Warszawa

Używasz suszarki, prostownicy czy lokówki? Pamiętaj o odpowiedniej ochronie włosów!

Używasz suszarki, prostownicy czy lokówki? Pamiętaj o odpowiedniej ochronie włosów!

Fryzura stanowi istotny element codziennego image’u, o który wiele kobiet dba każdego dnia, dlatego warto zatroszczyć się o kondycję włosów, aby zachwycały i podkreślały Twoje piękno.

 

Czy suszarka szkodzi włosom? Otóż nie, nie zawsze! Włosom nie szkodzi samo używanie suszarki, ale jej złe używanie, ustawianie zbyt wysokiej temperatury. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie delikatnym i chłodniejszym strumieniem powietrza.

 

Lokówki także już w większości mają regulowaną temperaturę, warto zwrócić na to uwagę przy ich zakupie.

 

Musimy jednak podkreślić, że regularne kręcenie, prostowanie i suszenie włosów właśnie może je przesuszyć i doprowadzić do stanu, gdy będą mocniej wypadać. Ważne, aby przed każdym kontaktem z suszarką, prostownicą i lokówką nałożyć na pasma specjalny preparat ochronny.

 

Na rynku dostępne są inteligentne suszarki i lokówki, które badają poziom nawilżenia włosów, a także dostosowują temperaturę nawiewu.

 

Ważne, aby przy używaniu suszarki włosy były oddalone od niej o ok 30 cm. Dzięki temu nie wysuszamy cebulek.

 

Najważniejsza jest jednak ochrona – termoochrona

 

Aby suszenie włosów i stylizacja ich lokówką były bezpieczne dla Twoich włosów, nie możesz zapominać o termoochronie. Przy częstym suszeniu należy pamiętać o używaniu sprayów i pianek, które mają chronić nasze włosy przed działaniem wysokiej temperatury i niwelować ich wpływ.

 

Kosmetyki do termoochrony zawierają w swoim składzie ksylozę – to składnik, który tak jak silikon otula włos, tworząc wokół niego warstwę ochronną.

Działanie silnym powietrzem i stylizacje na gorąco osłabiają strukturę włosa, sprawiając, że włosy kruszą się, a ich struktura się osłabia. Końcówki włosów mogą się rozdwajać i puszyć. Dlatego kosmetyki termoochronne powinny być używane przy każdej stylizacji i suszeniu. Nie zapewniają one w 100% ochrony, jednak wpływają pozytywnie i znacząco na wygląd i kondycję włosów.

 

Właśnie pod wpływem wysokiej temperatury termokosmetyki zaczynają działać i chronić włosy od nasady aż po same końce.

 

Aby wzmocnić włosy oraz działanie termoochrony, należy wzmacniać pasma podczas codziennej pielęgnacji. Warto używać odżywek po każdym myciu, olejować włosy i korzystać z nawilżających masek, aby zniwelować działanie wysokiej temperatury.

 

Suszenie włosów lepiej kończyć niską temperaturą, aby łuski włosów zamknęły się i zwiększyły swoją wytrzymałość.

 

Dla pięknych i zdrowych włosów warto pamiętać o używaniu kosmetyków z termoochroną.

 

Źródło: Waybeauty.pl

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć