Warszawa

Ferie OFFLINE - jak je spędzić?

Ferie OFFLINE - jak je spędzić?

Twoje dziecko zasiedziało się przed szklanym ekranem na dobre? Nic dziwnego – lekcje online, izolacja domowa, ograniczenia towarzyskie – wszystko to sprawiło, że naszemu dziecku ciężko jest wrócić do trybu kontaktów face to face oraz zabaw nie polegających na przesuwaniu palcem po ekranie. Ferie to doskonała okazja, aby przypomnieć dziecku, jak świetnie można bawić się bez Internetu! Poznaj nasze pomysły na ferie offline!

 

  1. Śnieżne sporty

Wyjazd na narty, nauka jazdy na desce, łyżwiarstwo – to sporty, które pokocha niemal każde dziecko! Warto więc poszukać gdzie w Twojej okolicy otwierane jest lodowisko – często są to obiekty tworzone specjalnie w zimę, na otwartej przestrzeni, ale do dyspozycji są też zamknięte obiekty całoroczne. Obecność białego puchu w połączeniu ze świetną zabawą sprawią, że Twoje dziecko nie będzie chciało przestać! A kto wie – może odkryje w sobie talent do sportów zimowych!? Nie zapomnijmy także o najzwyklejszych sankach, które sprawiają radość dzieciom w niemal każdy wieku!

 

  1. Wyjazd do hotelu z animacjami dla dzieci

Istnieje wiele hoteli, które posiadają naprawdę bogatą ofertę animacyjną – podczas takich zajęć dzieci nawiążą kontakty z rówieśnikami, a także poznają wiele zabaw wymagających ruchu. Wiele hoteli posiada także sale zabaw, w których można znaleźć rozrywkę nie wymagającą połączenia z Internetem. Warto także wybrać hotel z Aquaparkiem, gdyż – umówmy się – które dziecko nie kocha szaleństw w basenie!? Do tego wybierzmy otoczenie, które sprzyja spacerom – morze, góry czy zielone tereny. Kto by chciał w takich okolicznościach spędzać czas w telefonie!?

 

  1. Program ferii zimowych w Twoim mieście

Wiele miejscowości organizuje podczas ferii zimowych specjalny program zajęć w domach kultury, kinach czy teatrach. Seanse filmowe, zajęcia plastyczne, warsztaty taneczne – Twoja pociecha na pewno znajdzie coś, co ją interesuje! Ośrodki kultury często organizują także wspólne wyjazdy np. na mecz, na basen czy do wspomnianego wcześniej kina lub teatru. Warto rozejrzeć się w swoim mieście i poszukać ciekawych zajęć dla swojego dziecka.

 

Ferie to aż 2 tygodnie na to, aby przekonać nasze dziecko, że czas spędzony offilne jest o wiele cenniejszy od czasu spędzonego przed szklanym ekranem. Nie zapomnijmy jednak, aby dawać dziecku przykład – niech będzie to czas spędzony wspólnie! Widząc rodzica wpatrzonego w ekran smartfona nie wymagajmy od naszej pociechy, że sama będzie spędzać czas bez Internetu. Niech będzie to więc Wasz „feriowy challenge” – telefon na bok, komputer wyłączony i... działajcie! To co, przyjmujecie wyzwanie?

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć