Warszawa

Mateusz Kusznierewicz – gościem specjalnym wręczenia nagrody dla szkoły w Turku

Mateusz Kusznierewicz – gościem specjalnym wręczenia nagrody dla szkoły w Turku

28 października 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, o godz. 12 odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ASTRA Rozwija Talent”. Wydarzenie uświetniło spotkanie z ambasadorem konkursu-Mateuszem Kusznierewiczem.

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „ASTRA Rozwija Talent”, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej zakończył się w czerwcu br. Jego celem było odnalezienie i wspieranie talentów plastycznych wśród dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej. Hasło przewodnie konkursu nawiązywało do tematyki morskiej („O czym szumi morze”). Do konkursu nadesłano około 2000 prac z blisko 600 szkół z całej Polski.

 

Nagrodę główną konkursu zdobyła uczennica szkoły podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Turku – Paulina Grąbkowska. Wyróżniona została także inna uczennica tejże szkoły - Joanna Rychter oraz nauczycielki plastyki - panie Grażyna Sujewicz i Aldona Piwońska, które opiekowały się laureatkami konkursu. Oprócz nagród indywidualnych, wyróżnienie specjalne otrzymała także szkoła w Turku. Przedstawiciel marki Astra - Organizatora konkursu, przekaże na ręce pani Dyrektor Elżbiety Pokojowej wyposażenie pracowni plastycznej o wartości 10 000 zł. Mamy nadzieję, że ta nagroda pomoże szkole w organizacji kreatywnych zajęć plastycznych i zachęci uczniów do uczestniczenia w nich, realizowania swoich artystycznych zainteresowań i umiejętności – mówi Magdalena Włodarczyk, kierownik działu wzornictwa i marketingu firmy Class Investment, dystrybutora marki Astra.

 

 

W ramach uroczystości wręczenia nagrody szkole odbyło się spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem, który opowiedział o swojej przygodzie z żeglarstwem i zachęcał do rozwijania pasji. Wybitny polski żeglarz od wielu lat angażuje się w odkrywanie i rozwijanie talentów u dzieci oraz młodzieży w ramach swojej Fundacji Navigare. Jej działalność koncentruje się na stwarzaniu szans młodym, zdolnym żeglarzom, ale Mateusz chętnie angażuje się także w inne wartościowe akcje, które inspirują do rozwijania talentów m.in. plastycznych.

Obserwuję dzieci i młodzież podczas akcji związanych z konkursem i widzę, że to przede wszystkim wspaniała zabawa. Zauważyłem, że jeśli zainspiruje się młodych ludzi, zorganizuje im się wolne od nauki chwile, które mogą spędzić na tworzeniu i realizowaniu swoich pomysłów, nie ma mowy o nudzie i trwonieniu czasu. Zajęcia plastyczne w grupach, to także okazja do rozwoju innych talentów, nie tylko plastycznego – podczas takich akcji dzieci uczą się współpracy i kreatywności – mówi Mateusz.

 

 

Dodatkowym elementem uroczystości w Turku był warsztat dla nauczycieli plastyki zorganizowany przez inicjatora konkursu. Celem warsztatów jest poszerzanie wiedzy pedagogów na temat zastosowania materiałów plastycznych, technik, przedstawianie ciekawych pomysłów na prowadzenie lekcji oraz inspirowanie do twórczej pracy z dziećmi. Cykle warsztatów Astry, skierowanych do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego organizowane są od 2009 roku. Warsztaty odbywają się we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Szkole. Do tej pory wzięło w nich udział około 4,5 tys. pedagogów.

 

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest marka Astra, która oferuje bezpieczne i wysokiej jakości produkty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Nad ich przygotowaniem czuwa profesjonalne laboratorium, które poddaje dokładnej kontroli zarówno gotowe wyroby, jak i surowce użyte do produkcji. Produkty marki Astra – farby, klej i plastelina – posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Marka Astra aktywnie angażuje się w działania z zakresu edukacji plastycznej. W ramach programu „ASTRA Rozwija Talent” organizowane są działania mające na celu wspieranie i inspirowanie nauczycieli, rodziców i dzieci w rozwijaniu pasji i umiejętności plastycznych. Jedną z takich akcji był ogólnopolski konkurs plastyczny dla szkół „ASTRA Rozwija Talent”. Natomiast pod koniec października br Astra, we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Szkole, uruchamia kolejny projekt, tym razem zachęcający rodziców do kreatywnych zabaw plastycznych z dzieckiem. Będzie to internetowy Poradnik „Rozwijaj Talent Dziecka” na stronie www.astrarozwijatalent.pl

 

Więcej informacji na temat marki Astra na stronie www.astraland.pl

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć