Strefa rodzica » Artykuły » Z dziećmi przez świat!

Z dziećmi przez świat!powiększ

Z dziećmi przez świat!

Kiedy w rodzinie podróżników rodzi się dziecko, zwykle rodzice słyszą zewsząd, że teraz to już nigdzie nie pojadą. Bo dziecko, wiadomo, potrzebuje stabilizacji i spokoju. Gdy w rodzinie znanych podróżników Anny i Krzysztofa Kobusów pojawili się synkowie, postanowili wyruszyć wraz z nimi.


Na początku ruszyliśmy w Polskę, bo i my i dzieci potrzebowaliśmy nauczyć się jak to jest być razem – mówi Anna. - Szybko jednak okazało się, że wspólne wyjazdy wcale nie są takie trudne, bo synkom jest wszystko jedno gdzie są, ważne by mili rodziców obok.

 


Wkrótce postanowili wyruszyć do Azji. Szaleństwo? Niekoniecznie. Anna była wcześniej dwukrotnie w Birmie, doskonale więc wiedzieli czego spodziewać się na miejscu. Dotarli do wiosek, gdzie ludzie nigdy wcześniej nie widzieli białych dzieci! Dla nich to było zjawiskowe odkrycie: że biali rozmnażają się tak samo, zaś największe zdumienie budził... smoczek. Zdaniem miejscowych mam z pewnością była w nim woda, jaki inny sens bowiem miałoby wkładanie go do buzi dziecka?

 

 

Dla Kobusów odkryciem było, że podróżowanie z dziećmi okazało się w sumie dość proste. By dzielić się swymi doświadczeniami z rodzinnych podróży założyli stronę www.malypodroznik.pl zaś w 2012 roku w National Geographic wydali serię książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” pokazującą różnorodne kraje przez pryzmat podróży z dziećmi.

 


Stereotyp mówi, że najlepszy rodzinny wypoczynek to hotel all inclusive – stwierdza Krzysztof. - I choć rzecz jasna dzieci uwielbiają takie miejsca, to warto też pokazać im inny świat. Choćby po to, by razem przeżyć największą przygodę jaką jest życie. Na przykład Tunezja okazała się prawdziwą skarbnicą niezwykłych miejsc!

 


Ale by znaleźć fascynujące miejsca wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Serię książek otwiera „Polska” gdzie Kobusowie zdradzają też tajniki swej pracy. Kto sądzi, ze fotografowanie dzieci w zimowym krajobrazie jest proste, niech koniecznie przeczyta rozdział „Carska zima”! A kto zastanawia się od jakiego wieku można zabierać dzieci w podróż znajdzie tu kilka cennych podpowiedzi.

 

 

W książce „Bali” wyjaśniają na czym polega fenomen tej wyspy, w „Holandii” poznają kulisy tulipanowego szaleństwa i największy park miniatur na świecie, zaś w „Szwecji” wyruszają śladami książek Astrid Lindgren (Bullerbyn naprawdę istnieje!). W książkach serii „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” znajdziemy opisy ciekawych i niezwykłych miejsc, historie i przygody oraz mini-przewodniki pozwalające na samodzielne zaplanowanie wyjazdu. Na wiosnę planowane jest wydanie kolejnych tomów: „Turcja” i „Egipt”.

 

Anna i Krzysztof Kobusowie

O nas: Jesteśmy dziennikarzami i fotografami. A co najważniejsze – rodzicami. Dziecko + podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Oczywiście! Od lat podróżujemy z synkami, którzy pozwalają nam odkrywać świat od zupełnie innej strony. Rodzinne wyjazdy dają nam coś bezcennego: czas na bycie razem. Szansę na zaprzyjaźnienie się z naszymi dziećmi. W zabieganej codzienności łatwo przegapić jak niezwykłym cudem jest ich obecność w naszym życiu. Właśnie po to stworzyliśmy portal Małego Podróżnika: by dzielić się naszymi doświadczeniami, relacjami i poradami.

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami! W sobotę i niedzielę od 11.00 do 15.00 będziecie mogli porozmawiać z naszymi ekspertami o podróżowaniu z dziećmi. Anna i Krzysztof będą czekali na wasze pytania, rozterki i wątpliwości na stoisku portalu CzasDzieci.pl podczas Targów Turystycznych PODRÓŻE na Stadionie Narodowym w Warszawie (17-18.11).

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. więcej »
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Przegląd fotelików RWF

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci? więcej »
Strach przed szkołą

Strach przed szkołą

Kiedy niechęć do szkoły przeradza się w lęk, warto poszukać odpowiedzi na pytanie, co kryje się za nadmiernym strachem naszej pociechy, i jakie kroki możemy podjąć, by się z nim rozprawić. więcej »
Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Dlaczego zdecydowałam się zapisać moje dziecko na zajęcia językowe w wieku 2 lat? Czy naprawdę "zabrałam mu dzieciństwo"? Czego można się spodziewać po kursach językowych dla najmłodszych? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019