Warszawa

Aktualnie panujące trendy meblowe - jak zaaranżować wnętrze?

Aktualnie panujące trendy meblowe - jak zaaranżować wnętrze?

Dom to miejsce, w którym każdy powinien czuć się swobodnie i dobrze. Wystrój pomieszczeń powinien być zaaranżowany w taki sposób, by to przede wszystkim lokatorom mieszkało się dobrze. Niektórzy uwielbiają kombinować i sami tworzą swoje aranżacje i pomysły na wystrój pokojów. Jeszcze inni czerpią inspiracje z różnego rodzaju gazetek czy katalogów, a ostatnia grupa postanawia się nie wysilać i wybiera się do projektantów wnętrz.  Istotną rolę w pokojach pełnią meble. Nadają pomieszczeniom charakteru i zapełniają pustkę, a przede wszystkim są użyteczne. To właśnie meblom poświęcimy dzisiejszy wpis i podpowiemy, jakie obecnie trendy panują na naszym rynku.

 

Meble w stylu klasycznym 

 

Niejednokrotnie mówi się, że moda zatacza koło i nie jest to stwierdzenie obejmujące tylko ubrania. Podobnie jest z umeblowaniem wnętrz. Od niedawna, na półkach sklepowych zaczęły pojawiać się meblościanki, stoliki czy komody bardzo przypominające te, które widniały w domach naszych rodziców czy dziadków wówczas, gdy byliśmy mali.  

 

Meble te cechuje specyficzna kolorystyka, a także wzornictwo znacznie odbiegające od tego prostokształtnego. Różnorakie wzory na szafach dodają pomieszczeniu prestiżu, przy czym w najnowszych kolekcjach nie są one przesadzone. Projektanci, ze względu na ponadczasowość mebli w takim stylu postanowili stworzyć połączenie, które nie będzie za bardzo się wyróżniać, ale ustawione w pokoju wprowadzi do niego harmonię i nutkę elegancji. Najczęściej możemy spotkać się z kolorami zielonymi, bordowymi czy co ciekawsze, naturalnym wzorem drzewa.  

 

 

Styl skandynawski 

 

Fala tego trendu przybyła do nas z północy w mgnieniu oka. Na rynku meblarskim wybuchł szał na ich punkcie i przez chwilę każdy chciał mieć meble skandynawskie. Teraz, gdy takich fal zebrało się więcej, każdy dobiera sobie taki styl, jaki mu pasuje. Styl skandynawski nie zniknął, a co ważniejsze ma się naprawdę dobrze. Coraz to nowsze kolekcje umożliwiają tworzenie ciekawych kombinacji w pomieszczeniach i z pewnością moda ta prędko się nie skończy. 

Zastanawiając się więc nad zakupem tego typu umeblowania, śmiało możemy postawić na ten wybór. Nie chodzi tu już nawet o modę, a o pasowanie takiej komody czy szafy do wielu wystrojów pomieszczeń. W końcu jasne drewno sosnowe świetnie komponuje się z różnymi barwami, a ponadto wprowadza do pomieszczenia procent minimalizmu i brak przesytu.  

 

Styl eklektyczny 

 

Osoby lubiące wprowadzanie kombinacji zdecydowanie polubią styl eklektyczny. Polega on na wprowadzaniu do pomieszczeń kilku stylów, które często do siebie nie pasują. Nie jest jednak sztuką nakupić niepasujących do siebie rzeczy i ustawić je byle jak. Chodzi właśnie o to, by wszystkie te elementy tworzyły spójną całość i artystyczny, kontrolowany nieład.  

 

Łączenie różnych rodzajów mebli może sprawiać wielką frajdę, a ponadto dawać dużo uśmiechu, gdy okaże się, że wszystko świetnie do siebie pasuje. Zaleca się również wprowadzenie sporej liczby roślinności i zwisających lamp, które jeszcze bardziej urozmaicą to, co tam się faktycznie dzieje.   

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć