Strefa rodzica » Artykuły » Z dziećmi przez świat!

Z dziećmi przez świat!powiększ

Z dziećmi przez świat!

Kiedy w rodzinie podróżników rodzi się dziecko, zwykle rodzice słyszą zewsząd, że teraz to już nigdzie nie pojadą. Bo dziecko, wiadomo, potrzebuje stabilizacji i spokoju. Gdy w rodzinie znanych podróżników Anny i Krzysztofa Kobusów pojawili się synkowie, postanowili wyruszyć wraz z nimi.


Na początku ruszyliśmy w Polskę, bo i my i dzieci potrzebowaliśmy nauczyć się jak to jest być razem – mówi Anna. - Szybko jednak okazało się, że wspólne wyjazdy wcale nie są takie trudne, bo synkom jest wszystko jedno gdzie są, ważne by mili rodziców obok.

 


Wkrótce postanowili wyruszyć do Azji. Szaleństwo? Niekoniecznie. Anna była wcześniej dwukrotnie w Birmie, doskonale więc wiedzieli czego spodziewać się na miejscu. Dotarli do wiosek, gdzie ludzie nigdy wcześniej nie widzieli białych dzieci! Dla nich to było zjawiskowe odkrycie: że biali rozmnażają się tak samo, zaś największe zdumienie budził... smoczek. Zdaniem miejscowych mam z pewnością była w nim woda, jaki inny sens bowiem miałoby wkładanie go do buzi dziecka?

 

 

Dla Kobusów odkryciem było, że podróżowanie z dziećmi okazało się w sumie dość proste. By dzielić się swymi doświadczeniami z rodzinnych podróży założyli stronę www.malypodroznik.pl zaś w 2012 roku w National Geographic wydali serię książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” pokazującą różnorodne kraje przez pryzmat podróży z dziećmi.

 


Stereotyp mówi, że najlepszy rodzinny wypoczynek to hotel all inclusive – stwierdza Krzysztof. - I choć rzecz jasna dzieci uwielbiają takie miejsca, to warto też pokazać im inny świat. Choćby po to, by razem przeżyć największą przygodę jaką jest życie. Na przykład Tunezja okazała się prawdziwą skarbnicą niezwykłych miejsc!

 


Ale by znaleźć fascynujące miejsca wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Serię książek otwiera „Polska” gdzie Kobusowie zdradzają też tajniki swej pracy. Kto sądzi, ze fotografowanie dzieci w zimowym krajobrazie jest proste, niech koniecznie przeczyta rozdział „Carska zima”! A kto zastanawia się od jakiego wieku można zabierać dzieci w podróż znajdzie tu kilka cennych podpowiedzi.

 

 

W książce „Bali” wyjaśniają na czym polega fenomen tej wyspy, w „Holandii” poznają kulisy tulipanowego szaleństwa i największy park miniatur na świecie, zaś w „Szwecji” wyruszają śladami książek Astrid Lindgren (Bullerbyn naprawdę istnieje!). W książkach serii „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” znajdziemy opisy ciekawych i niezwykłych miejsc, historie i przygody oraz mini-przewodniki pozwalające na samodzielne zaplanowanie wyjazdu. Na wiosnę planowane jest wydanie kolejnych tomów: „Turcja” i „Egipt”.

 

Anna i Krzysztof Kobusowie

O nas: Jesteśmy dziennikarzami i fotografami. A co najważniejsze – rodzicami. Dziecko + podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Oczywiście! Od lat podróżujemy z synkami, którzy pozwalają nam odkrywać świat od zupełnie innej strony. Rodzinne wyjazdy dają nam coś bezcennego: czas na bycie razem. Szansę na zaprzyjaźnienie się z naszymi dziećmi. W zabieganej codzienności łatwo przegapić jak niezwykłym cudem jest ich obecność w naszym życiu. Właśnie po to stworzyliśmy portal Małego Podróżnika: by dzielić się naszymi doświadczeniami, relacjami i poradami.

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami! W sobotę i niedzielę od 11.00 do 15.00 będziecie mogli porozmawiać z naszymi ekspertami o podróżowaniu z dziećmi. Anna i Krzysztof będą czekali na wasze pytania, rozterki i wątpliwości na stoisku portalu CzasDzieci.pl podczas Targów Turystycznych PODRÓŻE na Stadionie Narodowym w Warszawie (17-18.11).

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 największych lęków najmłodszych więcej » x
Zobacz » Artykuły
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Rozwój dzieci przebiega w zawrotnym tempie! W związku z tym, potrzebne są im odpowiednie witaminy, które wesprą nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także procesy zachodzące w dojrzewającym organizmie. Stąd też warto zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy - które witaminy są szczególnie ważne i jakie znaczenie ma fakt, że niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie, a inne w tłuszczach? więcej »
Obchody Światowego Dnia Mleka

Obchody Światowego Dnia Mleka

8 czerwca 2019 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Mleka, którego inicjatorami były Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo. więcej »
Moda xxl - przygotuj się na lato!

Moda xxl - przygotuj się na lato!

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego to ostatni dzwonek, by uzupełnić letnią garderobę. Nawet sukienki, spódnice, szorty, topy i koszulki przydadzą się każdej kobiecie bez względu na wiek i tuszę. więcej »
Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność to trzecia książka z serii, której bohaterami są dwa sympatyczne zwierzątka - Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę. więcej »
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Ten kto ma brata lub siostrę dobrze wie, że posiadanie rodzeństwa jest niezwykle piękne i cenne. Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju. więcej »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci. Przytulanie ich, zabieranie ze sobą podczas podróżowania czy nawet rozmawianie z ulubioną maskotką ma spory wpływ na to jak będą się rozwijać. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019