Warszawa

Deskorolka klasyczna czy elektryczna ? jaką wybrać?

Deskorolka klasyczna czy elektryczna ? jaką wybrać?

Deskorolka to sprzęt, który od dekad nie traci na popularności. To gadżet, który jest nadal bardzo chętnie używany przez dzieci, nastolatków, ale i dorosłych. Jeśli planujesz zakup deskorolki, to pierwszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jest wybór pomiędzy modelami klasycznymi a elektrycznymi. Jaką deskorolkę wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

Dla kogo są klasyczne deskorolki?

 

Klasyczne deskorolki, zwane też fiszkami, longboardami czy surf skate, to tradycyjne, świetnie znane od dekad modele napędzane siłą nóg. To zatem doskonały wybór dla osób, które lubią klasykę, a także chcą się nieco zmęczyć podczas jazdy. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że podczas korzystania z deskorolki tego rodzaju zwykle angażowana jest tylko jedna noga. Po pewnym czasie może to zatem skutkować niewielkimi różnicami w obwodzie ud. Zaleca się zatem, aby użytkownik w miarę możliwości nauczył się też jeździć na drugiej nodze, co pozwoli zniwelować różnice pomiędzy mięśniami w jednej i drugiej nodze poprzez równomierny rozkład wysiłku. Może się wydawać, że jazda na tym sprzęcie to sama przyjemność. W rzeczywistości jednak klasyczne deskorolki potrafią zmęczyć. Wybierając je, należy więc mieć na uwadze to, że mogą one dać w kość. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup tego rodzaju maszyn, lepiej nie zaczynaj od bardzo długich tras.

 

Wybierając tradycyjny model, zwróć też uwagę, że nie jest on zalecany do jeżdżenia do pracy. Pokonywanie nawet niedługiej trasy na deskorolce klasycznej może mocno zmęczyć, a w efekcie prowadzić do spocenia się i powstawania nieestetycznych plam potu na koszuli. Dlatego też deski te sprawdzają się najlepiej jako sprzęt służący do celów rozrywkowych. Nadają się do nauki tricków w wolnym czasie czy też weekendowych wycieczek.

 

Dostępne są różne modele deskorolek klasycznych. Longboardy są nieco dłuższe niż standardowe modele, ale jednocześnie bardzo szybkie i stabilne. Fiszki są małe i bardzo lekkie, dzięki czemu można je też wygodnie nosić w ręce. Surf skate to ciężki i duży model, który jest idealny do jazdy po prostych, długich drogach.

 

Deskorolki elektryczne – dla kogo?

 

Elektryczne deskorolki mają wbudowany napęd, dzięki czemu pozwalają na wygodne pokonywanie nawet długich tras. Są bardzo stabilne i komfortowe w użytkowaniu. Rozpędzają się zazwyczaj do prędkości maksymalnej wynoszącej 15-20 km/h, co jest idealną szybkością do przemieszczania się po mieście. Ich zaletą jest też korzystna cena – wbrew pozorom nie kosztują one dużo więcej niż klasyczne deskorolki. Sprawdzają się świetnie jako przyjemny w użytkowaniu i bezpieczny środek transportu.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć