Warszawa

Jak dobrze wyglądać w ciąży?

Jak dobrze wyglądać w ciąży?

Przyszłe mamy chcą nie tylko czuć się dobrze i zdrowo w ciąży, ale również wyglądać pięknie. Mimo że ich ciała się zmieniają, to dzięki kilku prostym trikom zawsze mogą prezentować się stylowo i efektownie. Sprawdź zatem, co zrobić, aby dobrze wyglądać w ciąży.

 

Podkreślaj talię

 

Aby dobrze prezentować się w ciąży, staraj się podkreślać talię. Ze względu na rosnący brzuszek talii nie znajdziesz jednak w „tradycyjnym” miejscu. Twoją nową talią musi stać się zatem miejsce nad brzuchem. W celu stworzenia wrażenia wcięcia, zakładaj tuniki, czyli dłuższe bluzki odcinane pod biustem, które wyeksponują miejsce nad brzuchem. Obecnie jest to bowiem najszczuplejszy fragment Twojego ciała. Podobny efekt osiągniesz, wiążąc bluzkę szarfą albo paskiem nad brzuchem. Alternatywą jest założenie obcisłego topu, a na niego koszuli zawiązanej nad brzuchem. W celu ukrycia okrągłości na ramionach, zrezygnuj ze strojów na ramiączkach, a zamiast nich wybieraj bluzki czy koszule z rękawkami.

 

Zakładaj dobrze dobraną bieliznę

 

Dla efektownego wyglądu, ale również zdrowia w ciąży duże znaczenie ma wybór odpowiedniej bielizny. Przede wszystkim powinna ona być miękka i przewiewna, dlatego postaw na materiały naturalne. Najlepiej, aby biustonosze i majtki ciążowe były wykonane z bawełny. Pamiętaj o wyborze bielizny w odpowiednim rozmiarze. Figi i staniki nie powinny być zbyt małe. Wiele kobiet nie chce wydawać pieniędzy na nową bieliznę i wydaje im się, że mogą się „przemęczyć” przez okres ciąży w dotychczasowych strojach. To błąd, bowiem zbyt ciasna, ocierająca skórę bielizna nie tylko powoduje dyskomfort, ale może wpłynąć negatywnie na zdrowie. Na przykład, zbyt ciasne majtki ciążowe mogą podrażniać miejsca intymne, co prowadzi do przykrych dolegliwości.

 

Wybieraj proste fasony

 

Wybierając ubrania ciążowe, stawiaj na prostotę. Kobiety w ciąży najlepiej wyglądają w prostych krojach w ciemnych barwach, które optycznie wyszczuplają. Zrezygnuj natomiast z dużych wzorów albo poziomych pasów. Nieodpowiednie są też duże marszczenia lub nadmiar falban. Najlepszym wyborem są albo ubrania jednokolorowe i gładkie, czyli pozbawione wzorów i zdobień, albo stroje w drobne desenie bądź pionowe prążki.

 

Eksponuj nogi

 

Dobrym rozwiązaniem jest też eksponowanie nóg. Dlatego postaw na ołówkowe spódnice i sukienki, legginsy czy rurki, które podkreślą figurę. Sukienki nie powinny być za długie, natomiast zasada ta nie obowiązuje w przypadku spodni – ich nogawki mogą być dłuższe. Dobrze, aby były w tym samym kolorze co buty, co optycznie doda kilka centymetrów wzrostu.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć