Strefa rodzica » Artykuły » Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Ratuj z dzieckiem zwierzętapowiększ

Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Wychowując dziecko, starasz się nauczyć je empatii. Chcesz, by poznało smak prawdziwego człowieczeństwa. Zachęcasz do udzielania pomocy osobom potrzebującym. Nie zapominaj jednak, że na świecie żyją też zwierzęta. Zwierzęta, które potrzebują szczególnej troski, ponieważ nie potrafią upomnieć się o swój los i godniejsze traktowanie. 

 

Naucz więc dziecko miłości do żywych stworzeń. Miłości, która będzie przejawiała się zarówno w zimowym dokarmianiu ptaków, jak i aktywnym uczestniczeniu w innych szlachetnych akcjach organizowanych przez fundacje, np. WWF. Jest to organizacja, która od początku istnienia działa na rzecz środowiska naturalnego. Wspólnie z darczyńcami ratuje zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

 

Daj dobry przykład – wesprzyj OPP

 

Jeśli chcesz, by twoje dziecko nauczyło się pomagać zwierzętom, musisz dać przykład swoją postawą. Wcale jednak nie musisz zasilać co miesiąc pokaźną kwotą konta wybranych fundacji. Możesz bowiem pomóc bez konieczności wydawania jakiejkolwiek złotówki. Wystarczy, że podzielisz się podatkiem z wybraną organizacją pożytku publicznego (OPP).

 

Niech jednak w tych działaniach dziecko także uczestniczy. Opowiadaj i wyjaśniaj, by w przyszłości poszło w twoje ślady. I jeśli nawet za kilkanaście lat zmieni się system podatkowy, w jego świadomości utrwali się fakt, że zwierzętom trzeba pomagać. Jeśli udzielisz wsparcia OPP, przyczynisz się do ratowania zwierząt. Nie dopuścisz, by zagrożone gatunki wymarły i dasz dziecku szansę na poznanie ich.

 

Rozlicz PIT i przekaż 1%

 

Jeśli chcesz przekazać 1% podatku, wystarczy złożyć rozliczenie PIT online lub w inny możliwy sposób. Nie poświęcisz na to więcej czasu, jeżeli zdecydujesz się pobrać program PIT ze strony internetowej wybranej organizacji pożytku publicznego. A to dlatego, że wszystkie dane w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” zostaną wypełnione automatycznie. Pobrany program PIT sprawi, że nie będzie potrzeby poszukiwania aktualnego numeru KRS i wyliczania wysokości przekazywanego podatku.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 1% może przekazać osoba fizyczna wykazująca należny podatek dochodowy, rozliczająca się:

  • na zasadach ogólnych (zgodnie ze skalą podatkową: 18% lub 32%), liniowo (ze stawką 19%),
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • zgodnie z ustawą PIT w zakresie przychodów ryczałtowych (np. zbycie nieruchomości, prawa majątkowe, kapitał pieniężny).

 

W zależności od tego, czy wypełniasz PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-28, musisz wypełnić odpowiednie pozycje w rubryce dotyczącej 1% na rzecz OPP. Jeśli pobierasz program PIT ze strony fundacji, tę część możesz pominąć.

 

Przekazując 1%, nic nie tracisz

 

Pamiętaj, że przekazanie 1% jest czynnością neutralną podatkowo – zarówno wykonując rozliczenie PIT online, jak i składając wydrukowaną deklarację w urzędzie. Wspomagając w ten sposób wybraną organizację pożytku publicznego, nie dokładasz ani złotówki. Nie tracisz też nic z ewentualnej nadpłaty, ponieważ 1% stanowi część daniny należnej fiskusowi.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Boomerang przedstawia nowego bohatera! Buszujący w śmieciach szop - Taffy - przebiera się za kota i zadomawia w rezydencji Pani Majętnej. Wierny przyjaciel właścicielki, pies Bentley wie, kim tak naprawdę jest nowy lokator i zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Premiera już 15 lipca więcej »
Fast food w dziecięcej diecie

Fast food w dziecięcej diecie

Dzieci uwielbiają potrawy typu fast food, i jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nawet najwyborniejsza zupa pomidorowa czy najpiękniej wysmażony kotlet schabowy w starciu z pizzą, burgerami, hot-dogami lub frytkami mają w opinii małych smakoszy bardzo nikłe szanse powodzenia... więcej »
Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Często w okresie wakacyjnym maluchy nudzą się. Zwłaszcza latem, warto zorganizować we właściwy sposób czas swoim pociechom, kiedy mają one przerwę od przedszkola czy szkoły. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jednym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie atrakcji dzieciom we własnym ogrodzie. więcej »
Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! więcej »
Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Prezentujemy galerię zdjęć z wybuchowej komedii o najbardziej wyluzowanym konstruktorze świata... więcej »
Sposób na tanią i szybką przeprowadzkę z dziećmi

Sposób na tanią i szybką przeprowadzkę z dziećmi

Stosy paczek, dzieci biegające wokół cennych sprzętów, ważne dokumenty na dnie jednego z kartonów? Jeśli tak wyobrażasz sobie rodzinną przeprowadzkę, koniecznie przeczytaj ten tekst. W rzeczywistości przeprowadzka może wyglądać inaczej. więcej »
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy piknikowych fancy-specjałów tylko zwykłe kanapki, paluszki czy chrupki i pozwólmy sobie na chwilę swobody. Nie zabierajmy gier, bo przy dobrej atmosferze zwykła paczka paluszków może stać się inspiracją. Nie wierzycie? Zaraz Wam udowodnimy! więcej »
Polskie Księżniczki - Święta Kinga

Polskie Księżniczki - Święta Kinga

Poznaj Kingę i inne nasze polskie Księżniczki i wędruj po Polsce ich szlakiem! Więcej dowiesz się z książki "Polskie Księżniczki" wydawnictwa Media Rodzina więcej »
Polskie Księżniczki - Ludwika Maria Gonzaga

Polskie Księżniczki - Ludwika Maria Gonzaga

Poznaj Ludwikę i inne nasze polskie Księżniczki i wędruj po Polsce ich szlakiem! Więcej dowiesz się z książki "Polskie Księżniczki" wydawnictwa Media Rodzina więcej »
Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Jedna z najdroższych francuskich produkcji ostatnich lat! Zwariowane przygody szalonego konstruktora i wynalazcy, którego pomysły rozbawiają i zadziwiają wszystkich dookoła... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019