Warszawa

Mini cross - czy to bezpieczny sport dla dziecka?

Mini cross - czy to bezpieczny sport dla dziecka?

Dzieci w wieku do 14 lat, a w szczególności chłopcy bardzo często są mocno zainteresowani motocyklami i jazdą na dwóch kołach. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko uwielbia taką formę spędzania wolnego czasu, koniecznie naucz je jeździć i zainwestuj w dobry sprzęt, czyli mini crossa. Czy to dobry pomysł? Oczywiście, że tak, ale tylko wtedy, kiedy wiesz, w jaki sposób zabezpieczyć swoją pociechę przed ewentualnymi urazami ciała w razie upadku.

 

Jak ubrać dziecko na mini crossa? Podpowiadamy!

 

Właściwy ubiór dziecka na mini crossa to podstawa, aby zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy. Tylko wtedy, kiedy kupisz profesjonalny strój na crossa dla dziecka wraz z obuwiem oraz ochraniaczami, zyskasz pewność, że Twoja pociecha będzie w 100% bezpieczna podczas podróżowania na mini crossie. Dobry kombinezon na crossa powinien być przede wszystkim:

 

 • wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne,
 • dobrze dopasowany rozmiarem do ciała dziecka,
 • wyposażony w niezbędne ochraniacze.

 

Pamiętaj jednak, że strój na crossa to nie wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej nauki jazdy na mini crossie. W ramach wyposażenia dziecka w odpowiedni strój, zaopatrz je także w takie produkty, jak: 

 

 • obuwie zabezpieczające piszczele i kostki,
 • rękawice motocyklowe,
 • dobrej jakości kask na crossa,
 • buzer lub żółwia ochronnego na plecy.

 

Teraz już wiesz, że kombinezon na crossa to nie wszystko, w co warto zainwestować podczas zakupu mini crossa dla swojego dziecka.

 

Czy prowadzenie mini crossa jest bezpieczne dla dziecka?

 

Prowadzenie każdego pojazdu mechanicznego niesie ze sobą pewne ryzyko, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Oczywiście w dużej mierze zależy do od umiejętności dziecka oraz jego przygotowania to takiego sporu, jakim jest motocross. Ubranie na crossa to podstawa – tak samo, jak nauka umiejętności prowadzenia mini crossa. Ogólnie rzecz biorąc jazda na mini crossie może być niebezpieczna, ale jako rodzic masz możliwość zabezpieczenia swojej pociechy na wypadek przewrócenia się w terenie.

 

Czy mini cross to dobry sport dla dzieci?

 

Mini cross to pojazd, który może z powodzeniem prowadzić dziecko w wieku już od 6-7 lat. Kupując niewielki motocykl terenowy dla dziecka, koniecznie zadbaj o to, aby skompletować też wcześniej dobrze dopasowany strój na crossa. Ten powinien się składać z takich elementów, jak: spodnie, kurtka, kask, buty i rękawice. Jazda na mini crossie to dobry sposób na uaktywnienie dziecka w jego wolnym czasie.

 

Finalnie może okazać się, że Twoje dziecko zostanie miłośnikiem tego sportu, a w przyszłości być może osiągnie spore sukcesy w tej kwestii. 

 

Nigdy nie ograniczaj możliwości swojego dziecka! Kiedy już kupisz mini crossa, zaopatrz dziecko w profesjonalną odzież i obuwie oraz akcesoria motocyklowe, a dopiero następnie rozpocznij wspólnie z nim naukę jazdy w terenie. Najlepsze ubrania na crossa – nawet dla najmłodszych, znajdziesz w wielu sklepach motocyklowych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

 

Jak wybrać idealnego mini crossa dla dziecka?

 

Jest kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealnego mini crossa dla kilkuletniego dziecka. Pamiętaj, aby zawsze wybierać sprzęt, który będzie sprawny pod względem technicznym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko podczas każdej przejażdżki będzie w 100% bezpieczne. Kupując mini crossa dla dziecka zadbaj o to, aby Twoja pociecha dosięgała nogami do ziemi, kiedy na nim usiądzie. Wybierając idealnego mini crossa dla dziecka zwracaj uwagę na:

 

 • stan techniczny silnika,
 • sposób działania układu hamulcowego,
 • stan wizualny,
 • wielkość kół,
 • wysokość siedziska.

 

Oczywiście sam wybór odpowiedniego mini crossa jest tak samo ważny, jak i skompletowanie ubioru. Warto mieć na uwadze fakt, że dziecko na mini crossie powinno być maksymalnie bezpieczne. Podsumowując – koniecznie zadbaj zarówno o jak najlepszy sprzęt - sprawdzony i niezawodny technicznie - a także profesjonalną odzież i obuwie dla dziecka. Dzięki temu zabezpieczysz swoją pociechę na wypadek ewentualnego upadku i zapewnisz mu komfortowe i bezpieczne odkrywanie sportu.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć