Strefa rodzica » Artykuły » Pomyśl - ułóż - sprawdź!

Pomyśl - ułóż - sprawdź!powiększ

Pomyśl - ułóż - sprawdź!

Na pewno niejeden raz zastanawialiście się, co zrobić, aby mądrze i skutecznie wspomóc wszechstronny rozwój własnego dziecka. Oferta zabawek, gier, wszelkich pomocy edukacyjnych, w tym tych najbardziej nowoczesnych – elektronicznych, jest na rynku tak szeroka, że czasem trudno się zdecydować na wybór tej jednej, która spodoba się naszemu dziecku i sprawi mu frajdę, a nie znudzi się po chwili zabawy.

 

Wśród tej wielkiej liczby zabawek edukacyjnych polecamy dziś produkty Wydawnictwa Epideixis z Krakowa, które stawia na naukę poprzez zabawę i konsekwentnie realizuje zasadę „Uczyć bawiąc i bawić ucząc”.


W ofercie Epideixis znajdziecie pomoce i zabawki edukacyjne zarówno dla dzieci młodszych – przedszkolaków, jak i dla starszych – chodzących już do szkoły. I sami chętnie będziecie bawić się nimi razem z Waszymi dziećmi spędzając wspólny czas twórczo i kreatywnie.

Sztandarowym produktem Epideixis jest System Edukacji PUS. Co oznacza PUS? To skrót od słów: pomyśl, ułóż, sprawdź. Właśnie to hasło jest mottem wydawnictwa. Zarówno SE PUS, jak i inne produkty zachęcają dzieci do samodzielności i wytrwałości w dążeniu do celu, jakim w tym wypadku jest poprawne rozwiązanie zadań. Rodzice lub nauczyciele towarzyszą dzieciom w tych działaniach nie narzucając im podpowiedzi, pozwalając nawet na popełnianie błędów, ponieważ w efekcie końcowym dzieci i tak same je zauważają i korygują aż do otrzymania poprawnego rozwiązania.

Na tym właśnie polega praca i zabawa z SE PUS. 

 

To system uniwersalny, który sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. System składa się z tzw. zestawu kontrolnego - wygodnego i trwałego pudełka zawierającego 12 kwadratowych ponumerowanych klocków, które służą do układania w oparciu o ćwiczenia zawarte w specjalnych książeczkach będących integralną częścią systemu. Wykonując ćwiczenie z książeczki dziecko układa klocki, a następnie poprzez porównanie utworzonego przez nie wzoru sprawdza, czy wykonało je poprawnie. Jeśli znajduje błędy, może powrócić do ćwiczenia i wykonać je ponownie aż do otrzymania prawidłowej odpowiedzi.

 

Cały system obejmuje obecnie ok. 100 opatrzonych atrakcyjnymi ilustracjami książeczek, a lista tytułów stale się poszerza. Książeczki zawierają ćwiczenia sprawdzające różne kompetencje dziecka, takie jak: 

matematyczne (działania matematyczne, tabliczka mnożenia, zadania tekstowe, miary, wagi, ułamki), 

  • językowe (czytanie, pisanie, ortografia, gramatyka, doskonalenie mowy i umiejętności komunikowania), 
  • logopedyczne (doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania), 
  • umiejętność koncentracji i logicznego myślenia, spostrzegawczość.

 

Innym Systemem Edukacji wydawnictwa Epideixis jest Paleta. I tu zastosowana jest zasada nauki, zabawy i samokontroli, zgodnie z którą dziecko samodzielnie wykonuje ćwiczenia, a następnie sprawdza ich poprawność i koryguje ewentualne błędy. PALETA przypominająca paletę malarską i dołączone do niej kolorowe klocki wykonane są z drewna. W skład systemu wchodzą także zestawy tematycznie opracowanych tarcz z atrakcyjnymi ilustracjami, które zawierają zadania sprawdzające i utrwalające wiedzę i kompetencje dziecka.


Wydawnictwo Epideixis poleca - nie tylko dzieciom - również klocki edukacyjne służące przede wszystkim tworzeniu różnych budowli i konstrukcji, ale przy okazji uczące też logicznego myślenia, wzmacniające wyobraźnię i ćwiczące orientację przestrzenną. Tu warto wymienić klocki NEO, które są zestawem różnej wielkości figur i brył geometrycznych czy klocki GEO - wykonane z drewna bryły geometryczne w różnych kształtach i kolorach, z których można budować dowolne większe bryły; zestaw zawiera książeczkę przedstawiającą 70 ułożeń brył z uwzględnieniem wzrastającego stopnia trudności; to znakomita zabawa dla wszystkich rozwijająca wyobraźnię oraz umiejętność koncentracji i określania stosunków przestrzennych.


Ciekawym produktem dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki jest Magiczny Trójkąt Matematyczny, czyli coś dla lubiących łamigłówki i zagadki. Na drewnianej podstawie z jednej strony znajduje się 6, a z drugiej 10 wgłębień tworzących kształt małego lub dużego trójkąta. Umieszczamy w nich krążki, na których znajdują się cyfry od 1 do 10 oznaczone kolorem niebieskim lub czerwonym. Poprzez dobór odpowiednich krążków i umieszczenie ich w trójkącie dziecko wykonuje działania matematyczne w zakresie 25. Jednym z zadań może być położenie na trójkącie kilku krążków i dobranie do nich pozostałych tak, aby suma liczb na każdym boku była równa. Do zestawu dołączone są plansze z przykładowymi zadaniami.


Wśród nowych produktów na uwagę zasługuje Entliczek-Pentliczek – ciekawa zabawka edukacyjna wspierająca rozwój zdolności manualnych, szczególnie na etapie przygotowania do nauki pisania. Dzięki temu, że przypomina labirynt wycięty w drewnianej sklejce, a w jego wycięciach o literopodobnych kształtach umieszczone są 24 pary połączonych ze sobą drewnianych kulek w różnych kolorach, które można przesuwać po obu jego stronach, Entliczek pomaga ćwiczyć rękę i niczym dobrze znana, stara metoda szlaczków rysowanych w zeszytach uczy i utrwala podstawowe wzory i kształty potrzebne w nauce pisania. 

 

Z kolei niezwykle przydatna w początkowej nauce liczenia jest Studnia Jakuba. Zawiera ona 60 drewnianych kolorowych drążków o długości 180 mm i średnicy 10 mm, które można przeliczać, grupować kolorami, z których można tworzyć zbiory, a za ich pomocą odwzorowywać kształty liter lub cyfr, a także wymyślać wiele innych zabaw według własnych pomysłów.


Wydawnictwo Epideixis poleca również grę – układankę edukacyjną Paluszek ukierunkowaną na kształcenie i rozwój zdolności manualnych, na rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych oraz koordynację wzrokową-ruchową; gra rozwijająca kreatywność i twórcze myślenie jest doskonałą zabawką do domowej rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych. 

 

Obok Paluszka w serii gier dostępna jest bardzo ciekawa gra planszowa "Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie", która zainteresuje wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Można w nią grać w domu, w szkole i w czasie terapii. Jej podstawową zaletą jest to, iż uczy nawiązywania i budowania relacji, uczy akceptacji i tolerancji, ułatwia komunikowanie się

i wyrażanie własnych emocji. Koncepcję gry stworzyła doświadczona terapeutka Arvi ck Baghramian, aby pomóc dzieciom i dorosłym w wyrażaniu swoich myśli i uczuć. Czas przeznaczony na grę "Odkrycia" będzie czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie, a gracze dzięki temu będą mieli okazję sporo się o sobie dowiedzieć. Może to pomóc w budowaniu albo wzmocnieniu więzi rodzinnych. 

 

Te i wiele innych wartościowych zabawek edukacyjnych znajdziecie na stronie www.pus.pl.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. więcej »
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Przegląd fotelików RWF

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci? więcej »
Strach przed szkołą

Strach przed szkołą

Kiedy niechęć do szkoły przeradza się w lęk, warto poszukać odpowiedzi na pytanie, co kryje się za nadmiernym strachem naszej pociechy, i jakie kroki możemy podjąć, by się z nim rozprawić. więcej »
Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Dlaczego zdecydowałam się zapisać moje dziecko na zajęcia językowe w wieku 2 lat? Czy naprawdę "zabrałam mu dzieciństwo"? Czego można się spodziewać po kursach językowych dla najmłodszych? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019