Warszawa

Zainwestuj w gry rozwojowe i obserwuj jak rozwija się Twoje dziecko

Zainwestuj w gry rozwojowe i obserwuj jak rozwija się Twoje dziecko

Okres jesienno zimowy sprzyja raczej spędzaniu czasu w domu niż na świeżym powietrzu. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku odpowiednią porcję rozrywki - warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Świetna zabawa, gra dla całej rodziny, która będzie np. wspomagała pamięć lub zręczność - to wszystko brzmi jak przepis na dobrze spędzony czas! Po jakie gry warto sięgać i dlaczego? O tym poniżej!

 

  • Dobierz odpowiednie zabawki do możliwości i zainteresowań Twojego dziecka
  • Zaktywizuj swoje dzieci - gry pamięciowe będą tutaj świetnym rozwiązaniem!
  • Jakie zasady ma gra memory dla dzieci?
  • Kiedy zacząć grać w gry memory z dziećmi? Jak wpływają na ich rozwój?
  • Gry zręcznościowe dostarczają wielu emocji i pozwalają ćwiczyć refleks
  • Zapewnij swojemu dziecku dawkę rozrywki offline
  • Gry do samodzielnej zabawy to hit zarówno dla dzieci jak i dla rodziców

 

Dobierz odpowiednie zabawki do możliwości i zainteresowań Twojego dziecka

 

Podczas poszukiwań rozrywek dla dzieci - w pierwszej kolejności warto dobrać takie gry, których poziom trudności będzie korespondował z możliwościami poznawczymi dziecka. Proste zasady, ciekawa szata graficzna - to wszystko powinno zachęcić najmłodszych do podjęcia nowej aktywności. Kieruj się zawsze rekomendacjami producentów w kontekście zalecanego wieku, od którego można sięgać po dany produkt - w przypadku niektórych gier drobne elementy takie jak np. drobne klocki pionki czy kostki mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla maluchów! Zachowaj rozwagę - bezpieczeństwo malucha to priorytet!

 

Zaktywizuj swoje dzieci - gry pamięciowe będą tutaj świetnym rozwiązaniem!

 

Zabawki edukacyjne to rozrywka nie tylko dla najmłodszych! Z takiego treningu dla umysłu mogą także korzystać dorośli członkowie rodziny. Wspólne spędzanie czasu na takich aktywnościach nie tylko pomoże w zacieśnianiu więzi, ale także zapewni umysłowy fitness! Zachęcanie pociechy do ćwiczenia pamięci na pewno zaprocentuje w czasie nauki szkolnej. Subtelne wspomaganie dziecięcego umysłu to zdecydowanie dobry kierunek!

 

Jakie zasady ma gra memory dla dzieci?

 

Każdy zestaw składa się z parzystej liczby kart z nadrukowanymi obrazkami - każda taka grafika ma swoją parę. Pierwszy punkt przed rozpoczęciem zabawy powinno stanowić zapoznanie się z tymi ilustracjami. Później wszystkie karty należy obrócić na drugą stronę - wyglądają dokładnie tak samo. Cała zabawa polega na tym, aby po odkryciu jednej karty - jak najszybciej przypomnieć sobie, gdzie leży jej para. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość kart - jak widać są to proste zasady.

 

Kiedy zacząć grać w gry memory z dziećmi? Jak wpływają na ich rozwój?

 

Po tę grę z powodzeniem mogą zacząć sięgać już dwuletnie pociechy, zatem gry memory dla dzieci to w zasadzie uniwersalna zabawka.

 

Warto także wspomnieć o korzyściach, jakie oferują takie gry. Poza ćwiczeniem pamięci umożliwiają także rozwijanie spostrzegawczości. Konieczność dostrzeżenia różnic w obrazkach wymaga bowiem skupienia się na detalach oraz na cierpliwości. To z kolei z pewnością zaprocentuje, szczególnie w przypadku tych dzieci, które mają problem ze skupieniem uwagi na jednym zadaniu. Na uwagę zasługuje także fakt, że po tę grę można sięgać w pojedynkę, ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się także jako forma spędzania czasu z rodzicami czy innymi dziećmi - kształtowanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat jest wysoce istotne!

 

Gry zręcznościowe dostarczają wielu emocji i pozwalają ćwiczyć refleks

 

W opozycji od gier pamięciowych są gry oparte przede wszystkim na tym, aby ćwiczyć refleks oraz zręczność i spostrzegawczość. Przykład mogą stanowić np. ponadczasowe piłkarzyki - z pewnością każdy z nas pamięta zacięte walki spędzone przy tej grze! Dzieci bardzo lubią takie aktywności. Warto także wspomnieć, że gry memory również wpisują się w kategorię gier zręcznościowych. Trzeba bowiem sprawnie obracać karty i wykazywać się spostrzegawczością - sprawdź propozycje na Lalabu.

 

Zapewnij swojemu dziecku dawkę rozrywki offline

 

Nie da się ukryć, że dzieci lubią spędzać czas na korzystaniu z urządzeń mobilnych. Oglądanie bajek, gry online - to wszystko przykłady aktywności, na które w limitowanym czasie pozwalają rodzice, aby pociecha mogła np. zająć się sobą podczas oczekiwania w kolejce do lekarza. Warto pokazywać alternatywne możliwości spędzania czasu w stosunku do świata online. Dzięki temu z większą dozą prawdopodobieństwa unikniesz np. ciągłego przywiązania Twojej pociechy do urządzeń elektronicznych. Puzzle, gry zręcznościowe czy gry typu memory powinny stanowić skuteczną zachętę do zabawy!

 

Materiał sponsorowany

 

Gry do samodzielnej zabawy to hit zarówno dla dzieci jak i dla rodziców

 

Jeżeli zastanawiałeś się nad tym, jak zorganizować wolny czas swojego dziecka, albo szukasz pomysłu na prezent dla zaprzyjaźnionego malucha - powyższy poradnik powinien ułatwić Ci znalezienie odpowiedniej inspiracji. Inwestycja w taką grę przyniesie szereg korzyści. Co istotne - jak najbardziej nadaje się także do samodzielnej zabawy, co powinno ułatwić zajęcie się samym sobą bez konieczności angażowania dorosłych. Nie zwlekaj - przejrzyj dostępne propozycje i wybierz odpowiedni wariant gry dla dziecka!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć