Warszawa

Implanty oraz zabiegi dentystyczne dla pięknego uśmiechu

Implanty oraz zabiegi dentystyczne dla pięknego uśmiechu

Implanty stomatologiczne to jedna z możliwości zapewnienia pięknego uśmiechu. Implanty zębowe zwrócą Ci pewność siebie i poprawią funkcjonowanie. Dowiedz się więcej o zabiegach przywracających blask Twoich zębów.

 

Zdrowy i lśniący uśmiech

 

Piękny uśmiech jest wizytówką człowieka. Uśmiech uwodzi, łagodzi nastrój oraz "przemawia" do drugiej osoby. Każdy z nas chce żeby nasze zęby miały piękny wygląd.

 

Niestety większość zębów jest też bardzo podatna na czynniki zewnętrzne, dlatego konieczna jest ich codzienna pielęgnacja. Równie ważna jest profilaktyka oraz systematyczne wizyty dentystyczne.

 

Zadbanie o piękny oraz zdrowy wygląd uśmiechu to inwestycja w nas samych, która będzie się przekładać w przyszłości. 

 

Stomatolog Wilanów sprawdzi stan Twoich zębów i zaleci ewentualne zabiegi. W razie dużych ubytków możliwe jest leczenie implantologiczne.

 

Zęby utrzymywane z złym stanie sprawią, że bakterie będą rozwijać się w jamie ustnej co może doprowadzić do poważnych zdrowotnych konsekwencji. 

 

Bezpieczeństwo zabiegów stomatologicznych

 

Przy każdym zabiegu ważne jest nasze bezpieczeństwo, przy usunięciu zęba: w momencie kiedy wprowadzany jest implant zębowy lub podczas odkamieniania płytki nazębnej. Każda z tych czynności dentystycznych jest bezpośrednią ingerencją w ludzki organizm.

 

Zabieg chirurgiczny musi być wykonywany przez osobę, która posiada rozległą wiedzę stomatologiczną oraz cechuje się dużym doświadczeniem w swoim zwodzie. 

 

Każdy zabieg dentystyczny powinie odbywać się w sterylnych warunkach, które w 100% zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest właściwa diagnoza. Niekiedy wystarczy umówienie się na zwykłą wizytę kontrolną, która wykaże problem, ale czasem zalecane są dodatkowe badania np. tomografia komputerowa.

 

Jeżeli dentysta zobaczy na prześwietleniu, że korzeń zęba ulega próchnicy potrzebne będzie wykonane profesjonalnych zabiegów. Leczenie kanalowe Warszawa jest zapewnione przez kliniki z wieloletnią pracą z klientem.

 

Każdego pacjenta należy indywidualnie badać i sprawdzać ogólny stan zdrowia przed rozpoczęciem zabiegu. Dopiero wówczas zyskamy pewność o bezpieczeństwie.

 

Implant stomatologiczny

 

Brak zęba to nie tylko rysa na naszym wyglądzie, ale też kompleksy oraz utrudnione funkcjonowanie poprzez np. problemy z jedzeniem lub piciem. 

Wszczepienie implantu przywróci dawny blask naszego uśmiechu. Różne rodzaje implantów pozwalają na dostosowanie odcieniu oraz kształtu.

 

Do zabiegu implantacji wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, nie jest to operacja chirurgiczna. 

 

Niekiedy zanim zostanie wszczepiony implant pacjent wymagana leczenia implantologicznego. Podczas leczenia miejsce, w którym będzie umieszczony implant musi zostać doprowadzone do właściwej kondycji i należycie oczyszczone. 

Decydując się na wszczepienie implantów w stolicy wybierz klinikę, która oferuje najlepsze implanty w Warszawie. Jakość materiałów oraz przeprowadzonego zabiegu wpłynie na Twoje zdrowie. 

 

Implant zęba powinien zostać właściwie dopasowany, ale również musi być stworzony z najwyższej jakości materiału, który będzie odporny na mechaniczne uszkodzenia. Najczęściej stosuje się implanty tytanowe, które są testowane pod względem bezpiecznego użytkowania. 

 

Wybielanie zębów

 

Lśniące i białe żeby dają poczucie komfortu i zwiększają naszą pewność siebie. Utratę bieli wpływają składniki spożywcze, które spożywamy, zła pielęgnacja oraz stany chorobowe.

 

Na wybielanie zębów możemy umówić się do kliniki dentystycznej lub zabieg dokonać samemu w domu.

 

Wybierając wariant domowy warto jest wcześniej udać się na wizytę kontrolną do stomatologa, który da dokładne wskazówki i ewentualne przeciwwskazania. 

Wśród dostępnych metod wybielania odnajdziemy: 

 

  • stosowanie nakładek wybielających
  • wybielanie niebieskim światłem
  • wybielanie zębów martwych poprzez aplikację środka wybielającego do wnętrza zęba

 

Wybielanie zębów dla wyrównania kolorytu warto też rozważyć kiedy decydujemy się na implanty zębów.

 

Ilość wykonywanych zabiegów wybielania będzie zależna od efektu jaki chcemy osiągnąć. Np. wybielanie nakładkowe Warszawa może trwać od 7 dni do 3 tygodni. 

 

Piękny uśmiech Twojego dziecka

 

Dbałość o zęby powinna rozpoczynać się już od pierwszych dni kiedy pojawią się ząbki u dziecka. Okres wzrostu zębów jest bolesny dla dziecka, dlatego nie powinniśmy go narażać na dodatkowe bolesne zabiegi. 

 

Mleczne zęby mają tendencję do psucia oraz kruszenia. Ich kondycja może przełożyć się na zęby stałe.

 

Zadbaj o wizyty u dziecięcego stomatologa oraz ortodonty, który będzie czuwał nad właściwym formowaniem się zgryzu dziecka. 

 

Stomatologia dziecięca Warszawa jest przykładem, że gabinety dentystyczne mogą być miłym miejscem dla dziecka. Ośrodki tego typu z reguły nie kojarzą się pozytywnie dzieciom. Dlatego ważne jest żeby znalazły się w miejscu, które da im poczucie bezpieczeństwa oraz miłą atmosferę.

 

Wizyty dentystyczne są koniecznością, warto zadbać by dziecko podczas nich miało zachowany komfort psychiczny i nie bało się kolejnej wizyty. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć