Warszawa

Modne łóżka do nowoczesnych wnętrz

Modne łóżka do nowoczesnych wnętrz

Urządzasz nowoczesną sypialnię? Które rodzaje łóżek możesz wziąć pod uwagę?

 

Moda na funkcjonalne modele łóżek

 

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz zachęcają do rozwiązań minimalistycznych. Staramy się nie zagracać pomieszczeń, unikać tzw. kurzołapów i jak najwięcej chować, by ułatwić sobie sprzątanie. To praktyczne podejście pozwala utrzymać w mieszkaniu porządek oraz ograniczyć czas poświęcany na przywracanie go. Jak to się ma do urządzania sypialni i wyboru łóżka?

 

W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się proste ramy łóżek, drewniane metalowe lub łóżka tapicerowane również o nieskomplikowanej formie. Ważną rolę odgrywa schowek pod łóżkiem, który może mieć formę wysuwanej szuflady lub skrzyni, do której dostęp uzyskujemy, unosząc stelaż łóżka do góry.To doskonałe miejsce, na schowanie codziennej pościeli, ale również pościeli dla gości, czy innych rzadko używanych przedmiotów. Skrzynia pod łóżkiem minimalizuje również zbieranie się od spodu kurzu, który z pewnością nie działa korzystnie na Twoje drogi oddechowe i jakość snu.

 

Bardzo ważnym tematem jest również rozmiar łóżka. Jeżeli tylko masz taką możliwość, wybierz większe, maksymalizując komfort użytkowania. Nowoczesne sypialnie to duże, przestrzenne łoża ustawione tyłem do jednej ze ścian i możliwością podejścia z trzech stron.

 

Łóżka drewniane, kontynentalne i tapicerowane

 

Metalowe ramy stopniowo tracą swoich zwolenników z uwagi na zasady filozofii feng shui. Według niej metal nie jest korzystnym materiałem, którym powinniśmy się otaczać podczas nocnego odpoczynku. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się naturalne drewno. Pozwala na swobodny przepływ pozytywnej energii, a przy tym ociepla wnętrze, za co uwielbiają je projektanci. Drewniane łóżka od wieków odgrywają swoją rolę należycie. Są bardzo trwałe i estetyczne. Choć wpisują się w tradycyjne aranżacje, wystarczy wybór odpowiedniej formy, koloru, by z ich udziałem  stworzyć niebanalny klimat również w nowoczesnej sypialni.

 

Dużym powodzeniem cieszą się także łóżka tapicerowane. Sprawiają, że pokój nabiera ciepła i przytulności. Takie miękko obite łóżko zachęca, by z niego skorzystać. Choć do najpopularniejszych należą modele w kolorze szarym, są osoby, które decydują się na bardziej odważne barwy. Łóżko zielone, granatowe czy żółte będą stanowić od razu główny element dekoracyjny sypialni. Pikowane zagłówki oraz zdobienia w postaci kamieni, kryształków nadadzą wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Doskonale wpisują się w aranżacje nowoczesne, glamour. Bardzo ekskluzywnie prezentuje się również łóżko z tapicerką ze skóry ekologicznej. Tu zdecydowanie łatwiej czyści się ramę i wezgłowie, lecz należy pamiętać o regularnej impregnacji i z reguły ekoskóra ma mniejszą trwałość, niż dobrej jakości tkanina. To uwaga szczególnie ważna dla właścicieli zwierząt domowych.

 

Łóżka kontynentalne, to coraz chętniej wybierane modele, na które mode przyszła z luksusowych hoteli. Są bardzo wysokie i składają się z kilku zintegrowanych materacy. Na wierzchu posiadają cienki topper, który łatwo można wymienić lub wyprać jego pokrowiec. Kolejną zaletą łóżka kontynentalnego jest wysoka trwałość oraz brak wystającej ramy, co jest szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć