Warszawa

Ubranka dla niemowląt - czym się kierować przy wyborze?

Ubranka dla niemowląt - czym się kierować przy wyborze?

Świeżo upieczeni rodzice nie zawsze potrafią prawidłowo wybrać ubranka dla niemowlaka. Poznaj wachlarz dostępnych opcji i dowiedz się co jest istotne oraz o czym nie należy zapomnieć wybierając ciuszki dla niemowląt!

 

Rodzaje ubranek dla niemowląt

 

Niemowlęta to maluszki od chwili urodzenia do około roku. Od momentu, kiedy niemowlaki potrafią już utrzymywać postawę pionową, wkraczają w kolejny okres rozwoju. Jednak to początkowy okres noworodkowy i niemowlęcy jest pierwszym, z którym mierzą się świeżo upieczeni rodzice. Maluszek w tym czasie bardzo intensywnie się rozwija, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jego rodzice także wchodzą w tym momencie w nową dla siebie rolę, szczególnie jeśli jest to ich pierwsze dziecko. I to właśnie niedoświadczeni rodzice mają najwięcej wątpliwości i pytań. Należy do nich jest kłopot związany z tym, w co ubierać noworodka i jakie ubranka dla niemowląt będą najlepsze dla ich kruszynki.

 

Wśród ubranek niemowlęcych możemy wyróżnić kilka rodzajów ciuchów:

 

Body

 

Body to jedno z popularniejszych ubranek dla niemowlaków. Występuje w wersji z krótkim, długim rękawem lub w ogóle bez rękawów. Jest to najpopularniejszy model dla niemowląt. Body jest bardzo wygodne zarówno dla malucha, jak i rodziców. Posiada komfortowe zapięcia na napy, zapobiega odkrywaniu plecków i rolowaniu się ubranka.

 

Pajacyk

 

Pajacyki to jednoczęściowe ubrania dla niemowlaków, które pozwala szybko ubrać dziecko. Posiada charakterystyczny element w postaci zakrytych stopek. Pajace posiadają wygodne zapięcie, najczęściej na guziki lub napy, które biegnie przez środek brzuszka.

 

Rampers

 

Rampersy to bardzo przydatny model niemowlęcych ubranek. Te jednoczęściowe różnią się od pajacyków tym, że nie posiadają zakrytych stopek. Mogą występować w wersji z długim lub krótkim rękawkiem.

 

Półśpiochy

 

Półśpiochy to rodzaj ciuchów dla niemowląt, które wyglądają jak spodenki a dodatkowo posiadają skarpetki. To bardzo wygodne rozwiązanie chroniące stopy maluszków.

 

Wśród ubranek dla niemowląt znajdziemy jeszcze wiele innych rodzajów. Z podanymi powyżej warto jednak zapoznać się już na początku. Z pewnością część z nich przyda się już w pierwszych dniach po powrocie maleństwa do domu ze szpitala.

 

Ciuszki dla niemowląt – jakie powinny być?

 

Bezpieczeństwo noworodków jest najważniejsze, warto więc przed zakupem sprawdzić, czy ubranka dla niemowląt posiadają certyfikaty, które to potwierdzają. Jakie cechy powinny mieć ubrania dla niemowlaków?

 

  • naturalne materiały, które są przyjemne dla wrażliwej skóry i nie podrażnią jej,
  • komfortowe kroje, zaprojektowane z myślą o potrzebach najmłodszych np. sprawdzone kopertowe kroje dla najmłodszych,
  • brak zbędnych zapięć i niepotrzebnych ozdób,
  • wygodne zapięcia, które umożliwiają szybkie rozebranie i ubranie maluszka, by np. zmiana pieluszki nie była problemem i mogła odbyć się bez zbędnych komplikacji.

 

Wszystkie te elementy wpływają na samopoczucie maleństwa i jego rodziców. W ubrankach dla niemowląt liczy się bowiem dobra i przemyślana konstrukcja, jak np., proste, minimalistyczne fasony, które zapewniają komfort w każdej sytuacji. Niemowlaki większość czasu przesypiają, potrzebują więc wygodnych ubranek, które im to umożliwią. Wszelkie wzorzyste i dekoracyjne ubranka dla niemowlaka może i prezentują się bardzo ładnie, są jednak bardzo niepraktyczne, mogą sprawiać dyskomfort podczas leżenia, a np., falbanki mogą się podwijać i uciskać.

 

Polskie ubranka dla niemowląt – czym się wyróżniają?

 

MyBasic to polska marka, która w ofercie posiada komfortowe ubranka dla niemowląt. Są one wykonane z dzianiny interlock lub single jersey, która pochodzi z Polski. Materiały posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo.

 

Polskie ubranka dla niemowląt są kontrolowane na każdym etapie, są więc dopracowane w szczegółach. Najważniejsze jednak, że uwzględniają potrzeby najmłodszych i zapewniają im wygodę w pierwszych miesiącach życia. To potrzeby maluszków postawione są na pierwszym miejscu i to pod nie skrojone są ubranka niemowlęce najlepszych marek. Od projektu po wykonanie na pierwszym miejscu stawiane są maluszki. Warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania dla maluchów, ich komfort jest bowiem najważniejszy.

1/1
1/1

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć