Strefa rodzica » Artykuły » Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Ratuj z dzieckiem zwierzętapowiększ

Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Wychowując dziecko, starasz się nauczyć je empatii. Chcesz, by poznało smak prawdziwego człowieczeństwa. Zachęcasz do udzielania pomocy osobom potrzebującym. Nie zapominaj jednak, że na świecie żyją też zwierzęta. Zwierzęta, które potrzebują szczególnej troski, ponieważ nie potrafią upomnieć się o swój los i godniejsze traktowanie. 

 

Naucz więc dziecko miłości do żywych stworzeń. Miłości, która będzie przejawiała się zarówno w zimowym dokarmianiu ptaków, jak i aktywnym uczestniczeniu w innych szlachetnych akcjach organizowanych przez fundacje, np. WWF. Jest to organizacja, która od początku istnienia działa na rzecz środowiska naturalnego. Wspólnie z darczyńcami ratuje zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

 

Daj dobry przykład – wesprzyj OPP

 

Jeśli chcesz, by twoje dziecko nauczyło się pomagać zwierzętom, musisz dać przykład swoją postawą. Wcale jednak nie musisz zasilać co miesiąc pokaźną kwotą konta wybranych fundacji. Możesz bowiem pomóc bez konieczności wydawania jakiejkolwiek złotówki. Wystarczy, że podzielisz się podatkiem z wybraną organizacją pożytku publicznego (OPP).

 

Niech jednak w tych działaniach dziecko także uczestniczy. Opowiadaj i wyjaśniaj, by w przyszłości poszło w twoje ślady. I jeśli nawet za kilkanaście lat zmieni się system podatkowy, w jego świadomości utrwali się fakt, że zwierzętom trzeba pomagać. Jeśli udzielisz wsparcia OPP, przyczynisz się do ratowania zwierząt. Nie dopuścisz, by zagrożone gatunki wymarły i dasz dziecku szansę na poznanie ich.

 

Rozlicz PIT i przekaż 1%

 

Jeśli chcesz przekazać 1% podatku, wystarczy złożyć rozliczenie PIT online lub w inny możliwy sposób. Nie poświęcisz na to więcej czasu, jeżeli zdecydujesz się pobrać program PIT ze strony internetowej wybranej organizacji pożytku publicznego. A to dlatego, że wszystkie dane w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” zostaną wypełnione automatycznie. Pobrany program PIT sprawi, że nie będzie potrzeby poszukiwania aktualnego numeru KRS i wyliczania wysokości przekazywanego podatku.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 1% może przekazać osoba fizyczna wykazująca należny podatek dochodowy, rozliczająca się:

  • na zasadach ogólnych (zgodnie ze skalą podatkową: 18% lub 32%), liniowo (ze stawką 19%),
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • zgodnie z ustawą PIT w zakresie przychodów ryczałtowych (np. zbycie nieruchomości, prawa majątkowe, kapitał pieniężny).

 

W zależności od tego, czy wypełniasz PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-28, musisz wypełnić odpowiednie pozycje w rubryce dotyczącej 1% na rzecz OPP. Jeśli pobierasz program PIT ze strony fundacji, tę część możesz pominąć.

 

Przekazując 1%, nic nie tracisz

 

Pamiętaj, że przekazanie 1% jest czynnością neutralną podatkowo – zarówno wykonując rozliczenie PIT online, jak i składając wydrukowaną deklarację w urzędzie. Wspomagając w ten sposób wybraną organizację pożytku publicznego, nie dokładasz ani złotówki. Nie tracisz też nic z ewentualnej nadpłaty, ponieważ 1% stanowi część daniny należnej fiskusowi.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak oswoić dziecko z wodą? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie? Jak sprawić, by się jej nie bało? więcej »
Co zrobić, by dzieci lepiej jadły?

Co zrobić, by dzieci lepiej jadły?

Dzieci często mają tendencję do podgryzania niezdrowych przekąsek. Lubują się też w wysokokalorycznych posiłkach, często zaliczanych do jedzenia śmieciowego. Są jednak sposoby na to, aby zachęcić ich do stopniowej zmiany złych nawyków żywieniowych. więcej »
Badania prenatalne - co powinnaś o nich wiedzieć?

Badania prenatalne - co powinnaś o nich wiedzieć?

Spodziewasz się dziecka i chcesz mieć pewność, że rozwija się prawidłowo? Zapoznaj się z badaniami, które pozwalają na ocenę ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych. Dowiedz się więcej o diagnostyce prenatalnej. więcej »
Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości

Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości

Co robić, aby nasze dziecko było szczęśliwe? Jak wzbudzić w nim zaufanie? Jak przygotować małego człowieka do mierzenia się z trudnościami, które na pewno w którymś momencie pojawią się w jego życiu? więcej »
Feluś Kocimiętki grasuje w markecie!

Feluś Kocimiętki grasuje w markecie!

To kolejny tom przygód wyjątkowego mruczka i jego małej przyjaciółki Ali. Ci, którzy już poznali tę niecodzienną parę, wiedzą, że ich relacja przepełniona jest ciepłem, miłością i dużą dawką dobrego humoru! Szczególnie interesujący jest fakt, że Feluś to kot... niewidzialny! więcej »
Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!
Patronat CzasDzieci.pl

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Polskie Radio Dzieciom do 1 czerwca czeka na filmiki lub nagrania audio z piosenkami lub recytacjami uczestników w wieku do 13 lat. Najlepsze wybierze jury, w którym zasiada także m.in. Natalia Kukulska... więcej »
Powrót do Stumilowego Lasu z ulubionymi bohaterami z dzieciństwa

Powrót do Stumilowego Lasu z ulubionymi bohaterami z dzieciństwa

Tej wiosny, Kubuś i przyjaciele zawitają do salonów Empiku w całej Polsce na akcesoriach i produktach z wyjątkowej inspirowanej ?Kubusiem Puchatkiem? kolekcji. więcej »
"Bajka o przedsiębiorczości" - Agnieszka Metko
Patronat CzasDzieci.pl

"Bajka o przedsiębiorczości" - Agnieszka Metko

W ramach projektu edukacyjnego dotyczącego przedsiębiorczości dzieci z Przedszkola nr 24 w Warszawie zilustrowały specjalnie napisaną na tą okazję "Bajkę o przedsiębiorczości" Agnieszki Metko... więcej »
Wakacje mistrzów, czyli piłkarskie obozy Coerver Coaching

Wakacje mistrzów, czyli piłkarskie obozy Coerver Coaching

Towarzystwo rówieśników podzielających sportowe zainteresowania motywuje do treningów i kształtowania umiejętności na boisku. Football Camps Coerver Coaching to oferta profesjonalnych piłkarskich obozów dla dzieci i młodzieży więcej »
Pozytywny wynik testu ciążowego? Czas na pierwsze USG

Pozytywny wynik testu ciążowego? Czas na pierwsze USG

Test ciążowy pokazał dwie kreski? Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy będziesz mamą. Aby to potwierdzić, warto udać się do ginekologa. Sprawdź, kiedy umówić się na wizytę i czego się możesz spodziewać.
więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019