Warszawa

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj"

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj"

Drodzy Rodzice,

 

kampania społeczna „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj” prowadzona jest od pięciu lat. Głównym jej organizatorem jest zarządca polskiej sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Dramatyczne okoliczności tragedii powtarzających się co roku skłaniają organizatorów do przypominania o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach oraz uświadamiania, że zatrzymanie się i sprawdzenie czy nie nadjeżdża pociąg może uratować życie.


Dlatego podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku przy głównych drogach w kraju pojawią się billboardy informujące o kampanii, a w radiu i telewizji spoty. Dodatkowo przy przejazdach kolejowych tysiące wolontariuszy będą wręczały kierowcom, pieszym i innym użytkownikom dróg ulotki przypominające o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W szkołach i przedszkolach pracownicy PKP PLK S.A. w towarzystwie Policji i innych służb mundurowych będą przeprowadzali zajęcia edukacyjne.


Na szczególną uwagę jednak zasługuje to, że w tym roku do współorganizowania kampanii została zaproszona MCA Agencja Reklamowa, która od lat specjalizuje się w wydawaniu książek edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-8 lat.

 


W związku z tym głównym elementem działań skierowanych do dzieci na rok 2009 jest napisana specjalnie dla najmłodszych podróżników książka Aban i zbuntowane rogatki. O pociągach, torach, znakach, słoniu, mrówce i ślimakach. Książka, będzie stanowiła bezpłatny dodatek do 7. numeru miesięcznika „Tomek i Przyjaciele”.

 

 


 

Aban i zbuntowane rogatki... to pełna humoru, wierszowana opowieść o mieszkańcach wioski Przejazdowo. Dzięki książeczce mali czytelnicy dowiedzą się, że nawet przeprawa przez strzeżony przejazd wymaga zachowania zasad bezpieczeństwa.


Choć temat kolei od dawna kojarzony jest z chłopcami mamy nadzieję, że tym razem również dziewczynki będą chciały poznać niezwykłego słonia i jego przyjaciół. Tym bardziej, że na łamach miesięcznika „Tomek i Przyjaciele” oraz w książeczce znajdą ogłoszenie o wielkim wakacyjnym konkursie plastycznym zatytułowanym „Bezpieczny przejazd”, w którym na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody.

 

 

Więcej informacji o kampanii „Bezpieczny przejazd”, książce Aban i zbuntowane rogatki oraz konkursie znajdziecie Państwo na stronie: www.podrozenamedal.pl oraz www.bezpieczny-przejazd.pl

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć