top 5 najpraktyczniejszych plecaków szkolnych.

Praktyczność plecaków do szkoły jest pojęciem względnym, ponieważ zależy od tego, dla kogo model jest przeznaczony i jakie ma zaspokajać potrzeby. Tornistry i plecaki dla maluchów będą praktyczne wtedy, gdy wnętrze pozwoli na szybkie i łatwe pakowanie rzeczy. Gimnazjaliści noszą więcej drobiazgów, rzeczy osobistych czy elektronicznych gadżetów. Potrzebują też miejsca na kanapki i napoje, dlatego dla nich praktyczny plecak będzie miał wiele kieszonek i schowków. więcej »
Dziecko idzie pierwszy raz do żłobka - jak opanować stres?

Dziecko idzie pierwszy raz do żłobka - jak opanować stres?

Mało który rodzic może sobie pozwolić na pozostanie z dzieckiem przez więcej czasu niż skończenie przez nie roku. Realia życia wymagają powrotu do pracy, co zwykle wiąże się z posłaniem malucha do żłobka na co najmniej kilka godzin dziennie. A to może powodować stres zarówno u nas samych, jak i u naszej pociechy. Jak sobie z nim poradzić? Oto kilka porad, które pomogą złagodzić szok wywołany nagłym rozstaniem. więcej »
Rodzina „pod telefonem”

Rodzina „pod telefonem”

Poza pracą, telefony jakie najczęściej wykonujemy to te do poszczególnych członków rodziny. Jak obniżyć ich koszty? więcej »
Różne style łóżka

Różne style łóżka

Chcesz odmienić swoją sypialnię i wprowadzić do niej trochę nowości bez wielkich zmian? Poniżej 5 propozycji zaaranżowania łóżka. Poznaj style aranżacji wnętrz i wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba. więcej »
Choroba przedszkolaków to norma

Choroba przedszkolaków to norma

Pierwszy rok w przedszkolu to trudna próba dla małego dziecka i dla jego rodziców. Przedszkolak najpierw musi zaadaptować się w nowym dla siebie otoczeniu. Problemem są też nawracające choroby, których w przedszkolu nie sposób uniknąć. więcej »
Kupujemy zabawki pod choinkę

Kupujemy zabawki pod choinkę

Wybór świątecznego prezentu dla dziecka nie jest prostą sprawą. Sklepowe półki uginają się od gadżetów, jak jednak w tym tłumie znaleźć coś naprawdę wartościowego? Prezent pod choinkę ma bowiem przede wszystkim sprawić radość, ale warto przy okazji zwrócić uwagę na jego walory edukacyjne. więcej »
Duszniki Zdrój jesienią

Duszniki Zdrój jesienią

Świetna pogoda, piękna, złota jesień i spadek liczby turystów to idealny czas na odwiedzenie Duszników Zdrój. więcej »
Gorączka – co warto o niej wiedzieć

Gorączka – co warto o niej wiedzieć

Prawidłowa temperatura mierzona pod pachą wynosi 36,6 stopni, w jamie ustnej, odbytnicy i w uchu 37 stopni. Gdy przekroczy tę wartość mówimy o stanie podgorączkowym, natomiast przy 38 stopniach o gorączce. Mierzona wieczorem pokaże najczęściej wyższą wartość niż rano. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019