Warszawa

Śpiworki dla dzieci co wybrać do wózka i na sanki?

Śpiworki dla dzieci co wybrać do wózka i na sanki?

Niesprzyjająca pogoda nie oznacza, że musisz zrezygnować ze spacerów z dzieckiem. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bowiem ważne dla zdrowia malucha i sprzyja budowaniu odporności. Przed wyjściem z domu musisz jednak zadbać o ochronę pociechy przed zimnem, a do tego niezastąpiony będzie śpiworek do wózka. Zobacz, czym się kierować przy wyborze akcesorium, aby należycie spełniło swoją funkcję.

 

Śpiworek do wózka – dlaczego warto go kupić?

 

Każdy rodzic wie, jak problematyczne i czasochłonne jest przygotowanie malucha do wyjścia na zimowy spacer. Wbrew pozorom ubieranie dziecka na cebulkę nie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż łatwo wtedy o przegrzanie organizmu. Przykrycie pociechy kocykiem też nie zapewni odpowiedniej ochrony termicznej, dlatego znacznie lepszy wybór stanowią śpiworki dla dzieci. Prawidłowo wybrane akcesorium nie będzie ograniczało ruchów malucha, zadba o jego komfort i ochroni przed chłodem. Śpiworek zniweluje też konieczność nakładania wielu warstw ubrań, dlatego przygotowanie do wyjścia na spacer nie będzie tak uciążliwe. Ponadto na rynku znajdziesz wielofunkcyjne śpiworki dla niemowlaka, które sprawdzą się zarówno do wózka, jak i na sanki.

 

 

 

Śpiworek dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

 

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego akcesorium, powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników. Poszczególne modele różnią się bowiem przeznaczeniem, sposobem wykonania oraz konstrukcją. Czym się kierować przy wyborze śpiworka dla dzieci?

 

  • Rozmiarem – śpiworek nie powinien ograniczać ruchów, a jednocześnie szczelnie otulać malucha. Przy zakupie uwzględnij też wzrost pociechy i na tej podstawie dobierz odpowiednią długość.
  • Materiałem wykonania – dobrej jakości śpiworek do gondoli i spacerówki musi być wodoodporny i posiadać miękkie wypełnienie.
  • Funkcjonalnością – śpiworek do spacerówki powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które zapobiegną wypadnięciu dziecka. Warto też zwrócić uwagę na możliwość regulacji zapięcia oraz obecności dodatkowych elementów, takich jak kapturek czy torba do przechowywania.

 

Śpiworki do gondoli różnią się od tych przeznaczonych do spacerówki. Na rynku znajdziesz jednak wielofunkcyjne modele, które będą pasować do każdego rodzaju wózka. Takie śpiworki dla dzieci mogą być też wykorzystane do przewożenia malucha na sankach, dlatego stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Śpiworki występują w bogatej gamie kolorystycznej i różnorodnym wzornictwie, dzięki czemu bez problemu dobierzesz model, który będzie pasował stylistycznie do wózka.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć