Strefa rodzica » Artykuły » Pomyśl - ułóż - sprawdź!

Pomyśl - ułóż - sprawdź!powiększ

Pomyśl - ułóż - sprawdź!

Na pewno niejeden raz zastanawialiście się, co zrobić, aby mądrze i skutecznie wspomóc wszechstronny rozwój własnego dziecka. Oferta zabawek, gier, wszelkich pomocy edukacyjnych, w tym tych najbardziej nowoczesnych – elektronicznych, jest na rynku tak szeroka, że czasem trudno się zdecydować na wybór tej jednej, która spodoba się naszemu dziecku i sprawi mu frajdę, a nie znudzi się po chwili zabawy.

 

Wśród tej wielkiej liczby zabawek edukacyjnych polecamy dziś produkty Wydawnictwa Epideixis z Krakowa, które stawia na naukę poprzez zabawę i konsekwentnie realizuje zasadę „Uczyć bawiąc i bawić ucząc”.


W ofercie Epideixis znajdziecie pomoce i zabawki edukacyjne zarówno dla dzieci młodszych – przedszkolaków, jak i dla starszych – chodzących już do szkoły. I sami chętnie będziecie bawić się nimi razem z Waszymi dziećmi spędzając wspólny czas twórczo i kreatywnie.

Sztandarowym produktem Epideixis jest System Edukacji PUS. Co oznacza PUS? To skrót od słów: pomyśl, ułóż, sprawdź. Właśnie to hasło jest mottem wydawnictwa. Zarówno SE PUS, jak i inne produkty zachęcają dzieci do samodzielności i wytrwałości w dążeniu do celu, jakim w tym wypadku jest poprawne rozwiązanie zadań. Rodzice lub nauczyciele towarzyszą dzieciom w tych działaniach nie narzucając im podpowiedzi, pozwalając nawet na popełnianie błędów, ponieważ w efekcie końcowym dzieci i tak same je zauważają i korygują aż do otrzymania poprawnego rozwiązania.

Na tym właśnie polega praca i zabawa z SE PUS. 

 

To system uniwersalny, który sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. System składa się z tzw. zestawu kontrolnego - wygodnego i trwałego pudełka zawierającego 12 kwadratowych ponumerowanych klocków, które służą do układania w oparciu o ćwiczenia zawarte w specjalnych książeczkach będących integralną częścią systemu. Wykonując ćwiczenie z książeczki dziecko układa klocki, a następnie poprzez porównanie utworzonego przez nie wzoru sprawdza, czy wykonało je poprawnie. Jeśli znajduje błędy, może powrócić do ćwiczenia i wykonać je ponownie aż do otrzymania prawidłowej odpowiedzi.

 

Cały system obejmuje obecnie ok. 100 opatrzonych atrakcyjnymi ilustracjami książeczek, a lista tytułów stale się poszerza. Książeczki zawierają ćwiczenia sprawdzające różne kompetencje dziecka, takie jak: 

matematyczne (działania matematyczne, tabliczka mnożenia, zadania tekstowe, miary, wagi, ułamki), 

  • językowe (czytanie, pisanie, ortografia, gramatyka, doskonalenie mowy i umiejętności komunikowania), 
  • logopedyczne (doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania), 
  • umiejętność koncentracji i logicznego myślenia, spostrzegawczość.

 

Innym Systemem Edukacji wydawnictwa Epideixis jest Paleta. I tu zastosowana jest zasada nauki, zabawy i samokontroli, zgodnie z którą dziecko samodzielnie wykonuje ćwiczenia, a następnie sprawdza ich poprawność i koryguje ewentualne błędy. PALETA przypominająca paletę malarską i dołączone do niej kolorowe klocki wykonane są z drewna. W skład systemu wchodzą także zestawy tematycznie opracowanych tarcz z atrakcyjnymi ilustracjami, które zawierają zadania sprawdzające i utrwalające wiedzę i kompetencje dziecka.


Wydawnictwo Epideixis poleca - nie tylko dzieciom - również klocki edukacyjne służące przede wszystkim tworzeniu różnych budowli i konstrukcji, ale przy okazji uczące też logicznego myślenia, wzmacniające wyobraźnię i ćwiczące orientację przestrzenną. Tu warto wymienić klocki NEO, które są zestawem różnej wielkości figur i brył geometrycznych czy klocki GEO - wykonane z drewna bryły geometryczne w różnych kształtach i kolorach, z których można budować dowolne większe bryły; zestaw zawiera książeczkę przedstawiającą 70 ułożeń brył z uwzględnieniem wzrastającego stopnia trudności; to znakomita zabawa dla wszystkich rozwijająca wyobraźnię oraz umiejętność koncentracji i określania stosunków przestrzennych.


Ciekawym produktem dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki jest Magiczny Trójkąt Matematyczny, czyli coś dla lubiących łamigłówki i zagadki. Na drewnianej podstawie z jednej strony znajduje się 6, a z drugiej 10 wgłębień tworzących kształt małego lub dużego trójkąta. Umieszczamy w nich krążki, na których znajdują się cyfry od 1 do 10 oznaczone kolorem niebieskim lub czerwonym. Poprzez dobór odpowiednich krążków i umieszczenie ich w trójkącie dziecko wykonuje działania matematyczne w zakresie 25. Jednym z zadań może być położenie na trójkącie kilku krążków i dobranie do nich pozostałych tak, aby suma liczb na każdym boku była równa. Do zestawu dołączone są plansze z przykładowymi zadaniami.


Wśród nowych produktów na uwagę zasługuje Entliczek-Pentliczek – ciekawa zabawka edukacyjna wspierająca rozwój zdolności manualnych, szczególnie na etapie przygotowania do nauki pisania. Dzięki temu, że przypomina labirynt wycięty w drewnianej sklejce, a w jego wycięciach o literopodobnych kształtach umieszczone są 24 pary połączonych ze sobą drewnianych kulek w różnych kolorach, które można przesuwać po obu jego stronach, Entliczek pomaga ćwiczyć rękę i niczym dobrze znana, stara metoda szlaczków rysowanych w zeszytach uczy i utrwala podstawowe wzory i kształty potrzebne w nauce pisania. 

 

Z kolei niezwykle przydatna w początkowej nauce liczenia jest Studnia Jakuba. Zawiera ona 60 drewnianych kolorowych drążków o długości 180 mm i średnicy 10 mm, które można przeliczać, grupować kolorami, z których można tworzyć zbiory, a za ich pomocą odwzorowywać kształty liter lub cyfr, a także wymyślać wiele innych zabaw według własnych pomysłów.


Wydawnictwo Epideixis poleca również grę – układankę edukacyjną Paluszek ukierunkowaną na kształcenie i rozwój zdolności manualnych, na rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych oraz koordynację wzrokową-ruchową; gra rozwijająca kreatywność i twórcze myślenie jest doskonałą zabawką do domowej rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych. 

 

Obok Paluszka w serii gier dostępna jest bardzo ciekawa gra planszowa "Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie", która zainteresuje wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Można w nią grać w domu, w szkole i w czasie terapii. Jej podstawową zaletą jest to, iż uczy nawiązywania i budowania relacji, uczy akceptacji i tolerancji, ułatwia komunikowanie się

i wyrażanie własnych emocji. Koncepcję gry stworzyła doświadczona terapeutka Arvi ck Baghramian, aby pomóc dzieciom i dorosłym w wyrażaniu swoich myśli i uczuć. Czas przeznaczony na grę "Odkrycia" będzie czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie, a gracze dzięki temu będą mieli okazję sporo się o sobie dowiedzieć. Może to pomóc w budowaniu albo wzmocnieniu więzi rodzinnych. 

 

Te i wiele innych wartościowych zabawek edukacyjnych znajdziecie na stronie www.pus.pl.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą" więcej » x
Zobacz » Artykuły
Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"
Patronat CzasDzieci.pl

Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"

Wielki Finał "Zbieraj z klasą" odbył się w środę, 15 maja 2019 r. w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie... więcej »
Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Kochając dziecko, dbasz o jego potrzeby. Jedną z nich jest zabawa. Dzięki tej formie aktywności Twoja pociecha rozwija się prawidłowo, zwłaszcza że na każdym etapie życia towarzyszą jej zabawki. Są one konieczne do zdobywania wiedzy i umiejętności, a przy okazji stanowią źródło radości dla obdarowywanego szkraba. Mając to na uwadze, rozglądasz się za kolejnym prezentem? Oto kilka podpowiedzi. więcej »
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych
Patronat CzasDzieci.pl

Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2019 kina niezależne zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. W programie historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakujące jakością obrazu i dźwięku. więcej »
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane. więcej »
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym miejscu i poświęca sobie nawzajem kilkanaście cennych minut. Przedstawiamy zasady dobrej atmosfery podczas wspólnych posiłków... więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Istnieje wiele różnych pomysłów na to, jak spędzić wolny czas. Popularnością cieszą się, między innymi, koncerty. Różnorodne wydarzenia muzyczne mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach i z rozmaitych powodów. więcej »
Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Dzieci chętnie sięgają po słodkie przekąski, jednak nie wszystkie łakocie są dla nich zdrowe. Dowiedz się, jakie desery warto podawać najmłodszym, by zapewnić im zrównoważony rozwój. więcej »
"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!
Patronat CzasDzieci.pl

"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!

Nieprzypadkowo filmy wideo z pandami robią furorę w internecie. Bo czyż może być coś bardziej uroczego od małej pandy? Tym razem zagubiony futrzak trafi na duży ekran - będzie jednym z bohaterów filmu animowanego "Panda i banda" więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno -edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019