Warszawa

Z dziećmi przez świat!

Z dziećmi przez świat!

Kiedy w rodzinie podróżników rodzi się dziecko, zwykle rodzice słyszą zewsząd, że teraz to już nigdzie nie pojadą. Bo dziecko, wiadomo, potrzebuje stabilizacji i spokoju. Gdy w rodzinie znanych podróżników Anny i Krzysztofa Kobusów pojawili się synkowie, postanowili wyruszyć wraz z nimi.


Na początku ruszyliśmy w Polskę, bo i my i dzieci potrzebowaliśmy nauczyć się jak to jest być razem – mówi Anna. - Szybko jednak okazało się, że wspólne wyjazdy wcale nie są takie trudne, bo synkom jest wszystko jedno gdzie są, ważne by mili rodziców obok.

 


Wkrótce postanowili wyruszyć do Azji. Szaleństwo? Niekoniecznie. Anna była wcześniej dwukrotnie w Birmie, doskonale więc wiedzieli czego spodziewać się na miejscu. Dotarli do wiosek, gdzie ludzie nigdy wcześniej nie widzieli białych dzieci! Dla nich to było zjawiskowe odkrycie: że biali rozmnażają się tak samo, zaś największe zdumienie budził... smoczek. Zdaniem miejscowych mam z pewnością była w nim woda, jaki inny sens bowiem miałoby wkładanie go do buzi dziecka?

 

 

Dla Kobusów odkryciem było, że podróżowanie z dziećmi okazało się w sumie dość proste. By dzielić się swymi doświadczeniami z rodzinnych podróży założyli stronę www.malypodroznik.pl zaś w 2012 roku w National Geographic wydali serię książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” pokazującą różnorodne kraje przez pryzmat podróży z dziećmi.

 


Stereotyp mówi, że najlepszy rodzinny wypoczynek to hotel all inclusive – stwierdza Krzysztof. - I choć rzecz jasna dzieci uwielbiają takie miejsca, to warto też pokazać im inny świat. Choćby po to, by razem przeżyć największą przygodę jaką jest życie. Na przykład Tunezja okazała się prawdziwą skarbnicą niezwykłych miejsc!

 


Ale by znaleźć fascynujące miejsca wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Serię książek otwiera „Polska” gdzie Kobusowie zdradzają też tajniki swej pracy. Kto sądzi, ze fotografowanie dzieci w zimowym krajobrazie jest proste, niech koniecznie przeczyta rozdział „Carska zima”! A kto zastanawia się od jakiego wieku można zabierać dzieci w podróż znajdzie tu kilka cennych podpowiedzi.

 

 

W książce „Bali” wyjaśniają na czym polega fenomen tej wyspy, w „Holandii” poznają kulisy tulipanowego szaleństwa i największy park miniatur na świecie, zaś w „Szwecji” wyruszają śladami książek Astrid Lindgren (Bullerbyn naprawdę istnieje!). W książkach serii „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” znajdziemy opisy ciekawych i niezwykłych miejsc, historie i przygody oraz mini-przewodniki pozwalające na samodzielne zaplanowanie wyjazdu. Na wiosnę planowane jest wydanie kolejnych tomów: „Turcja” i „Egipt”.

 

Anna i Krzysztof Kobusowie

O nas: Jesteśmy dziennikarzami i fotografami. A co najważniejsze – rodzicami. Dziecko + podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Oczywiście! Od lat podróżujemy z synkami, którzy pozwalają nam odkrywać świat od zupełnie innej strony. Rodzinne wyjazdy dają nam coś bezcennego: czas na bycie razem. Szansę na zaprzyjaźnienie się z naszymi dziećmi. W zabieganej codzienności łatwo przegapić jak niezwykłym cudem jest ich obecność w naszym życiu. Właśnie po to stworzyliśmy portal Małego Podróżnika: by dzielić się naszymi doświadczeniami, relacjami i poradami.

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami! W sobotę i niedzielę od 11.00 do 15.00 będziecie mogli porozmawiać z naszymi ekspertami o podróżowaniu z dziećmi. Anna i Krzysztof będą czekali na wasze pytania, rozterki i wątpliwości na stoisku portalu CzasDzieci.pl podczas Targów Turystycznych PODRÓŻE na Stadionie Narodowym w Warszawie (17-18.11).

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć