Strefa rodzica » Artykuły

Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Przeziębienie czy grypa? Jak sobie z nimi radzić?

Dzieci przeziębiają się nawet kilka razy w roku. Dużo rzadziej chorują na grypę. Jak jednak rozpoznać czy mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem czy z dużo poważniejszą grypą? więcej »
Wiosenna alergia

Wiosenna alergia

Wiosna to świetny czas. Gdy tylko wychodzi słońce, pakujemy malucha i wychodzimy na spacer. Trzeba w końcu nabrać powietrza w płuca i obudzić się do życia. Czy jest coś co może zakłucić ten sielski nastrój? Niestety jest. Kolejne kichnięcie malca. więcej »
Będę miał rodzeństwo!

Będę miał rodzeństwo!

Będziesz miał rodzeństwo! Dla większości dzieci jest to informacja porównywalna do tego, że z marsa przylatują kosmici i będą naszymi sąsiadami. więcej »
Mądre zabawy

Mądre zabawy

Być może trudno w to uwierzyć, ale sposób w jaki dziecko bawi się jako dwu-, trzylatek będzie miał olbrzymi wpływ na to, jak potem będzie sobie radzić w szkole i na jakiego wyrośnie człowieka. Wszytko dlatego, że jak udowodnili naukowcy, aż 50 procent połączeń międzykomórkowych w mózgu powstaje do piątego roku życia. A to oznacza, że w naszym życiu najważniejszymi nauczycielami są rodzice, a nie szkoła czy uniwersytet.
więcej »
Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Jeśli Jaś się pisać nie nauczy...

Staranne i czytelne pismo to pierwszy cel, jaki sobie stawia kaligrafia ? tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci. Staramy się, aby były wrażliwe na piękno własnego pisma, próbowały znaleźć własne rozwiązania, rozwijały swoją wyobraźnię i umiejętności, aby były twórcze i samodzielnie przygotowywały kartki dla najbliższych. więcej »
Jak chwalić swoje dziecko?

Jak chwalić swoje dziecko?

Czy chcesz aby Twoje dziecko miało wysoką samoocenę? Czy chcesz aby było zmotywowane i pewne siebie? Jeśli tak, to przeczytaj ten krótki "przewodnik po chwaleniu", bo dużo zależy od Ciebie. więcej »
Dieta na piątkę!

Dieta na piątkę!

Wrzesień i złota polska jesień. Powroty do szkół, do biur, koniec wakacji? Co włączyć do menu, by zachować piękną opaleniznę i umilić sobie chwile spędzone nad książkami? Jak zmodyfikować swoją dietę, by w szkolnej ławce nasze myśli nie błądziły gdzieś daleko po wakacyjnych szlakach? więcej »
Jestem mamą i co teraz? Czyli jak się bawić z dzieckiem w wieku 0 - 3 miesiące

Jestem mamą i co teraz? Czyli jak się bawić z dzieckiem w wieku 0 - 3 miesiące

Właśnie zostałaś mamą i w Twoim życiu pojawił się ktoś wyjątkowy. Niezwykłej radości może towarzyszyć obawa, czy będziesz potrafić odpowiednio zająć się maleństwem i zapewnić mu wszystko czego potrzebuje. więcej »
Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny zwłaszcza u dzieci, integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, łączą pokolenia, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania. Uczą również zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dystansowania się do porażek i przyjmowania ról społecznych. więcej »
Książka na wakacje

Książka na wakacje

Wakacje to czas wypoczynku, dobrej zabawy, ale także nadrabiania pewnych zaległości - zwłaszcza tych książkowych. Jak jednak wybrać pozycję dobrą, ciekawą i zarazem odpowiednią dla dziecka? A może to pociechy doradzą lektury? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Wydarzenie na Czasie

Dino Expo - Ruchome dinozaury

Dino Expo - Ruchome dinozaury

Twoje dziecko uwielbia dinozaury? Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Świat pradawnych gadów zawita do Warszawy! Wybierz się z nami w niesamowitą podróż w czasie! Tylko przez dwa wakacyjne...  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

Temat na Lato

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Tegoroczne lato przywitało nas falą upałów. Piękna, słoneczna pogoda to idealne warunki do odpoczynku nad wodą lub w ogrodzie. Jednak wysokie temperatury zobowiązują do szczególnego zadbania...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019