Warszawa

Łóżko dziecięce - czym kierować się przy wyborze?

Łóżko dziecięce - czym kierować się przy wyborze?

Wejście dziecka w wiek przedszkolny wiąże się zazwyczaj z przygotowaniem mu w domu czy mieszkaniu własnego kąta. Wbrew pozorom jednak, urządzanie pokoju dla dziecka potrafi przysporzyć rodzicom niemałych problemów, a pierwsze „schody” pojawiają się już przy wyborze odpowiedniego łóżka dziecięcego. Jak nie pogubić się w natłoku oferowanych modeli i wybrać łóżko odpowiednie dla swojego dziecka? W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, czym kierować się przy wyborze łóżka do pokoju dziecięcego.

 

Łóżko dziecięce odpowiednie dla przedszkolaka

 

Rodzice bardzo często zastanawiają się jakie łóżko będzie odpowiednie dla malucha, który wyrósł już z pierwszej „kołyski”. Ważne, żeby było ono bezpieczne i zapewniało komfortowy sen. W tym przypadku doskonale sprawdzi się łóżko dziecięce z barierką, które chroni dziecko przed upadkiem na podłogę w trakcie snu. Łóżko dziecięce przeznaczone dla małych dzieci nie może posiadać ostrych krawędzi i dobrze, żeby było wykonane z wytrzymałego materiału, posiadającego odpowiednie certyfikaty. Stąd odpowiednim wyborem będzie łóżko dziecięce drewnianeklasyczne, ozdobione np. postaciami z ulubionej bajki, w formie domku czy o ramie przypominającej np. auto wyścigowe. Należy jednak pamiętać o tym, aby kolorowe łóżka były wykończone nietoksycznymi materiałami. Decydując się z kolei na łóżko dziecięce z materacem, warto wybrać taki model, w którym materac wyróżnia się wysoką odpornością na grzyby, pleśń, roztocza oraz bakterie.

 

Ogromnym plusem materaca dla najmłodszych jest również porowaty i szybkoschnący materiał, który zabezpieczy przed dużymi stratami w razie rozlanych płynów bezpośrednio na jego powierzchnię. Dobrze, aby taki materac był również niezabudowany, z małą ilością zakamarków, po to, by móc go łatwo i szybko wyczyścić.

 

Łóżka do pokoju dziecięcego dla ucznia

 

Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje z całą pewnością już większego łóżka, z racji tego, że w tym okresie pociecha potrafi naprawdę szybko rosnąć. Stąd odpowiednim wyborem będzie np. łóżko dziecięce 160x80, dające właścicielowi duży komfort przestrzeni. Dla dzieci szkolnych, które stają się świadome potrzeby szanowania domowego wyposażenia odpowiednim wyborem będzie również łóżko dziecięce tapicerowane, które oprócz ciekawego designu jest niezwykle miłe w dotyku, co z pewnością pokocha każdy kilkulatek.

 

Łóżka dziecięce dla rodzeństwa

 

Gdy pomyślimy o miejscu do spania dla rodzeństwa, bardzo często pierwszym skojarzeniem będzie łóżko piętrowe. Oczywiście w niewielkich przestrzeniach, chrakteryzujących nowe budownictwo mieszkalne, takie rozwiązanie jest „na wagę złota”. Aczkolwiek istnieje dla niego ciekawa alternatywa, która zyskuje uznanie zwłaszcza wśród rodziców, których nie przekonuje wysokość łóżek piętrowych, mianowicie łóżka dziecięce podwójne. Zamontowana w nich wysuwana szuflada z drugim materacem, staje się odrębnym miejscem do spania dla drugiego dziecka, a w dzień po jej schowaniu, zyskuje się w pokoju dodatkowe miejsce na zabawę. Ze względu na funkcjonalność i bezpieczeństwo, łóżko dziecięce rozkładane jest coraz liczniej wybieranym modelem.

 

Jeżeli poszukują Państwo nieszablonowych, ciekawych, komfortowych i co najważniejsze bezpiecznych rozwiązań dla swojej pociechy, zapraszamy do zakupów na stronie meblujdom.pl Nasz szeroki asortyment pozwoli dokonać zadowalającego zakupu zarówno, jeżeli chodzi o łóżko dziecięce dla dziewczynki, jak i łóżko dziecięce dla chłopca.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć