Warszawa

Kartony i pudełka - najnowsze trendy w 2022

Kartony i pudełka - najnowsze trendy w 2022

Zarówno moda, jak i panujące na rynku trendy zmieniają się z sezonu na sezon. Przytoczone stwierdzenie odnosi się do niemalże każdej gałęzi handlu, w tym również branży opakowań. A co przyniesie rok 2022? Przedstawiamy najnowsze trendy dla branży opakowań i e-commerce.

 

Ekologia ma głos

 

Rosnąca świadomość konsumentów, alarmy ze strony ekologów, a także zmiany klimatyczne odczuwane na naszej planecie sprawiły, że zdecydowana większość osób zaczęła zwracać uwagę na surowce, z jakich produkowane są nabywane przez nich artykuły. Wspomniane podejście społeczne dotyczy również opakowań. W związku z powyższym wiele przedsiębiorstw podejmuje decyzję o odejściu od plastikowych opakowań na rzecz pudełek ekologicznych, a tym samym nadających się do recyklingu. Rok 2022 będzie więc swego rodzaju kontynuacją rozwiązań proekologicznych w opakowaniach. A konkretniej? Przede wszystkim prym wieść będą opakowania w pełni przyjazne środowisku naturalnemu. Mowa głównie o rozwiązaniach takich  jak eko skropaki, naturalne SizzlePacki, wełna drzewna, ekologiczny papier bąbelkowy czy zyskujący na popularności, klasyczny szary papier. Oczywiście same opakowania w żadnym razie nie wyczerpują tematu ekologii w opisywanej branży. Coraz większą uwagę zwracać będziemy także na sposoby zabezpieczania paczek. Zwykła, nieekologiczna taśma klejąca? To już przeszłość! Jej miejsce zajmie ekologiczna taśma pakowa. Prawdziwym eko-hitem będą natomiast pudełka karbowane, pełniące - przynajmniej w pewnym stopniu - rolę opakowań ozdobnych.

 

Personalizowane opakowania wykrojnikowe

 

Kolejnym trendem, wpisującym się zresztą w nurt rozwiązań ekologicznych, będą opakowania wykrojnikowe, a konkretniej rzecz ujmując - personalizowane opakowania wykrojnikowe. I nie, wcale nie chodzi nam o obklejanie pudełek ozdobnymi taśmami. O czym wobec tego mowa? Otóż nadmieniony typ pudełek jest swoim kształtem niemalże w 100% dopasowany do kształtu produktu, jaki znajduje się w jego wnętrzu. Po co to robić? Wbrew pozorom takie dopasowanie opakowania do artykułu niesie ze sobą całkiem sporą ilość korzyści, jak choćby o wiele lepsza amortyzacja towaru podczas jej wysyłki. Zwiększona amortyzacja wynika naturalnie z braku pustych przestrzeni. A brak pustych przestrzeni to brak konieczności ich wypełnienia, a zatem zakupu stosowanych dotychczas wypełniaczy.

 

Opakowania z paskiem samoprzylepnym

 

Pasek samoprzylepny to dość sprytne rozwiązanie, które do tej pory obecne było głównie w kopertach wysyłkowych. W roku 2022 to się jednak zmieni, gdyż opisywany sposób zamykania trafi także do wnętrz pudełek. Opakowania z paskiem samoprzylepnym to rozwiązania niezwykle użyteczne, gdyż nie tylko pozwalają zaoszczędzić sporą ilość czasu ale także pieniędzy, jakie normalnie wydalibyśmy na zakup taśmy klejącej. Co więcej, owijki tekturowe wytwarzane są z materiałów pochodzących z recyklingu co w praktyce oznacza, iż są one także w pełni ekologiczne. Kartony wyposażone w pasek samoprzylepny znajdziesz np. na stronie https://neopak.pl/kartony

 

Jednokolorowe opakowania prezentowe

 

W ubiegłym roku oczy klientów zwróciły się w stronę pudełek z jednokolorowym wieczkiem. Trend ten obecny będzie również w 2022, co więcej – zyska on na mocy! Dużą popularnością cieszyć się będą zwłaszcza ozdobne opakowania z tektury litej, wykazującej dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak np. wgniecenia czy ścieranie. Naturalnie one również mogą zostać poddane procesowi recyklingu, a zatem są w pełni ekologiczne. Warto przy tym zauważyć, że jednokolorowe opakowania prezentowe z powodzeniem sprawdzą się także w roli pudełek, służących do wysyłki artykułów zamówionych w sklepie internetowym. Oczywiście ich cena – w porównaniu do ceny klasycznych, tekturowych kartonów – jest nieco wyższa, dlatego też wykorzystywane są głównie do przesyłki wyrobów klasy premium.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć