Warszawa

Nowoczesne meble młodzieżowe. Co podoba się nastolatkom?

Nowoczesne meble młodzieżowe. Co podoba się nastolatkom?

Wybierając meble młodzieżowe, stajemy przed trudnym zadaniem. Już na samym wstępie o zawrót głowy przyprawia nas szeroki wybór i różnorodność oferowanych przez producentów modeli. Dodając do tego oczekiwania dziecka, dla którego urządzamy przestrzeń, w łatwy sposób możemy utknąć w punkcie wyjścia. Dlatego właśnie podpowiadamy, jakie meble młodzieżowe podobają się nastolatkom. Prześledź nasze wskazówki i ułatw sobie meblowanie pokoju juniora.

 

Poszukiwania najlepszych mebli młodzieżowych rozpocznijmy od dookreślenia zadań, jakie przed nimi będziemy stawiać. Wygodną przestrzeń do nauki, wypoczynku i realizacji pozaszkolnych pasji urządzimy, dopasowując odpowiednio skonfigurowany zestaw. Niezbędnikiem pokoju ucznia jest oczywiście biurko oraz dopasowany do niego regał na książki. Za przechowywanie odpowiada szafa, z kolei łóżko młodzieżowe to niezawodny kompan codziennego snu i krótkiej drzemki po szkole.

 

Nowoczesne meble młodzieżowe, które uwielbiają nastolatkowie

 

Młodość kocha innowacje, dlatego pamiętajmy, aby w wystroju azylu nastolatka znalazło się to zagadkowe coś, czego nie ma jeszcze nikt ze znajomych naszego dziecka. Szukając pomysłów na realizację tej idei w praktyce, warto zwrócić uwagę na nietypowe rozwiązania. Futurystyczne oświetlenie, nietuzinkowe dekoracje, a przede wszystkim wielofunkcyjne meble młodzieżowe, to dobra baza, która pozwoli nam urządzić pokój spełniający oczekiwania dziecka.

 

Nastolatkowie z ogromnym entuzjazmem przywitali nowoczesne półkotapczany, które zastępując standardowe łóżko, zapewniają im komfortowe miejsce do spania. O wiele ciekawsza forma, niestandardowy sposób rozkładania, a przede wszystkim łatwość w uporządkowaniu pościeli to najważniejsze atuty takich mebli. Złożony niczym nie różni się od komody, czy szafy, a po rozłożeniu staje się zupełnie normalnym jednoosobowym łóżkiem do spania.

 

Młodzież uwielbia rozwiązania, które są praktyczne, jak również czymś się wyróżniają. W przypadku mebli młodzieżowych z półkotapczanem atutem jest też zmiana, jaka zachodzi w wystroju wnętrza. Po przygotowaniu miejsca do spania pokój młodzieżowy prezentuje się zupełnie inaczej niż się w dzień. Taka różnorodność cieszy młodych, ponadto daje im możliwość bieżącego dopasowywania przestrzeni do ciągle zmieniających się potrzeb.

 

Dla chłopców & dziewczyn, czyli białe meble młodzieżowe

 

Szukając uniwersalnej bazy dla późniejszej personalizacji aranżowanej dla młodego człowieka przestrzeni, najkorzystniej jest wziąć pod uwagę meble młodzieżowe białe lub w jasnych odcieniach szarości. Neutralność tych kolorów da szeroki zakres możliwości zarówno w pokoju urządzanym dla chłopca, jak i dla dojrzewającej dziewczyny.

 

W przypadku nastolatków odchodzimy od słodkich deseni różu i stereotypowo przypisanych chłopcom błękitów. Częściej otwieramy się na bardziej zdecydowane tony z ostrą czerwienią, granatem, a nawet głęboką czernią na czele.

 

Pamiętajmy, że wnętrze przede wszystkim powinno być dopasowane do gustu dorastającego dziecka, w końcu to ono spędzi tam sporą część swojego czasu. Projektanci radzą, żebyśmy jako rodzice czasem nieco spuścili z tonu. Pozwalając młodzieży realizować własne wizje i oczekiwania, wspieramy ich kreatywność, budujemy sprawstwo i zaangażowanie.

 

Wielozadaniowy zestaw mebli młodzieżowych dopasowany do potrzeb ucznia i studenta

 

Podwyższona funkcjonalność mebli to coś, co docenią nie tylko rodzice, ale też sami nastolatkowie. Szeroki zakres schowków, zróżnicowane wymiary, aż wreszcie ułatwiające codzienność nietypowe rozwiązania, to szeroki wachlarz czynników, na które nacisk kładzie młodzież.

 

Przeciętny zestaw mebli młodzieżowych charakteryzuje się także modnym połączeniem kolorów. To must have jeśli chodzi o wystrój przestrzeni dla dorastających dzieci, jak również usamodzielnionych studentów. Najbardziej poszukiwane są desenie drewna gustownie połączone z czernią. Mocny dekor może przybrać formę drobnych wstawek, uchwytów lub stelaży, na których osadzone są poszczególne bryły.

 

Możemy być spokojni, bo ciemne tony w ograniczonej do minimum formie nie przytłoczą pomieszczenia, co więcej estetycznie podkreślą świeżość i nowoczesność całego wystroju.

 

Modne dodatki do pokoju młodzieżowego, które trafiają w gusta nastolatków

 

Dobrane pod kątem potrzeb meble do pokoju młodzieżowego same w sobie nadają charakter całemu pomieszczeniu. Chcąc wzmocnić lub przeciwnie, nieco zniwelować efekt skorzystajmy z szerokiego spektrum dodatków dedykowanych tej wyjątkowo trudnej w aranżacji przestrzeni.

 

Pomijając drobiazgi typu dekoracyjne bibeloty, plakaty na ściany, czy nieodłącznie towarzyszącą dziecku elektronikę pomyślmy również o podkreślających usposobienie dziecka przedmiotach.

 

Ciekawe zasłony w jego ulubionym kolorze, oryginalna lampa na biurko przypominająca rower, a przede wszystkim bardzo popularne ostatnio panele tapicerowane wkomponowane w wystrój sprawią, że pomieszczenie zyska przytulność.

 

Z dekorujących pokój dziecka dodatków skorzystają także ustawione przy ścianach meble młodzieżowe. Często, aby uwydatnić ich największe walory, wystarczy jedynie doniczka z kwiatami lub retro radio postawione na jednej z półek.

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć