Strefa rodzica » Artykuły » 9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęcia

9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęciapowiększ

9 faktów o homeopatii, o których nie miałaś pojęcia

W Polsce homeopatia, jako metoda leczenia, nadal budzi sporo kontrowersji, ale i zyskuje mnóstwo zwolenników. Badania przeprowadzone przez TNS OBOP wskazują, że aż 56 proc. Polaków uważa tę metodę leczenia za niezwykle skuteczną.

 

Poznaj więc najważniejsze fakty o homeopatii, dzięki którym zmienisz swój punkt widzenia lub utwierdzisz się w przekonaniu, że naturalne metody leczenia są warte zainteresowania. Czy wiedziałaś, że:

 

  • Leki homeopatyczne przepisuje ponad 200 tysięcy lekarzy na całym świecie

 

Homeopatia święci triumfy we Francji czy Niemczech. W Wielkiej Brytanii funkcjonuje aż sześć szpitali homeopatycznych, w tym Londyński Szpital Królewski. W Szwajcarii leki homeopatyczne znalazły się w narodowym systemie ochrony zdrowia.

 

  • Brytyjska rodzina królewska jest zwolennikiem homeopatii

 

Zwolennikiem homeopatii od wieków jest brytyjska rodzina królewska. Królowa Elżbieta II jest patronką Royal London Hospital for Integrated Medicine, będącego największym centrum medycyny komplementarnej, a jednocześnie najważniejszym ośrodkiem badań nad homeopatią.

 

  • Polscy lekarze mają prawo przepisywać leki homeopatyczne


Leki homeopatyczne spotykają się ze sprzeciwem Naczelnej Izby Lekarskiej. Jednak stanowisko Ministerstwa Zdrowia jest w tej kwestii stanowcze, o czym świadczy wypowiedź rzecznika prasowego opublikowana w dzienniku Rzeczpospolita (dodatek Zdrowie) z dn. 18-19.IV. 2014:

 

W opinii Ministerstwa Zdrowia, nie można zgodzić się ze stwierdzeniem Naczelnej Izby Lekarskiej, że zalecanie przez lekarzy terapii homeopatycznymi produktami leczniczymi narusza Kodeks Etyki Lekarskiej. Homeopatyczne produkty lecznicze są dopuszczone do obrotu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dlatego też lekarze mają prawo ordynować tę grupę leków, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej. (...)

 

  • Ponad połowa lekarzy kilka razy w tygodniu przepisuje leki homeopatyczne

 

Homeopatia jest coraz popularniejszą metodą leczenia także w Polsce. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku przez GFK POLONIA na zlecenie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej 53 proc. lekarzy zaleca swoim pacjentom przyjmowanie leków homeopatycznych.

 

  • Większość leków homeopatycznych jest dostępna na receptę


Około 60 proc. leków homeopatycznych dostępnych jest na receptę – mogą być wydawane wyłącznie z przepisu lekarza. Dotyczy to przede wszystkim leków naturalnych, które są podawane w poważnych jednostkach chorobowych. Przyjmowanie ich musi być nadzorowane przez lekarza homeopatę.

 

  • Większość Polaków wierzy w skuteczność leków homeopatycznych


Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku przez GFK POLONIA na zlecenie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, 76 proc. Polaków twierdzi, że homeopatia jest skuteczna w przypadku przewlekłych dolegliwości, takich jak: katar, kaszel, stres, kłopoty ze snem.

 

  • Leki homeopatyczne są refundowane w wielu krajach


Leki homeopatyczne traktowane są na równi z lekami chemicznymi w wielu krajach rozwiniętych. Dlatego i one objęte są refundacją. Tak jest we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

 

  • Homeopatia jest przedmiotem wykładanym w ramach studiów podyplomowych


W wielu krajach homeopatia stanowi ważny przedmiot na uniwersytetach. Jest wykładana w ramach studiów podyplomowych w: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, we Francji, a nawet w Polsce.

 

  • Skuteczność homeopatii potwierdzają badania


Homeopatia jest skuteczną metodą leczenia, o czym świadczą wyniki przeprowadzanych badań. Zgodnie z wypowiedzią dr Petera Fishera – osobistego lekarza Królowej Elżbiety II, istnieje ponad 288 randomizowanych – kontrolowanych – badań poświęconych homeopatii.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

W jaki sposób dobrać fototapetę, by uzyskać wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni lub też przeciwnie ? nadać jej przytulnego klimatu? Czy każda fototapeta sprawdzi się w przypadku salonu? Podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru opisywanego rozwiązania wnętrzarskiego.
więcej »
Fototapety do salonu - nowoczesne dekoracje na ścianę

Fototapety do salonu - nowoczesne dekoracje na ścianę

Pragniesz diametralnie odmienić wnętrze swojego mieszkania nie przeprowadzając przy tym generalnego remontu? W takim razie sięgnij po fototapetę!
więcej »
Magia wspólnych posiłków

Magia wspólnych posiłków

Wspólne posiłki na wczesnym etapie życia mają fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju. więcej »
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję? więcej »
Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Zastanawiasz się, czy warto zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną Blix? więcej »
Świąteczne rodzinne Multikino

Świąteczne rodzinne Multikino

W świątecznym tygodniu Multikino zaprasza na rodzinne seanse. Jeśli lubicie przygody, magiczne historie oraz chwile wzruszeń, na pewno znajdziecie coś dla siebie. więcej »
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jednak po czasie odpoczynku należy jednak sumiennie odrobić lekcje. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością? Czy to w ogóle możliwe? więcej »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Kiedy pogoda dopisuje chyba nikt nie lubi siedzieć w domu. Wiosna to idealna pora roku do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak zrobić to kreatywnie? więcej »
Jak zwalczać agresywne zachowania u dzieci?

Jak zwalczać agresywne zachowania u dzieci?

Krzyki, płacz, tupanie nogami czy agresywne zachowania jednak mogą pojawić się także w każdym wieku nie tylko w stosunku do rodziców, ale także rówieśników. więcej »
Przecinek i Kropka łamią stereotypy

Przecinek i Kropka łamią stereotypy

Po pierwsze: Polacy czytają książki. Po drugie: kochają teatr. Po trzecie: mają mnóstwo pasji, wiedzy i zapału do jej poszerzania. Niektóre smutne stereotypy krążące o Polakach legły w gruzach podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, które odbyły się 6 i 7 kwietnia 2019 r. w Centrum Koneser na warszawskiej Pradze.. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów.  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wycieczka na Czasie

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę.  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019