Warszawa

Dlaczego powinnaś kupić swojemu dziecku klocki LEGO?

Dlaczego powinnaś kupić swojemu dziecku klocki LEGO?

O zaletach, jakie niosą za sobą zabawki, nie trzeba długo mówić. Jednak z tym artykule sprawdzimy, jak do naszych domów zawitało LEGO, dlaczego warto przechowywać je w specjalnych pojemnikach na klocki i w końcu dlaczego tak naprawdę warto bawić się klockami LEGO. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź sama!

 

Klocki LEGO – kultowe zabawki łączące pokolenia

 

1932 – to właśnie w tym roku zaczęła się historia LEGO, która z powodzeniem trwa do dzisiaj. Nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu „LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Założycielem był Ole Kirk Christiansen, który na początku zajmował się produkcją drewnianych zabawek w Danii, a dopiero w 1947 roku zdecydował się produkować zabawki z tworzywa sztucznego. 

 

Ogromnym sukcesem okazały się oczywiście niewielkie klockowe cegiełki, które można było dowolnie ze sobą składać dzięki specjalnym wypustkom. Z czasem w pustych klockach umieszczono specjalnie rurki. To dzięki nim budowle mogły być coraz większe i bardziej skomplikowane, nie tracąc przy tym na stabilności. Co ciekawe, unikatowy system składania klocków LEGO został w 1958 roku opatentowany.

 

Po drodze działy się różne rzeczy, jednak każdy bez wątpienia przyzna, że klocki LEGO to zabawka kultowa. Można z niej zbudować dosłownie wszystko, włączając w to piękne figurki, pojazdy, elementy wyposażenia kuchennego czy inne drobne akcesoria. Co ciekawe, marka posiada w swojej ofercie klocki niemal dla każdej grupy wiekowej – przykładowo najmłodsi mogą bawić się LEGO Duplo i LEGO Friends, starsi LEGO Technic albo LEGO City, a dorośli mogą sięgnąć po skomplikowane klockowe budowle Koloseum, Ferrari czy znanego z Harry’ego Pottera Hogwartu.

 

A jeśli zastanawiamy się, jak przechowywać klocki, to oczywiście możemy zdecydować się na zwykłe pudełko, jednak ozdobą pokoju niewątpliwie będą pojemniki na klocki LEGO w kształcie głowy czy dużego klocka. Mamy też specjalne gablotki na figurki LEGO wykonane z transparentnego tworzywa. Tego typu pojemniki na klocki są nie tylko bardzo praktyczne i solidne, ale i dekoracyjne.

 

 

Dlaczego warto bawić się klockami LEGO?

 

Klocki LEGO znajdziemy niemal w każdym domu i nic dziwnego – korzyści z ich układania są naprawdę nieocenione. Przede wszystkim można bawić się nimi dosłownie na każdym etapie rozwoju, nie tylko samodzielnie, ale też z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy kolegami. To bardzo uniwersalna zabawka, która uczy współdziałania, cierpliwości, pokonywania danych przeszkód i rozwiązywania problemów.

 

Dzieci rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię, ale też wzmacniają chwytanie, ćwiczą palce i koordynację ręka-oko. Rozwijają również umiejętności planowania, myślenia przestrzennego i pojęć typu  „pod”, „obok”, „przed”, „nad” czy „za”. To jeszcze nie wszystko. Klocki LEGO występują w wielu wariantach, więc przy okazji zabawy poznajemy kolory, liczby, kształty i wielkości. Tutaj warto wykorzystać wspomniane już pojemniki na klocki LEGO, w których możemy grupować klocki na przykład na poszczególne kolory.

 

Dlaczego jeszcze warto bawić się klockami LEGO? Skomplikowane zestawy są świetną motywacją do pracy, wymagającą dużego skupienia, ale i dającą wiele satysfakcji. Konstruowanie kolejnych pojazdów i budynków nie ma granic. To też doskonały trening dla przyszłych informatyków, programistów czy architektów i inżynierów.

 

Poza tym klocki LEGO to inwestycja na lata. Bez względu na to, na który zestaw się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że przetrwają one wiele lat. Nic nie stoi na przeszkodzie, by klocki były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wbrew pozorom to naprawdę trwałe zabawki.

 

A zatem który zestaw LEGO kupisz swojemu dziecku? Gwarantujemy – na jednym się nie skończy! Udanej zabawy!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć