Warszawa

Przyjaciel każdego rodzica: iRobot Roomba serii j7

Przyjaciel każdego rodzica: iRobot Roomba serii j7

Okruszki przy stole, drobinki ciastoliny na podłodze, prażona kukurydza obok kanapy czy pozostawione na dywanie zabawki – to tylko niektóre z dowodów świetnej zabawy pociechy. Przy dzieciach o utrzymanie porządku jest ciężko, ale doskonałą pomoc w tym zakresie oferuje iRobot Roomba serii j7.

 

Wysprzątany dom, świeżo wyczyszczone podłogi, zapach czystości, wracamy z dziećmi z przedszkola, szkoły czy spaceru i… porządek znika z każdą kolejną czynnością. Każdy rodzic to zna. Już pierwszy posiłek przynosi okruchy pod stołem, przekąska przed telewizorem kolejne ślady tej przyjemności, a odłożenie zabawek na miejsce to strata czasu lub staje się wręcz niemożliwe pod groźbą płaczu, np. gdy powstanie efektowny zamek z klocków. Posiadanie dziecka to ciągła walka o utrzymanie porządku. Na szczęście od 20 lat możemy korzystać z dobrodziejstwa jakim są roboty odkurzające, jak iRobot Roomba serii j7, który jest doskonałym pomocnikiem.

 

Wie o co chodzi w dobrej zabawie

 

Efektywność pracy robotów od pioniera i lidera tej dziedziny jest powszechnie znana. 20 lat tworzenia tego typu rozwiązań sprawia, że firma może pochwalić się przeszło 1000 patentów w dziedzinie robotyki. Jednym z nich jest 3-stopniowy system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka boczna zagarnia brud sprzed robota, jak i ten zgromadzony wzdłuż ścian i w rogach. Kierowany jest on ku ruchomej głowicy czyszczącej, która dostosowuje się do rodzaju powierzchni i wyposażona jest w dwie, przeciwbieżnie poruszające się szczotki. Podnoszą one zabrudzenie i z pomocą siły ssącej umieszczają w szczelnym zbiorniku robota. Poszczególne modele gamy produktowej różnią się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami, aby każdy mógł wybrać odpowiedniego pomocnika.

 

iRobot Roomba serii j7 został wyposażony w szereg rozwiązań, które docenią rodzice. Jednym z nich są Inteligentne mapy Imprint, które pozwalają wysłać robota do pracy w konkretnych pomieszczeniach, a nawet mniejszych, wydzielonych obszarach. Przy małych dzieciach każdy posiłek czy zabawa przy stole kończy się okruszkami na podłodze. Roomba serii j7 pozwala wówczas na wyznaczenie specjalnej strefy sprzątania, w której robot ma pracować. Jeżeli działanie to będzie się powtarzało, Roomba serii j7 sama zaproponuje wpisanie takiego cyklu do harmonogramu swojej pracy.

 

Małe dzieci mają problem z utrzymaniem porządku, a czasem stworzą coś, czego nie można zepsuć pod ich nieobecność, np. zamek z klocków. Z iRobotami Roomba, które wyposażono w technologię Map Imprint możemy być spokojni. W aplikacji iRobot HOME możemy utworzyć specjalną strefę bez dostępu, która będzie omijana podczas racy. Z kolei iRoboty Roomba serii j7 zostały wyposażone w nawigację PrecisionVision, która za sprawą umieszczonej na froncie kamery rozpoznaje nietypowe przeszkody. Natykając się na zamek, którego wcześniej nie było, ominie go, a właściciel zostanie powiadomiony o tym fakcie w raporcie, który będzie zawierał zdjęcie obiektu.

 

iRobot stale udoskonala oprogramowanie robotów oraz aplikacji, aby stawały się jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników. Aktualizacje wykonywane są automatycznie i bezpłatnie. W ostatnim czasie roboty Roomba, również serii j7, zyskały kolejne rozwiązania, które docenią rodzice. W trwającej obecnie aktualizacji pojawi się funkcja uniemożliwiająca uruchomienie robota przyciskiem na jego obudowie, jak również możliwe stanie się wskazanie przedziałów czasowych, w których robot ma nie pracować. Jest to idealne rozwiązanie np. dla rodziców dzieci, które mają w ciągu dnia drzemkę. W takim przypadku sprawdzi się również opcja cichego przejazdu. Dzięki niej można nakazać iRobotowi Roomba serii j7 sprzątanie we wskazanym pomieszczeniu, a robot uda się do niego bez włączonego systemu sprzątającego, generując przy tym niewiele dźwięku.

 

Dopełnieniem wygody użytkowania iRobota Roomba j7+ jest stacja ładująco czyszcząca Clean Base (dostępna opcjonalnie w modelu Roomba j7). Dzięki niej zebrane przez robota zabrudzenia zamykane są automatycznie w szczelnym worku AlergenLock, co niezwykle istotne jeżeli mamy w domu alergików.

 

Po więcej informacji odwiedź www.irobot.pl

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć