Strefa rodzica » Artykuły

Odwieczna walka obowiązków z przyjemnościami

Odwieczna walka obowiązków z przyjemnościami

Mamy coraz mniej wolnego czasu, coraz więcej życia upływa nam w drodze do i z pracy, oraz na samym pracowaniu. Nawet ci z nas, którzy prowadzą własne firmy cierpią na chroniczny brak czasu na wypoczynek. więcej »
Nierówna walka z rakiem- pół miliona za życie

Nierówna walka z rakiem- pół miliona za życie

Gdy rodzic słyszy, że życie jego dziecka może kosztować 500 tysięcy złotych, usuwa mu się ziemia pod stopami. I wraz z pytaniem „dlaczego?” pojawia się pytanie „jak?”. Jak zebrać tak zawrotną sumę, żeby zawalczyć do końca. więcej »
Moje małe Tesco

Moje małe Tesco

Dzięki nowej grze poznasz kulisy funkcjonowania prawdziwej sieci handlowej. Zostań menedżerem sklepu, który znasz z perspektywy klienta! Zaprojektuj swój własny punkt handlowy, rozwijaj go regał za regałem i stwórz z niego odnoszący sukcesy hipermarket. Tesco przedstawia polską wersję gry Moje małe Tesco, która stała się jedną z najpopularniejszych gier społecznościowych na Węgrzech. więcej »
Jak zaoszczędzić na ubrankach dla dzieci - kupuj online

Jak zaoszczędzić na ubrankach dla dzieci - kupuj online

Wychowanie dziecka wiąże się nie tylko z przyjemnościami i satysfakcją z posiadania potomka. Utrzymanie malucha to nie lada wydatek dla rodziców, stąd też wynikają częste poszukiwania tanich artykułów, których zakup nie uszczupli zbytnio domowego budżetu. więcej »
Śledzenie dziecka... przez telefon?

Śledzenie dziecka... przez telefon?

Każdy rodzic martwi się o swoje dziecko – jest to całkowicie zrozumiałe i oczywiste. Stale chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się nasz maluch, co robi w danym momencie i z jakimi ludźmi się zadaje. Niektórzy rodzice oczywiście nieco przesadzają, odbierając swojemu dziecku zbyt wiele prywatności, do której ma przecież prawo. więcej »
Jak dbać o podrażnioną skórę dzieci i niemowląt?

Jak dbać o podrażnioną skórę dzieci i niemowląt?

Skóra niemowląt i małych dzieci jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Jest też cienka, więc gdy zostanie podrażniona wskutek np. reakcji alergicznej, może dojść do jej uszkodzenia, które powoduje u dziecka dyskomfort, a nawet bywa bolesne. Troszcząc się o skórę malucha sięgamy po specjalne produkty, przy czym są to nie tylko hipoalergiczne kremy czy delikatne kosmetyki do kąpieli, ale również sprawdzone i bezpieczne proszki do prania. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza, jeśli nasze dziecko cierpi z powodu zmian skórnych. więcej »
Pozwól dziecku wybrać zabawkę od świętego Mikołaja

Pozwól dziecku wybrać zabawkę od świętego Mikołaja

Kupowanie mikołajkowych prezentów dla dziecka to wcale nie jest łatwe zadanie. Półki w marketach i sklepach z zabawkami uginają się od przeróżnych misiów, gier, samochodzików, gadżetów, w różnych cenach i niestety o bardzo zróżnicowanej jakości. Prezenty od świętego Mikołaja powinny być dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka oraz…. trwałe, bezpieczne i pozwalające dzieciom na wykorzystanie własnej wyobraźni podczas długich zabaw z ulubionymi lalkami, misiami czy samochodzikami. więcej »
Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Metody antykoncepcji - warto wiedzieć

Antykoncepcja i planowanie rodziny to tematy, które zawsze cieszą się zainteresowaniem, a także wywołują różne emocje. Nie ulega wątpliwości jednak, że na pewno warto mieć na te tematy jak najwięcej informacji. Szczególnie, że jest to dziedzina, która stale się rozwija. Mimo to jednak, wiedza na temat nowoczesnych metod antykoncepcji jest nadal dość ograniczona. więcej »
Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Inteligentne dziecko. Zacznij od zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle ciekawe świata i błyskawicznie chłoną przekazywaną im wiedzę. Aby nauka przyniosła spodziewane rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, nie tyle jak uczyć dziecko, ale jak zachęcać je do nauki. W ten sposób przedszkolak ma szansę stać się uczniem, który lubi chodzić do szkoły. więcej »
Znana Położna dla matki i dziecka

Znana Położna dla matki i dziecka

Jak najlepiej urodzić dziecko i o co zadbać w pierwszych dniach życia dziecka? Pomocna w odpowiedzi na to pytanie może być położna! Projekt Znana Położna nie tylko przybliża kompetencje i umiejętności położnej, ale wspiera wirtualnie kobietę w trosce o zdrowie i poznanie macierzyństwa. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019