Warszawa

SUV dla rodziny - jakie możliwości powinien oferować?

SUV dla rodziny - jakie możliwości powinien oferować?

Rodzinny SUV powinien zapewniać maksymalny komfort podczas jazdy z najbliższymi. Co sprawia, że użytkowanie SUV-a staje się jeszcze przyjemniejsze?

 

SUV dla rodziny – co sprawia, że idealnie spełnia swoje zadanie?

 

Rodzinne SUV-y muszą być bardzo wszechstronne. Ich nadwozie oferuje dużo przestrzeni, przez co są tak często wybierane właśnie przez rodziny. Jednak sama przestrzeń to nie wszystko. Użyteczności dopasowanej do zróżnicowanych rodzinnych potrzeb dodają SUV-om szczegóły, na które można nie zwrócić uwagi od razu. Jakie rozwiązania warto uwzględnić, aby uzyskać z rodzinnego SUV-a maksymalne możliwości?

 

SUV dla rodziny – jak rozpoznać odpowiedni model?

 

Popularność SUV-ów przyczyniła się do powstania różnych wersji tego nadwozia. Można wyróżnić małe SUV-y kompaktowe, sportowe SUV-y coupé, czy też luksusowe SUV-y premium o olbrzymich sylwetkach. Każdy z nich jest dostosowany do innych oczekiwań, jednak dla rodziny potrzebne jest coś zupełnie innego.

 

Wymagania stawiane przed rodzinnymi SUV-ami są bardzo szerokie. Samochody muszą być w stanie dostosować się do zmiennych sytuacji – od jazdy z dziećmi oraz ich przyjaciółmi do konieczności przewiezienia szafki lub pralki. Wnętrze samochodu musi być bez wątpienia przestronne. Obszerne nadwozie może jednak utrudniać manewrowania w mieście, dlatego zaprojektowanie maksymalnie wszechstronnego SUV-a dla rodziny jest tak dużym wyzwaniem.

 

Aby zweryfikować czy SUV dla rodziny odpowiednio łączy przestrzeń wnętrza z wygodą manewrowania najlepiej porównać obydwa parametry. Dobrym przykładem do zobrazowania wyników pomiarów będzie rodzinny SUV Land Rover DISCOVERY SPORT, który oferuje również wiele rozwiązań podnoszących jego możliwości.

 

Land Rover DISCOVERY SPORT może być wyposażony w trzeci rząd siedzeń. Układ 5+2 będzie bez wątpienia przydatny w rodzinnym SUV-ie, zapewniającym wygodną i bezpieczną jazdę z dziećmi. Wszystkie tylne fotele można również złożyć, osiągając do nawet 1 794 l przestrzeni bagażowej. W standardowym 5-osobowym układzie wnętrze samochodu zapewnia 1 179 l. Ten wynik przekłada się na 963 l użytecznej przestrzeni, mierzonej metodą “na sucho”.

 

Czy samochód o tak dużym wnętrzu może zapewnić wygodę manewrowania w mieście? Sporo na ten temat może powiedzieć pomiar średnicy zawracania. Średnica zawracania modelem DISCOVERY SPORT pomiędzy krawężnikami wynosi 11,8 m, natomiast pomiędzy ścianami jest to 12,14 m. To bardzo zbliżone rezultaty do wyników osiąganych przez kompaktowe i sporo mniejsze od niego modele miejskie. To nie dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że ten przestronny SUV ma zaledwie niespełna 4,6 m długości.

 

Land Rover DISCOVERY SPORT – w jaki sposób spełnia oczekiwania rodziny?

 

Land Rover DISCOVERY SPORT oprócz przestrzeni wnętrza i wygody manewrowania, wykorzystuje również rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i zwiększają wszechstronność.

 

Miejsce dla wszystkich

 

Aby zapewnić możliwość dopasowania proporcji bagażnika i miejsc siedzących, wnętrze modelu DISCOVERY SPORT może być ustawione w konfiguracjach dla od dwóch do siedmiu osób. Dzięki możliwości przesuwania tylnej kanapy można w nim uzyskać większą przestrzeń bagażową podczas jazdy z dziećmi, które nie wymagają tak dużo miejsca na nogi co dorośli pasażerowie. Przesunięcie kanapy do tyłu i pochylenie jej oparcia zapewni natomiast dosyć przestrzeni dla wysokich osób.

 

 

Szybkie dostosowanie samochodu do jazdy z dziećmi ułatwiają mocowania IsoFix, pozwalające szybko i bezpiecznie zamocować fotelik. Dzięki temu Land Rover DISCOVERY SPORT pozwala na szybkie przeniesienie fotelika na inne miejsce w razie konieczności.

 

Praktyczny bagażnik

 

Duża przestrzeń bagażowa w Land Roverze DISCOVERY SPORT została osiągnięta między innymi dzięki wysoko położonej, płaskiej linii dachu, dzięki czemu SUV z dużym bagażnikiem może być wypełniony walizkami aż po sam sufit. W takiej sytuacji widoczność w tylnym lusterku jest mocno ograniczona. Jednak dzięki dostępnej w tym modelu technologii ClearSight używanie lusterka jest możliwe w każdej sytuacji. Kamera w tylnej części nadwozia przekazuje obraz przestrzeni za samochodem do ekranu w lusterku. Dzięki temu pełną widoczność do tyłu z dużą ilością bagaży można zachować zarówno podczas szybkiej jazdy autostradą, jak i w trakcie powolnego cofania w miejsce parkingowe.

 

Wydajny napęd

 

Aby odpowiednie osiągi i rozsądne spalanie Land Rover DISCOVERY SPORT wykorzystuje napęd hybrydowy. Szeroki wybór jednostek pozwala lepiej dopasować silnik do sposobu użytkowania samochodu. Silniki Diesla dostępne w tym modelu wykorzystują technologię MHEV. To jednostki o mocy 163 lub 204 KM, które szczególnie dobrze sprawdzą się w dalekich trasach.

 

Do intensywnej jazdy w mieście najlepiej wybrać Land Rovera DISCOVERY SPORT w wersji PHEV. Umożliwia ona nawet do 60 km jazdy w trybie elektrycznym, co znacznie obniża koszty użytkowania samochodu w mieście. Dla kierowców o bardziej dynamicznym stylu jazdy przygotowano benzynową odmianę MHEV, która rozwija moc 290 KM.

 

Dodatki dla całej rodziny

 

Tym, co sprawia, że Land Rover DISCOVERY SPORT to idealny SUV dla rodziny są również dodatki zwiększające użyteczność samochodu dla wszystkich jej członków, takie jak:

 

  • kamera 3D jeszcze bardziej ułatwiająca kierowcy manewrowanie w mieście,
  • uchwyty na tablety zapewniające dzieciom komfortową rozrywkę podczas podróży,
  • bagażnik dachowy umożliwiający wygodny transport np. sprzętu sportowego,
  • akcesoria zapewniające komfortową podróż zwierzętom.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć