Strefa rodzica » Artykuły » Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Ratuj z dzieckiem zwierzętapowiększ

Ratuj z dzieckiem zwierzęta

Wychowując dziecko, starasz się nauczyć je empatii. Chcesz, by poznało smak prawdziwego człowieczeństwa. Zachęcasz do udzielania pomocy osobom potrzebującym. Nie zapominaj jednak, że na świecie żyją też zwierzęta. Zwierzęta, które potrzebują szczególnej troski, ponieważ nie potrafią upomnieć się o swój los i godniejsze traktowanie. 

 

Naucz więc dziecko miłości do żywych stworzeń. Miłości, która będzie przejawiała się zarówno w zimowym dokarmianiu ptaków, jak i aktywnym uczestniczeniu w innych szlachetnych akcjach organizowanych przez fundacje, np. WWF. Jest to organizacja, która od początku istnienia działa na rzecz środowiska naturalnego. Wspólnie z darczyńcami ratuje zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

 

Daj dobry przykład – wesprzyj OPP

 

Jeśli chcesz, by twoje dziecko nauczyło się pomagać zwierzętom, musisz dać przykład swoją postawą. Wcale jednak nie musisz zasilać co miesiąc pokaźną kwotą konta wybranych fundacji. Możesz bowiem pomóc bez konieczności wydawania jakiejkolwiek złotówki. Wystarczy, że podzielisz się podatkiem z wybraną organizacją pożytku publicznego (OPP).

 

Niech jednak w tych działaniach dziecko także uczestniczy. Opowiadaj i wyjaśniaj, by w przyszłości poszło w twoje ślady. I jeśli nawet za kilkanaście lat zmieni się system podatkowy, w jego świadomości utrwali się fakt, że zwierzętom trzeba pomagać. Jeśli udzielisz wsparcia OPP, przyczynisz się do ratowania zwierząt. Nie dopuścisz, by zagrożone gatunki wymarły i dasz dziecku szansę na poznanie ich.

 

Rozlicz PIT i przekaż 1%

 

Jeśli chcesz przekazać 1% podatku, wystarczy złożyć rozliczenie PIT online lub w inny możliwy sposób. Nie poświęcisz na to więcej czasu, jeżeli zdecydujesz się pobrać program PIT ze strony internetowej wybranej organizacji pożytku publicznego. A to dlatego, że wszystkie dane w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” zostaną wypełnione automatycznie. Pobrany program PIT sprawi, że nie będzie potrzeby poszukiwania aktualnego numeru KRS i wyliczania wysokości przekazywanego podatku.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 1% może przekazać osoba fizyczna wykazująca należny podatek dochodowy, rozliczająca się:

  • na zasadach ogólnych (zgodnie ze skalą podatkową: 18% lub 32%), liniowo (ze stawką 19%),
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • zgodnie z ustawą PIT w zakresie przychodów ryczałtowych (np. zbycie nieruchomości, prawa majątkowe, kapitał pieniężny).

 

W zależności od tego, czy wypełniasz PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-28, musisz wypełnić odpowiednie pozycje w rubryce dotyczącej 1% na rzecz OPP. Jeśli pobierasz program PIT ze strony fundacji, tę część możesz pominąć.

 

Przekazując 1%, nic nie tracisz

 

Pamiętaj, że przekazanie 1% jest czynnością neutralną podatkowo – zarówno wykonując rozliczenie PIT online, jak i składając wydrukowaną deklarację w urzędzie. Wspomagając w ten sposób wybraną organizację pożytku publicznego, nie dokładasz ani złotówki. Nie tracisz też nic z ewentualnej nadpłaty, ponieważ 1% stanowi część daniny należnej fiskusowi.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić,... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Większość współczesnych rodziców zdaje sobie sprawę, że język obcy jest narzędziem, bez którego ciężko wyobrazić sobie przyszłość ich dzieci. Rozważają tylko kiedy rozpocząć naukę, no i przede wszystkim: gdzie?... więcej »
Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Po wakacyjnej przerwie, 7 września Krówka Matylda spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami Grajewa i okolic w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Europejskie Dni Dziedzictwa. więcej »
Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. więcej »
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Przegląd fotelików RWF

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019