Strefa rodzica » Artykuły » 9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęcia

9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęciapowiększ

9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęcia

W Polsce homeopatia, jako metoda leczenia, nadal budzi sporo kontrowersji, ale i zyskuje mnóstwo zwolenników. Badania przeprowadzone przez TNS OBOP wskazują, że aż 56 proc. Polaków uważa tę metodę leczenia za niezwykle skuteczną.

 

Poznaj więc najważniejsze fakty o homeopatii, dzięki którym zmienisz swój punkt widzenia lub utwierdzisz się w przekonaniu, że naturalne metody leczenia są warte zainteresowania. Czy wiedziałaś, że:

 

  • Leki homeopatyczne przepisuje ponad 200 tysięcy lekarzy na całym świecie

 

Homeopatia święci triumfy we Francji czy Niemczech. W Wielkiej Brytanii funkcjonuje aż sześć szpitali homeopatycznych, w tym Londyński Szpital Królewski. W Szwajcarii leki homeopatyczne znalazły się w narodowym systemie ochrony zdrowia.

 

  • Brytyjska rodzina królewska jest zwolennikiem homeopatii

 

Zwolennikiem homeopatii od wieków jest brytyjska rodzina królewska. Królowa Elżbieta II jest patronką Royal London Hospital for Integrated Medicine, będącego największym centrum medycyny komplementarnej, a jednocześnie najważniejszym ośrodkiem badań nad homeopatią.

 

  • Polscy lekarze mają prawo przepisywać leki homeopatyczne


Leki homeopatyczne spotykają się ze sprzeciwem Naczelnej Izby Lekarskiej. Jednak stanowisko Ministerstwa Zdrowia jest w tej kwestii stanowcze, o czym świadczy wypowiedź rzecznika prasowego opublikowana w dzienniku Rzeczpospolita (dodatek Zdrowie) z dn. 18-19.IV. 2014:

 

W opinii Ministerstwa Zdrowia, nie można zgodzić się ze stwierdzeniem Naczelnej Izby Lekarskiej, że zalecanie przez lekarzy terapii homeopatycznymi produktami leczniczymi narusza Kodeks Etyki Lekarskiej. Homeopatyczne produkty lecznicze są dopuszczone do obrotu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dlatego też lekarze mają prawo ordynować tę grupę leków, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej. (...)

 

  • Ponad połowa lekarzy kilka razy w tygodniu przepisuje leki homeopatyczne

 

Homeopatia jest coraz popularniejszą metodą leczenia także w Polsce. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku przez GFK POLONIA na zlecenie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej 53 proc. lekarzy zaleca swoim pacjentom przyjmowanie leków homeopatycznych.

 

  • Większość leków homeopatycznych jest dostępna na receptę


Około 60 proc. leków homeopatycznych dostępnych jest na receptę – mogą być wydawane wyłącznie z przepisu lekarza. Dotyczy to przede wszystkim leków naturalnych, które są podawane w poważnych jednostkach chorobowych. Przyjmowanie ich musi być nadzorowane przez lekarza homeopatę.

 

  • Większość Polaków wierzy w skuteczność leków homeopatycznych


Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku przez GFK POLONIA na zlecenie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, 76 proc. Polaków twierdzi, że homeopatia jest skuteczna w przypadku przewlekłych dolegliwości, takich jak: katar, kaszel, stres, kłopoty ze snem.

 

  • Leki homeopatyczne są refundowane w wielu krajach


Leki homeopatyczne traktowane są na równi z lekami chemicznymi w wielu krajach rozwiniętych. Dlatego i one objęte są refundacją. Tak jest we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

 

  • Homeopatia jest przedmiotem wykładanym w ramach studiów podyplomowych


W wielu krajach homeopatia stanowi ważny przedmiot na uniwersytetach. Jest wykładana w ramach studiów podyplomowych w: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, we Francji, a nawet w Polsce.

 

  • Skuteczność homeopatii potwierdzają badania


Homeopatia jest skuteczną metodą leczenia, o czym świadczą wyniki przeprowadzanych badań. Zgodnie z wypowiedzią dr Petera Fishera – osobistego lekarza Królowej Elżbiety II, istnieje ponad 288 randomizowanych – kontrolowanych – badań poświęconych homeopatii.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas więcej » x
Zobacz » Artykuły
Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci potrzebują odpowiednich narzędzi czyli zabawek, by mogły realizować swój kreatywny potencjał. Nie muszą to być wcale skomplikowane zabawki. Wystarczy spojrzeć na klocki, by zobaczyć, jak proste przedmioty otwierają drogę do wielu godzin inspirującej zabawy. więcej »
Trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe

Jak wiadomo skakanie daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z nadejściem wiosny, kiedy dzień staje się dłuższy, każdy szuka rozrywki poza domem... więcej »
"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

Wywiad z Dorotą Piwowarczyk ? specjalistką ds. edukacji w Bramie Poznania/CTK TRAKT. więcej »
Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Dzieciństwo jest okresem, kiedy to mały organizm, w tym układ immunologiczny, są w trakcie ciągłego rozwoju. Z tego powodu bardzo często okazuje się, że odporność dziecka jest wciąż niewystarczająca, aby obronić się przed czynnikami zewnętrznymi. Dochodzi wówczas do rozwoju różnego rodzaju alergii.
więcej »
Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Czas spędzony przed komputerem stają się produktywny i rozwijający. Dzieci są wciągnięte w świat języka angielskiego i nie mogą oderwać się od nauki. więcej »
Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Dajcie się ponieść ponadczasowym piosenkom, które zachwyciły miliony dzieci i dorosłych na całym świecie! Album zawiera piosenki w polskiej wersji językowej! więcej »
My3 - za3majMY radość

My3 - za3majMY radość

Prezentujemy Wam kolejną płytę dziewczyn z zespołu My3. Czwarty album dziewczyn nosi tytuł "za3majMY radość" jest utrzymany w kolorze zielonym i tak samo jak poprzednie krążki, tak i ten posiada zapachową książeczkę ? sprawdźcie sami jaki zapach tym razem wybrały: Natka, Julka oraz Gefi! więcej »
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  

Wydarzenie na Czasie

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Już po raz dziewiąty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą.  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019