Warszawa

Wakacje za granicą z dziećmi? Który kraj wybrać na rodzinne wczasy?

Wakacje za granicą z dziećmi? Który kraj wybrać na rodzinne wczasy?

Wakacje z dziećmi to spore wyzwanie, jednak da mu się sprostać. Wszystko zaczyna się od odpowiedniego zaplanowania tego przedsięwzięcia. Najważniejszą kwestią jest cel podróży. Dokąd się wybrać, żeby zadowoleni byli zarówno rodzice, jak i dzieci? Możliwości jest naprawdę wiele – przedstawiamy trzy najciekawsze kierunki na udany rodzinny urlop, który będziecie miło wspominać przez wiele lat!

 

Zanim wybierzesz właściwy kierunek

 

Chcesz odpocząć, ale i zapewnić swoim pociechom dużo zabawy? Pogodzenie tych dwóch kwestii wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Trzeba odpowiednio zaplanować podróż i wziąć pod uwagę potrzeby dzieci. Zapewne wiesz z doświadczenia, że łatwo się nudzą, więc rozglądając się za celem podróży, pomyśl nie tylko o rozrywce dla siebie. Rodzinny urlop to w końcu doskonała okazja do wspólnych aktywności i zacieśniania więzów rodzinnych.

 

Co jeszcze warto rozważyć, zanim wybierzesz kierunek podróży? Weź pod uwagę także:

 

  • panujące w danym miejscu warunki klimatyczne, które będą komfortowe dla każdego z członków rodziny,
  • atrakcje oferowane np. przez touroperatora lub hotel, w którym się zatrzymacie (ważne, by były dopasowane do wieku dziecka),
  • bezpieczeństwo i sytuację polityczno-społeczną w wybranym kraju,
  • długość podróży – jeśli zapowiada się na kilkugodzinny lot lub jazdę samochodem, zabierz ze sobą przedmioty, które zajmą w tym czasie dziecko.

 

Potrzebujesz konkretnych przykładów miejsc, w które warto się wybrać całą rodziną? Oto trzy propozycje na wakacje – południe Europy, bardziej egzotyczne klimaty, a także coś dla wielbicieli chłodniejszego klimatu.

 

Najlepsze kraje na wakacje z dziećmi

Włochy

 

Tu możesz liczyć na zróżnicowany krajobraz, w którym każdy może znaleźć miejsce dla siebie – od urokliwych wsi i małych miasteczek, po metropolie pełne zapierających dech w piersiach zabytków. Do ciebie należy wybór, czy udać się na aktywny odpoczynek w Alpach, czy też zrelaksować się nad rozgrzanym Adriatykiem. Rodzinom, którym nie przeszkadzają wysokie temperatury, polecamy południowe tereny, np. Sardynię lub Sycylię. Całość dopełni popularna w Polsce włoska kuchnia – pizze, makarony, ravioli – tym razem do spróbowania u źródła!

 

Turcja

 

Jeśli masz ochotę na wakacje połączone z odpoczynkiem nad morzem, świetnym pomysłem może się okazać Turcja – nieco mniej hałaśliwa i zatłoczona w porównaniu z Egiptem czy Tunezją, choć równie piękna. Podróż w tym kierunku jest stosunkowo krótka. Niewątpliwą zaletą wypoczynku w Turcji są atrakcje oferowane przez hotele w największych kurortach. Obecni tam animatorzy zadbają o to, by twoje pociechy się nie nudziły. Tureckie wybrzeże jest także otwarte na miłośników sportów wodnych. Co powiesz na lekcję nurkowania z całą rodziną?

 

Egipt

 

Słoneczne egipskie kurorty to doskonały wybór na wakacje z dziećmi. Przygotuj się na aktywny wypoczynek na słonecznych plażach z drobnym białym piaskiem. Rodzinne lekcje nurkowania, podziwianie rozległych raf koralowych i wycieczki na wielbłądach! Zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni. A gdy rodzicom zamarzy się odrobina odpoczynku w samotności, wiele kurortów jest wyposażone w Aquaparki, w których organizowane są zajęcia i animacje dla pociech w różnym wieku. To doskonałe rozwiązanie na wakacje z dziećmi – obie strony będą zadowolone i wypoczęte.

 

A może wolisz samodzielnie znaleźć idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi? Wymienione w tekście kierunki i wiele innych atrakcyjnych celów podróży znajdziesz na EximTours.pl!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć